ogółem: 2 266 853

Piast Kołodziejewo - Unia 1:3

• autor: Redakcja, 2015-04-04 19:17

Powiększona przewaga po świątecznych derbach

W świątecznych derbach Gminy Janikowo, Unia pokonała na wyjeździe Piasta Kołodziejewo 3:1 (1:0). Spotkanie było na dobrym poziomie, a ponadto nie zabrakło piłkarskich emocji. Wynik meczu w 17.minucie strzałem z rzutu karnego otworzył Mikołaj Plewa. Gospodarze zdołali wyrównać w 69.minucie po uderzeniu z rzutu wolnego Piotra Łabuszyńskiego. Na kwadrans przed końcem regulaminowego czasu gry, po faulu na Adrianie Wysockim w polu karnym, czerwoną kartkę ujrzał Radosław Bogusz, a "jedenastkę" ponownie skutecznie egzekwował Plewa. Pięć minut później Dominik Jelonek zdobył trzecią bramkę dla biało-niebieskich w tym meczu. Dzięki zwycięstwu janikowian, a także remisie dotychczasowego wicelidera - Burzy Nowa Wieś Wielka, podopieczni trenera Jacka Łukomskiego mają już trzynaście punktów przewagi nad drugim w tabeli Dębem Bąkowo.

PIAST KOŁODZIEJEWO - UNIA JANIKOWO 1:3 (0:1)

0:1 - 17' Mikołaj Plewa (rzut karny)
 1:1 - 69' Piotr Łabuszyński (rzut wolny)
 1:2 - 75' Mikołaj Plewa (rzut karny)
 1:3 - 80' Dominik Jelonek

UNIA: 1. Woźniak - 24. Brończyk (73' 6. Kruszka), 2. Losik, 5. Wiśniewski, 30. Plewa - 16. Lewandowski, 11. Zaleski, 7. Deresiewicz (86' 20. Pindel), 22. Wysocki (79' 9. Ojczenasz) - 10. Jelonek, 23. Straszewski (66' 15. Sirko).

Niewykorzystani rezerwowi: 93. Porszke, 14. Nowicki, 19. Sadecki.

Piast: 8 celnych, 5 niecelnych
Unia: 8 celnych, 7 niecelnych

FOTORELACJA

Szczegółowa relacja z meczu w rozwinięciu newsa...

W meczu obie drużyny stworzyły sobie kilka stuprocentowych sytuacji. Zarówno gospodarze, jak i goście oddali po osiem celnych strzałów. Po upływie stu dwudziestu sekund po faulu Dawida Deresiewicza, uderzenie ze stałego fragmentu gry z około dwudziestu pięciu metrów było zbyt wysokie. W 3.minucie stuprocentową okazję wybronił Tomasz Woźniak. Napastnik Piasta znalazł się w polu karnym mając przed sobą tylko naszego bramkarza, który nie dał się zaskoczyć. Pięć minut później po wolnym rozegranym przez Mikołaja Plewę, Marcin Zaleski dograł Damianowi Lewandowskiemu. Strzał prawoskrzydłowego Unii zza pola karnego na krótki słupek był niecelny. W 11.minucie po dośrodkowaniu z rożnego, Damian Brończyk wybił piłkę, do której przed narożnikiem szesnastki dopadł Piotr Bachanek i uderzył płasko w stronę krótszego słupka, ale na posterunku był Woźniak. Następnie zawodnik gospodarzy posłał piłkę z daleka nad poprzeczką. Chwilę potem nieczysto obok bramki zza pola karnego przymierzył Lewandowski. W 16.minucie Deresiewicz idealnie obsłużył Patryka Straszewskiego, który miał przed sobą tylko dobrze dysponowanego Przemysława Lichwałę. W tej sytuacji napastnik biało-niebieskich poślizgnął się i uderzył zbyt lekko. W 17.minucie będący w polu karnym gospodarzy Dominik Jelonek próbował przerzucić sobie piłkę nad obrońcą, który zagrał ją ręką. Arbiter bez wahania podyktował rzut karny dla Unii.

0:1 – 17’ Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Plewa, który posłał ją płasko w przeciwny róg bramki niż rzucił się Lichwała.

Piast błyskawicznie odpowiedział zbyt wysokim strzałem z daleka. W 23.minucie Plewa wycofał na szesnasty metr Zaleskiemu, którego strzał na róg sparował bramkarz. Po krótko rozegranym stałym fragmencie, Jelonek dośrodkował w pole bramkowe, gdzie w zamieszaniu Jakub Losik głową nieczysto trafił w piłkę, która trafiła do Adriana Wysockiego. Po jego zgraniu, nieczysto uderzył Krzysztof Wiśniewski, który nie do końca sięgnął futbolówkę. Minutę później Wysocki wrzucał w pole karne, a piłka odbita od jednego z rywali mogła zaskoczyć Lichwałę, który zdołał ją wyłapać. Następnie po krótko rozegranym wolnym Piasta, strzał na naszą bramkę był niecelny. W 29.minucie Zaleski dośrodkował z kornera, Losik zgrał głową Jelonkowi, który zdołał uderzyć tą samą częścią ciała, ale piłka nie zatrzymała się przed bramką, po czym w zamieszaniu jeden z janikowian faulował zawodnika gospodarzy. W 31.minucie płaski strzał z rzutu wolnego wybronił bramkarz Unii. Chwilę później po stracie Zaleskiego, Woźniaka sprawdził Bachanek oddając silny strzał pod poprzeczkę. Piłka została sparowana przez siedemnastoletniego golkipera na róg. Po wrzutce z narożnika boiska Woźniak zdołał wybić piłkę, dopadł do niej jeden z rywali, który wystawił koledze z drużyny, ale jego uderzenie z bliska zostało zablokowane. W 37.minucie po przerzucie Zaleskiego do Straszewskiego, ten ostatni zdołał opanować piłkę, ale jego strzał w szesnastce obronił Lichwała. Groźnie pod naszą bramką zrobiło się na pięć minut przed końcem pierwszej połowy. Po wejściu w pole karne z prawej strony, jeden zawodników zdołał uderzyć na dłuższy słupek. Skuteczną interwencją popisał się Woźniak, a sytuację wybiciem wyjaśnił Losik. Chwilę przed zejściem do szatni, Straszewski w pościgu za piłką został uprzedzony wślizgiem przez wychodzącego bramkarza.

Cztery minuty po przerwie po podaniu Jelonka, Wysocki wyszedł sam na sam, ale niewiadomo jakim cudem przegrał pojedynek z bramkarzem. W 52.mincie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego w pole karne Unii, nasi zawodnicy zdołali wybić przed pole karne. Do piłki dopadł jeden z rywali i uderzył silnie nad bramką. W 56.minucie za utrudnianie wybicia golkiperowi miejscowych, Losik ujrzał żółtą kartkę. Pięć minut później janikowianie powinni podwyższyć prowadzenie. Po podaniu Deresiewicza, Straszewski wyszedł na czystą pozycję. Stuprocentową okazję Lichwała sparował na róg. W 64.minucie po faulu Straszewskiego, niespodziewanie żółtą kartką ukarany został Plewa. Wspomniane chwilę wcześniej sytuacje Wysockiego i Straszewskiego zemściły się w 69.minucie, kiedy przed polem karnym ręką zagrał Wiśniewski.

1:1 – 69’ Do rzutu wolnego podeszło kilku graczy Piasta. Po przeskoczeniu piłki przez jednego z zawodników, Piotr Łabuszyński znalazł lukę w murze Unii i płaskim, silnym strzałem tuż przy słupku umieścił futbolówkę w bramce.

Unici nie załamali się przez utratę gola i natychmiast chcieli znowu wyjść na prowadzenie. Po złym wybiciu Lichwały, w pole karne przebojem wszedł Wysocki, który został powalony na ziemie przez Radosława Bogusza. Obrońca gospodarzy został ukarany czerwoną kartką i opuścił boisko, a sędzia podyktował rzut karny…

1:2 – 75’ Do rzutu karnego ponownie podszedł Plewa. Jego strzał po ziemi tym razem wyczuł bramkarz, ale piłka uderzona precyzyjnie odbiła się od słupka i wpadła do bramki.

Także gospodarze szybko, lecz bez efektu bramkowego odpowiedzieli. Bachanek zdecydował się na silny strzał zza pola karnego, który bez problemów obronił Woźniak. W następnej akcji Unici pogrążyli rywali.

1:3 – 80’ Zaleski dośrodkował z prawej strony w pole karne, zamykający akcję Mikołaj Kruszka będący na dalszym słupku zgrał na dalszy słupek Jelonkowi, który strzałem z bliskiej odległości dopełnił formalności.

Na pięć minut przed końcem dwukrotnie z daleka niecelnie strzelał Deresiewicz. W 89.minucie za próbę zatrzymania akcji ręką, Zaleski ujrzał kartkę koloru żółtego. W ostatniej akcji, po wyrzucie z autu Macieja Sirko, Dawid Pindel przewrotką uderzył obok słupka.

Żółte kartki Plewy i Zaleskiego są ich czwartymi napomnieniami w sezonie, co oznacza, że w kolejnym meczu ze Zniczem Rojewo będą pauzować.

Nieobecni: Dariusz Lewandowski (dyskwalifikacja), Michał Maksim (problemy zdrowotne), Norbert Karpiński (rehabilitacja), Tomasz Oczkowski, Kacper Kumor, Paweł Radaszewski (poza kadrą).