Głosem spikera bez cenzury!

• autor: Redakcja, 2015-04-29 23:31

Przyjedźcie do Strzelna, świętujmy awans razem!

Nadchodzi jeden z najpiękniejszych miesięcy w roku. Maj - to właśnie w tym czasie przed rokiem świętowaliśmy awans do A-klasy i to właśnie w tym miesiącu tego roku możemy być świadkami zdobycia przepustki do gry w piątej lidze. Póki co mamy końcówkę kwietnia, czyli idealny moment na lekturę pt. "Głosem spikera bez cenzury!". Tym razem Mateusz Serwach nawiązał do tematu, który jest na czasie. O co chodzi? O awans!

Kliknij na "więcej".

Upragniony awans zbliża się wielkimi krokami. Możemy go świętować już w najbliższy piątek w Strzelnie. Kujawianka w ostatnich kilku kolejkach spisywała się w kratkę, raz zwycięstwo raz porażka, ale grają u siebie. Jestem dobrej myśli, że ze Strzelna tak jak pojedziemy, tak wrócimy niepokonani.

Zastanawia mnie fakt podejścia drużyn przeciwnych i ich kibiców do Unii. Zapadła mi w pamięć jedna wypowiedź chyba jeszcze z b-klasowych boisk: „z każdym mogą przegrać, ale nie z Unią”. Dla mnie to oczywistym jest to, że z każdym możecie wygrać, ale nie z Unią. Zastanawia mnie takie podejście. Nie ukrywajmy, że A i B-klasa są półamatorskie. W 7. lidze mistrzów (haha) już możemy zaobserwować trochę lepsze drużyny, które pokazują już lepszą grę, no ale w B-klasie mam wrażenie, że większość „piłkarzy” to łapanka spod warzywniaka. No, a nasza Unia każdy widzi jaka jest… Każdy z chłopaków z piłkarską przeszłością i znów powiem, że Jacek Łukomski stworzył drużynę. Cieszę się niezmiernie z tego awansu, bo może w końcu trafimy na drużyny które zaczną stawiać opór, bo do tej pory w blisko 40. ligowych meczach mieliśmy może 2 - 3 mecze, w których do końca nie byliśmy pewni wygranej, lub po prostu były to ciężkie mecze.

Zastanawiają mnie również kibice drużyn przeciwnych. Na każdym meczu wyjazdowym naszej drużyny pojawia się sporo naszych kibiców, rzadko zdarza się, że przyjeżdżamy tylko popatrzeć na grę, tylko musimy się przekomarzać słownie. Wierzchosławice, Nowa Wieś znów ta sama historia - ze wszystkimi można przegrać, ale nie z Unią. Zanim rozpoczął się a-klasowy sezon to odliczaliśmy dni do awansu, bo to praktycznie było przesądzone, ale niektórzy nie mogą tego przeboleć, że nasza Unia jest lepsza od nich, że są najlepsi w tych rozgrywkach. Drużyny, które odkąd powstały lawirują pomiędzy A i B-klasą aż tak zazdroszczą? A jak był MLKS gdzie biliśmy się o 2. ligę, to co wtedy mówili? Najbardziej śmieszył mnie fakt, który usłyszałem na jednym z wyjazdowych meczów. Unia kupuje mecze. Serio? W A-klasie? Za ile? 20 zł czy kratę piwa na drużynę? Po co? Nie musimy tego robić, bo piłkarsko jesteśmy lata świetlne od nich.

Uciec z A-klasy możemy już za chwilę. Koniec z nierównymi boiskami i „piłkarzami”, którzy bardziej skupiają się na tym, żeby zrobić przeciwnikowi krzywdę niż żeby porządnie podać piłkę. Czy koniec z takimi kibicami? Ciężko powiedzieć, mam nadzieję, że w końcu trafimy na takich, którzy będą z pokorą przyjmowali porażkę.

Jeśli czytacie to przed piątkiem to mam dla Was wielką prośbę. Przyjedźcie do Strzelna. Świętujmy awans razem, jestem pewny, że piłkarzom zrobi się miło i że poczują się niemal jak w Janikowie i Strzelno będzie nasze!

Gramy u siebie! Hej Unia gramy u siebie!

PS. Pamiętam jak walczyliśmy o 2 ligę i wtedy modna była przyśpiewka na drugą ligę przyszedł czas na Unię przyszedł czas. Na jeden z meczów przyjechali do nas kibice z Barcina, którzy to śpiewali to samo, ale na piątą ligę przyszedł czas. Wtedy mnie to śmieszyło a teraz… Na V ligę przyszedł czas na Unię przyszedł czas!

WAAAAAAAR UNIAAAAA!