ogółem: 1 883 350

KS Brzoza - Unia 2:3

• autor: Redakcja, 2015-04-18 21:09

Wyszarpane zwycięstwo w Brzozie!

To był bardzo emocjonujący mecz. W wyjazdowym spotkaniu osiemnastej kolejki a-klasowych rozgrywek, Unia pokonała KS Brzoza 3:2 (1:2). Podopiecznym trenera Jacka Łukomskiego udał się pościg za rywalem i mimo dwubramkowej straty piłkarze z Janikowa zdołali odnieść zwycięstwo. Bramki dla gospodarzy strzelili: Jarosław Sztuba oraz Michał Kacprzak. W ostatniej minucie pierwszej połowy kontaktowego gola z rzutu karnego zdobył Dawid Deresiewicz. Było to dwusetne ligowe trafienie w historii naszego Klubu, które pozwoliło biało-niebieskim uwierzyć w siebie. Po rozpoczęciu drugiej odsłony, dwukrotnie bramkarza przeciwników pokonał Damian Lewandowski, dzięki czemu janikowianie nadal są niepokonani. Po tym zwycięstwie, Unia zwiększyła swoją przewagę nad wiceliderem z Bąkowa do szesnastu punktów.

KS BRZOZA – UNIA JANIKOWO 2:3 (2:1)

1:0 – 24’ Jarosław Sztuba
 2:0 – 36’ Michał Kacprzak
 2:1 – 45’ Dawid Deresiewicz (rzut karny)
 2:2 – 55’ Damian Lewandowski
 2:3 – 77’ Damian Lewandowski

UNIA: 93. Porszke – 15. Sirko (35’ 6. Kruszka; 85’ 14. Nowicki), 24. Brończyk, 2. Losik, 30. Plewa – 16. Lewandowski, 11. Zaleski, 7. Deresiewicz, 22. Wysocki (90+1’ 19. Sadecki) – 10. Jelonek, 23. Straszewski (46’ 20. Pindel).

Niewykorzystani rezerwowi: 1. Woźniak.

Brzoza: 8 celnych, 2 niecelne
Unia: 12 celnych, 5 niecelnych

Szczegółowa relacja w rozwinięciu...

Jako pierwsi zaatakowali Unici. Po dziesięciu minutach gry, Marcin Zaleski zacentrował w pole karne, gdzie piłkę przyjął Patryk Straszewski. Napastnik biało-niebieskich zdołał oddać strzał z dziesięciu metrów, ale górą był bramkarz. W odpowiedzi uderzenie gospodarzy z daleka było kiepskie i niecelne. Po kwadransie Straszewski wymienił podania z Dominikiem Jelonkiem, którego strzał w szesnastce z delikatnego kąta nie sprawił problemu golkiperowi. W 21.minucie do dośrodkowaniu z rzutu wolnego i strzale głową, piłka przeszła obok bramki strzeżonej przez Dawida Porszke.

1:0 –  24’ Jarosław Sztuba przebojem wdarł się w pole karne Unii wchodząc między naszych obrońców, po czym oddał strzał. Futbolówka po delikatnym rykoszecie od Mikołaja Plewy wpadła do bramki.

Janikowianie natychmiast chcieli doprowadzić do wyrównania, a podenerwowany Dawid Deresiewicz zdecydował się na strzał zza pola karnego. Na posterunku był jednak bramkarz. W 28.minucie gospodarze egzekwowali rzut rożny. Po wrzutce w pole karne Unii jeden z zawodników zgrał piłkę głową, po czym strzał został zablokowany przez naszych graczy, a później piłka ponownie wyszła na korner. Kolejne dośrodkowanie wypiąstkował Porszke. Futbolówka spadła pod nogi przeciwnika, a strzał zza szesnastki po rykoszecie wyłapał nasz bramkarz. Następnie płasko i niecelnie z daleka uderzał Deresiewicz. W 35.minucie z powodu kontuzji boisko opuścił Maciej Sirko.

2:0 – 36’ Do dośrodkowania z rzutu wolnego niepotrzebnie wychodził Porszke. Ubiegł go Michał Kacprzak, który głową trącił piłkę, po czym wpadła ona do bramki.

Na pięć minut przed końcem pierwszej połowy strzał z około osiemnastu metrów Adriana Wysockiego obronił bramkarz. Do dobitki pośpieszył Jelonek, ale piłka odbiła się od niego i opuściła pole gry. W 42.minucie na uderzenie z daleka zdecydował się Marcin Zaleski, ale golkiper gospodarzy ponownie nie dał się zaskoczyć.

2:1 – 45’ Deresiewicz posłał piłkę w pole karne do Straszewskiego. Napastnik Unii został powalony na ziemię przez obrońcę, a arbiter podyktował rzut karny. „Jedenastkę” z zimną krwią wykorzystał Deresiewicz.

Na drugą połowę z powodu urazu na boisko nie wyszedł Straszewski. W 52.minucie po rzucie wolnym wykonywanym przez Arkadiusza Prussa piłka odbita od nogi naszego zawodnika na szczęście pozwoliła na skuteczną interwencję Porszke, po czym wyszła na korner. Następnie po wyrzucie z autu, zawodnik gospodarzy znalazł się w polu karnym. Jego strzał obronił bramkarz Unii.

2:2 – 55’ Damian Lewandowski otrzymał podanie od Wysockiego i będąc w polu karnym uderzył płasko tuż przy dłuższym słupku wyrównując stan meczu.

Po godzinie gry i rozegraniu wolnego przez Plewę, Lewandowski uderzył z piętnastu metrów. Jego strzał został zablokowany, a piłka wróciła do wykonawcy stałego fragmentu gry. Dośrodkowanie Plewy przeszło obok zawodników opuszczając pole gry. Następnie uderzenie Deresiewicza zza pola karnego po rykoszecie wyszło na korner. Groźnie pod bramką gospodarzy zrobiło się w 68.minucie, kiedy po faulu na Mikołaju Kruszce, zawodnik gospodarzy został ukarany żółtą kartką. Z rzutu wolnego wrzucał Deresiewicz, a po zamieszaniu podbramkowym Jakub Losik przymierzył w poprzeczkę. Cztery minuty potem zbyt wysoko z daleka przymierzył Wysocki. Na kwadrans przed końcem regulaminowego czasu gry stuprocentową okazję zmarnował Jelonek. Kapitan Unii otrzymał podanie od Kruszki z lewej strony. Będąc tuż przed bramkarzem niezbyt dobrze opanował piłkę i nieczysty strzał wyłapał bramkarz, który w dodatku był faulowany przez naszego napastnika.

2:3 – 77’ Lewandowski otrzymał dośrodkowanie z lewej strony od Wysockiego i zamknął akcję strzałem do pustej bramki dając prowadzenie biało-niebieskim!

W 80.minucie po wolnym gospodarzy, strzał w polu karnym na krótki słupek oddał jeden z rywali. Na szczęście na posterunku był Porszke. Na pięć minut przed końcem po rożnym Deresiewicza, Jelonek zgrał głową Wysockiemu. Lewoskrzydłowy Unii tą samą częścią ciała trafił do siatki, ale zdaniem arbitra wcześniej piłka przekroczyła linię końcową. W 86.minucie niecelnie z daleka strzelał Lewandowski. Później centro-strzał z rzutu wolnego Zaleskiego wyłapał bramkarz. Zza pola karnego niecelnie przymierzył także Deresiewicz, a w doliczonym czasie po podaniu Marcina Sadeckiego z prawej strony, Jelonek nie zdołał opanować piłki.

Nieobecni: Dariusz Lewandowski (dyskwalifikacja), Krzysztof Wiśniewski, Michał Maksim, Damian Ojczenasz, Norbert Karpiński (kontuzje), Tomasz Oczkowski, Kacper Kumor, Paweł Radaszewski (juniorzy)