ogółem: 1 883 323

Unia Gniewkowo - Unia 0:5

• autor: Redakcja, 2015-03-21 21:48

Hiszpańska "manita" i twierdza zdobyta

W wyjazdowym spotkaniu inauguracyjnym rundę wiosenną a-klasowych rozgrywek, podopieczni trenera Jacka Łukomskiego pokonali Unię Gniewkowo 5:0 (4:0). Po jednej bramce dla biało-niebieskich zdobyli: Krzysztof Wiśniewski, Dominik Jelonek, Patryk Straszewski, Adrian Wysocki i Mikołaj Kruszka. Była to pierwsza porażka gniewkowian na własnym boisku w tym sezonie.

UNIA GNIEWKOWO - UNIA JANIKOWO 0:5 (0:4)

0:1 – 03’ Krzysztof Wiśniewski
 0:2 – 14’ Dominik Jelonek
 0:3 – 18’ Patryk Straszewski
 0:4 – 41’ Adrian Wysocki
 0:5 – 81’ Mikołaj Kruszka

UNIA JANIKOWO: 1. Woźniak - 24. Brończyk, 2. Losik, 5. Wiśniewski, 30. Plewa - 16. Lewandowski, 11. Zaleski (79' 20. Pindel), 7. Deresiewicz, 22. Wysocki (77' 9. Ojczenasz) - 10. Jelonek (82' 19. Sadecki), 23. Straszewski (58' 6. Kruszka).

Niewykorzystani rezerwowi: 93. Porszke, 3. Oczkowski, 8. Maksim.

Gniewkowo: 3 celne, 2 niecelne
Janikowo: 7 celnych, 7 niecelnych

Na zdjęciu sytuacja z 3.minuty, kiedy Krzysztof Wiśniewski wyprowadził nas na prowadzenie.

FOTOREALCJA

Szczegółowa relacja z meczu w rozwinięciu newsa...

Spotkanie dla janikowian rozpoczęło się wyśmienicie. W niegroźnej sytuacji rzut rożny wywalczył Adrian Wysocki...

0:1 – 3’ Marcin Zaleski dośrodkował w pole karne z kornera. W zamieszaniu podbramkowym, próbujący wybijać zawodnik gospodarzy, trafił w głowę Krzysztofa Wiśniewskiego. Dzięki ofiarności kapitana Unii, objęliśmy prowadzenie. Piłka zmierzająca do bramki odbiła się jeszcze od stojącego na linii bramkowej Mateusza Jadacha, ale według przepisów gol zapisany został zawodnikowi, który oddał celny strzał głową.

Dziesięć minut później nasi przeciwnicy odpowiedzieli wrzutką w szesnastkę z prawej strony, po której strzał zablokował Damian Lewandowski. Minutę potem podwyższyliśmy wynik po golu Dominika Jelonka.

0:2 – 14’ Po źle rozegranym rzucie wolnym dla gniewkowian, na ich połowie piłkę przejął Patryk Straszewski. Wymienił podania z Lewandowskim, który dośrodkował z prawej strony, a celną główką popisał się Jelonek.

W 17.minucie strzał gospodarzy zza pola karnego przeszedł po ziemi obok słupka. Następnie Lewandowski obsłużył Wysockiego, którego uderzenie znalazło się w siatce, ale arbiter przerwał grę sygnalizując spalonego.

0:3 – 18’ Straszewski otrzymał piłkę do Zaleskiego tuż przy linii bocznej po prawej stronie. Przebiegł z piłką kilkanaście metrów wchodząc w pole karne i z ostrego kąta płaskim strzałem tuż przy dłuższym słupku podwyższył prowadzenie zdobywając premierowego gola w naszym Klubie w oficjalnych spotkaniach.

W 21.minucie Dawid Deresiewicz górą posłał prostopadłą piłkę w kierunku Jelonka. Strzelec drugiej bramki w tym meczu zdołał opanować futbolówkę, ale jego strzał z dwudziestu metrów obronił Przemysław Tomaszewski. Potem z dalszej odległości uderzał Zaleski, ale ponownie na posterunku był nowy bramkarz gniewkowian. W 27.minucie Wysocki podał Straszewskiemu, który zza szesnastki nieczysto trafił w piłkę i od bramki wznawiali gospodarze. Sześć minut później po rajdzie Wysockiego, piłkę ponownie otrzymał napastnik debiutujący w janikowskiej drużynie. Tym razem popularny „Strachol” w stuprocentowej sytuacji przestrzelił. Później Tomasz Woźniak nie miał problemów z opanowaniem niecelnego strzału gospodarzy z odległości dwudziestu pięciu metrów. W 39.minucie nasz golkiper wybronił płaskie i silne uderzenie zza pola karnego.

0:4 – 41’ Wysocki zamknął podanie Jelonka wzdłuż bramki, strzałem w dłuższy róg bramki. Piłka zanim przekroczyła linię bramkową, odbiła się od dłuższego słupka. Akcję tą rozpoczął Zaleski.

Na dwie minuty przed końcem pierwszej połowy, Straszewski niezdecydowany próbował podawać w polu karnym wzdłuż bramki. Futbolówkę na róg wybił jeden z obrońców. Dośrodkowanie Zaleskiego z kornera, główką wybili gospodarze. Zza szesnastki bez wahania uderzył Straszewski. Piłka odbiła się od słupka i tocząc się po linii bramkowej wyszła w pole gry.

Po czterech zdobytych bramkach w pierwszej części spotkania, w drugiej odsłonie z boiska wiało nudą, jeżeli chodzi o dogodne sytuacje warte odnotowania. W 53.minucie po wrzutce Zaleskiego z rzutu rożnego, Jakub Losik głową skierował piłkę w górną siatkę. Dziesięć minut później po wejściu w pole karne jednego z napastników i jego strzale, interweniować musiał Woźniak. Kolejnie z rzutu wolnego fatalnie przemierzył Deresiewicz. Ten sam zawodnik po uderzeniu z pierwszej piłki w następnej akcji, posłał ją wysoko nad poprzeczką. W 71.minucie po złym podaniu Tomaszewskiego, sam na sam wyszedł Lewandowski. Prawoskrzydłowy Unii Janikowo próbował podcinką pokonać bramkarza, ale piłka zatrzymała się na górnej siatce.

0:5 – 81’ Mikołaj Kruszka  otrzymał prostopadłe podanie od Deresiewicza i w sytuacji sam na sam płaskim strzałem pokonał bramkarza gospodarzy, ustalając tym samym wynik meczu.

Nieobecni: Dariusz Lewandowski (zawieszony), Kacper Kumor (pauza za kartki z juniorów), Martin Nowicki, Maciej Sirko, Norbert Karpiński (kontuzje), Paweł Radaszewski (juniorzy).