Zapowiedź: Unia - Dąb Bąkowo

• autor: Redakcja, 2015-05-08 09:58

Zagra lider z wiceliderem

Ten sezon różni się od poprzedniego tym, iż rok temu po zapewnionym awansie mecze w b-klasowych rozgrywkach były o przysłowiową „pietruszkę”. Tym razem Unię, czyli przyszło-sezonowego beniaminka piątej ligi czeka pięć spotkań z drużynami, które mają jeszcze o co grać. A to o miejsce zapewniające udział w barażach, a to o utrzymanie. Teraz pora na mecz z wiceliderem – Dębem Bąkowo. Wszystkich sympatyków biało-niebieskich zapraszamy na Stadion Miejski w Janikowie w sobotę – tj. 9.maja 205 roku na godzinę 17:00. Jesienią w Dąbrowie Biskupiej, bo tam swoje spotkania rozgrywa Dąb, podopieczni trenera Jacka Łukomskiego wygrali 2:0.

Mecze drużyn młodzieżowych w Janikowie:
 10.05.2015 (niedziela), godz. 10:00, Unia - Lider Włocławek (juniorzy starsi)
 10.05.2015 (niedziela), godz. 10:00, Ligowy turniej żaków (boisko przy ul. Kozala)

Kliknij na „więcej” i przeczytaj całą zapowiedź.

Ludowy Zespół Sportowy „Dąb” Bąkowo
Rok założenia: 1960
Sukcesy:
- 2012/2013 – 4.miejsce w A-klasie
- 2013/2014 – przejście III rundy Pucharu Polski podokręgu bydgoskiego
                     i gra w I rundzie Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim

W przerwie zimowej na stanowisku trenera Dębu Bąkowo doszło do zmiany. Duet szkoleniowy Jarosław PrzekwasJanusz Łabędzki zastąpił znany w Janikowie – Dariusz Zarembski. Nowy opiekun wicelidera a-klasowych zmagań w sezonie 2009/2010 był asystentem trenera drugoligowej Unii, a także prowadził janikowskich juniorów. Dąb wygrał dwanaście spotkań, dwa zremisował i cztery razy przegrał. Dzięki spotkaniom tym ma trzydzieści osiem punktów, czyli tyle samo, co trzeci w tabeli Klub Sportowy Brzoza. Bilas bramkowy naszego jutrzejszego przeciwnika to 53-25. Najskuteczniejszymi strzelcami zespołu z Bąkowa są zawodnicy, którzy mają po trzynaście bramek – Kamil Lewandowski i Radosław Malinowski. W ostatniej kolejce, Dąb pokonał u siebie Burzę Nowa Wieś Wielka 3:1.

W rundzie jesiennej Unia pokonała w Dąbrowie Biskupiej Dąb 2:0. Wówczas do przerwy utrzymywał się wynik bezbramkowy, a w drugiej połowie na listę strzelców wpisał się Dariusz Lewandowski i Michał Maksim.

Jutrzejszy mecz będzie trzydziestym spotkaniem ligowym na ławce trenerskiej Jacka Łukomskiego. Wraz ze szkoleniowcem biało-niebieskich swój jubileuszowy występ może zaliczyć Damian Ojczenasz, który ma na koncie dziewiętnaście spotkań w pierwszej drużynie Unii.

Warto też dodać, że kiedy trener Zarembski był asystentem Zbigniewa Kieżuna, czyli jesienią 2009 roku -czynnym zawodnikiem był nasz obecny szkoleniowiec Łukomski, który zakończył karierę przed rundą wiosenną 2010 roku, kiedy Unię objął Tomasz Mazurkiewicz. Ponadto jak już informowaliśmy wcześniej, Zarembski prowadził janikowskich juniorów wraz z kierownikiem drużyny Erykiem Woźniakiem.