Zapowiedź: Piast Kołodziejewo - Unia

• autor: Redakcja, 2015-04-03 00:01

Wielka Sobota, wielkie derby

Wielka Sobota – 4.kwietnia 2015 roku, godzina 15:00. Właśnie wtedy na stadionie w Kołodziejewie rozpoczną się drugie w tym sezonie derby Gminy Janikowo. W pierwszym meczu, rozegranym w rundzie jesiennej, Unia na własnym boisku pokonała Piasta 6:2.

Kliknij na „więcej”, aby przeczytać całą zapowiedź.

Ludowy Zespół Sportowy „Piast” Kołodziejewo
Rok założenia: 1960
Barwy: żółto-zielone
Sukces: 3.miejsce w A-klasie (2013/2014)

Piast Kołodziejewo zajmuje szóste miejsce w a-klasowej tabeli z dorobkiem dwudziestu jeden punktów. Podopieczni trenera Roberta Padoła wygrali sześć spotkań, trzy zremisowali i pięć przegrali. Żółto-zieloni strzelili trzydzieści trzy gole, a stracili ich o trzy mniej. Barwy jutrzejszego rywala podopiecznych Jacka Łukomskiego reprezentuje kilku zawodników, którzy w przeszłości byli piłkarzami MLKS Unia Janikowo z byłym szkoleniowcem drużyn młodzieżowych naszego Klubu – Krzysztofem Wikarskim na czele. Obrońca mający trafić do naszej drużyny w przeszłości, nie zagra jednak w derbach z powodu czerwonej kartki z poprzedniego meczu. Także „kartonik” tego samego koloru wyeliminował z sobotnich zawodów Marcina Fularę. Pozostałymi graczami Piasta, którzy mają za sobą występy w MLKS-ie są: Przemysław Lichwała, Maciej Górczyński, Piotr Bachanek, Piotr Łabuszyński (pierwsza drużyna) i Przemysław Kulczak, a także Piotr Kędziora i Tomasz Radecki (juniorzy). W poprzedniej kolejce ich zespół uległ w Nowej Wsi Wielkiej miejscowej Burzy 1:2. Najskuteczniejszym strzelcem zespołu Padoła jest wspomniany wcześniej Łabuszyński. W obecnym sezonie dziesięciokrotnie pokonywał bramkarzy przeciwników. W przeszłości trenerem Piasta był prowadzący orlików Unii – Arkadiusz Zaleski.

Jutrzejszy mecz w Kołodziejewie będzie szczególny dla trenera Łukomskiego. Z pewnością wszyscy pamiętamy, że w przeszłości klub z Janikowa współpracował z Piastem Kołodziejewo. Wówczas doszło do fuzji, dzięki czemu MLKS Unia dysponowała zespołem rezerw. Dążono do tego, aby w Kołodziejewie powstał kameralny stadion, a na nowododanym boisku pierwszą bramkę strzelił właśnie obecny szkoleniowiec biało-niebieskich. W spotkaniu tym wystąpił też m.in. nasz zawodnik – Michał Maksim. Nawiązując do wspomnianej wcześniej drużynie rezerw, warto zaznaczyć, że grali w niej także – Damian Lewandowski i później Krzysztof Wiśniewski.

Jesienią janikowianie wygrali z Piastem 6:2. Wówczas wynik meczu otworzył wspomniany wyżej Lewandowski. Kolejne gole były autorstwa zawieszonego Dariusza Lewandowskiego, Mikołaja Plewy, Dominika Jelonka (dwa) i Maksima. Z kolei bramki dla zespołu z Kołodziejewa zdobył… obecny zawodnik naszego Klubu – Damian Brończyk i Damian Radecki.

W dalszym ciągu na dwudziesty występ ligowych w barwach KS Unia Janikowo czeka Dawid Porszke.