Zawodnik, którego Twoim zdaniem najbardziej brakuje w obecnej kadrze Unii to:

ogółem: 1 660 151

Unia - Znicz Rojewo 6:0

• autor: Redakcja, 2015-04-12 21:30

Powtórka z rundy jesiennej

Piłkarze Unii Janikowo w wiosennym meczu ze Zniczem Rojewo powtórzyli wynik z rundy jesiennej. Biało-niebiescy pewnie zwyciężyli 6:0 (3:0). Trzy bramki strzelił Patryk Straszewski, a po jednym golu zdobyli – Adrian Wysocki i Dominik Jelonek, z kolei ostatnie trafienie było samobójczego autorstwa Macieja Langa.

6:0 – 90+1’ Maciej Lang (samobójcza)

UNIA: 1. Woźniak – 15. Sirko, 2. Losik, 24. Brończyk, 17. Radaszewski – 6. Kruszka (85’ 9. Ojczenasz), 7. Deresiewicz – 16. Lewandowski (73’ 14. Nowicki), 10. Jelonek (87’ 19. Sadecki), 22. Wysocki – 23. Straszewski (70’ 20. Pindel).

Niewykorzystany rezerwowy: 93. Porszke.

Unia: 15 celnych, 11 niecelnych
Znicz: 6 celnych, 7 niecelnych

FOTORELACJA

Szczegółowa relacja w rozwinięciu newsa...

1:0 – 2’ Biało-niebiescy szybko otworzyli wynik meczu. Już po upływie stu dwudziestu sekund Mikołaj Kruszka dośrodkował z prawej strony w pole karne, a Patryk Straszewski strzałem z pierwszej piłki pokonał bramkarza przyjezdnych.

Goście po dwóch minutach zdołali odpowiedzieć uderzeniem z dalszej odległości, które wyłapał Tomasz Woźniak.

2:0 – 8’ Druga bramka strzelona przez Straszewskiego, była jeszcze ładniejszej urody. Tym razem z prawej strony wrzucał Damian Lewandowski, a napastnik janikowian popisał się skuteczną przewrotką (na zdjęciu).

Ponownie po stu dwudziestu sekundach do głosu doszli zawodnicy Znicza, ale tym razem strzał zza pola karnego był zbyt wysoki. Po niespełna kwadransie gry, jeden z rywali wszedł w szesnastkę Unii i zdołał uderzyć z ostrego kąta. Bramkarz Unii sparował piłkę na rzut rożny, a po dośrodkowaniu bez problemu wyłapał piłkę, po czym natychmiast uruchomił kapitana w dzisiejszym meczu – Dominika Jelonka, który podał Dawidowi Deresiewiczowi. Jego strzał w polu karnym został zablokowany, a dobitka Jelonka przeszła nad bramką. W 15.minucie goście oddali groźny centro-strzał, który przeszedł minimalnie nad bramką. Kolejnie piłkę powyżej poprzeczki przeniósł Lewandowski. Ten sam zawodnik uderzał z kąta w 25.minucie, ale bramkarz zdołał wybronić piłkę nogą, a po niefrasobliwości Unitów futbolówkę na korner wybił jeden z obrońców. Wrzutka z narożnika boiska Deresiewicza została trącona przez przyjezdnych, po czym piłka spadła pod nogi Damiana Brończyka. Obrońca janikowian z piętnastu metrów przymierzył jednak fatalnie. Następnie po zagraniu Lewandowskiego, Straszewski nożycami nieznacznie przestrzelił. W 27.minucie Maciej Sirko będąc w polu karnym oddał strzał, który został zablokowany. Z tej akcji mieliśmy więc tylko rzut rożny – dośrodkowanie Deresiewicza główką zmarnował Straszewski. Także sześć minut później ten sam zawodnik przestrzelił nogą po identycznym rożnym środkowego pomocnika biało-niebieskich. W 34.minucie popularny „Dereś” posłał piłkę w kierunku wychodzącego sam na sam z bramkarzem Adriana Wysockiego. Lewoskrzydłowy z Janikowa został jednak uprzedzony przez golkipera. Kolejnie po podaniu Sirko, Jelonek z szesnastu metrów strzelił obok słupka. Potem po raz kolejny za faul na Kruszce jeden z rywali ujrzał żółtą kartkę. Strzał Deresiewicza ze stałego fragmentu gry został wypiąstkowany przez bramkarza, a płaska dobitka Straszewskiego po rykoszecie wyszła na róg. Korner na krótko rozegrał Deresiewicz z Brończykiem, po czym ten pierwszy uderzył na bramkę. Dobrą interwencją popisał się golkiper wybijając na kolejny rzut rożny. W następnej akcji po podaniu Lewandowskiego i zamieszaniu podbramkowym piłkę w bramce umieścił Jelonek. Wcześniej arbiter zasygnalizował jednak spalonego. Na pięć minut przed końcem pierwszej połowy, po rzucie rożnym gości, w piłkę nie trafił Paweł Radaszewski. Natychmiast jeden z rywali oddał strzał, ale zablokował go Brończyk. Także zablokowane zostało uderzenie Deresiewicza z dalszej odległości. W ostatniej akcji pierwszej odsłony podwyższyliśmy prowadzenie…

3:0 – 42’ Długie podanie w stronę bramki Deresiewicza, główką wykończył Wysocki, który przelobował wychodzącego bramkarza.

Po zmianie stron, goście ruszyli do ataków, z nadzieją na odrobienie niekorzystnego wyniku. Już w 47.minucie stuprocentową okazję wybronił Woźniak. Po podaniu wzdłuż bramki, nasz golkiper wybronił strzał z bliskiej odległości. Kolejnie uderzenie przyjezdnych z daleka było fatalnie i przeszło obok słupka. Groźniej mogło być w 51.minucie po wycofaniu Radaszewskiego do… napastnika z Rojewa. Na nasze szczęście atakujący Znicza kopnął zbyt lekko i piłkę przyjął Woźniak. Minutę potem za faul żółtą kartką ukarany został Brończyk. Strzał z rzutu wolnego wypiąstkował nasz bramkarz. W 59.minucie z daleka niecelnie uderzał Kruszka. Po godzinie gry, po rozegranym rzucie wolnym strzał Lewandowskiego po ziemi nie sprawił golkiperowi problemów. W 61.minucie faulowany był Straszewski. Po wrzutce prawoskrzydłowego z lewej strony z wolnego, uderzenie głową Jelonka zostało wybronione.

4:0 – 62’ Jelonek płaskim strzałem z pierwszej piłki w dłuższy róg bramki wykończył podanie z głębi pola Deresiewicza.

Następnie Deresiewicz rajdem z piłką minął kilku przeciwników po szybko rozegranym rzucie wolnym przez Jelonka i strzelał obok bramki płasko z osiemnastu metrów. Później także po tym samym stałym fragmencie gry, zawodnik gości technicznie posłał piłkę zbyt wysoko. W 65.minucie Straszewski przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem. Dobitka Jelonka była niecelna. Kolejnie po dryblingu w bramkę nie trafił Kruszka, a potem znowu przestrzelił Jelonek.

5:0 – 69’ Tym razem Straszewski był już bezbłędny i po otrzymaniu podania od Lewandowskiego nie miał kłopotów z umieszczeniem piłki w siatce mając przed sobą tylko bramkarza. Napastnik Unii uderzył pewnie pod poprzeczkę.

W ciągu ostatnich dwudziestu minut, przyjezdni oddali trzy niecelne strzały zza pola karnego, dokładnie w minutach: 71., 81. i 90.

6:0 – 90+1’ Dośrodkowanie Sirko z prawej strony tuż przed bramką niefortunnie przeciął Maciej Lang pokonując własnego bramkarza.

Nieobecni: Marcin Zaleski, Mikołaj Plewa (pauza za cztery żółte kartki), Dariusz Lewandowski (dyskwalifikacja), Norbert Karpiński (rehabilitacja),Krzysztof Wiśniewski, Michał Maksim (kontuzje), Tomasz Oczkowski, Kacper Kumor (juniorzy).