Unia - Dąb Bąkowo 7:1

• autor: Redakcja, 2015-05-09 21:30

Czterdzieste zwycięstwo!

Czterdzieste ligowe zwycięstwo z rzędu odnieśli piłkarze Unii Janikowo, którzy pokonali wicelidera a-klasowych rozgrywek – Dąb Bąkowo 7:1 (5:0). Po trzy bramki strzelili – Dominik Jelonek i Patryk Straszewski, a jedną – Dariusz Lewandowski. Z kolei honorowe trafienie dla gości z rzutu karnego zaliczył Radosław Malinowski. Biało-niebiescy dzisiejsze spotkanie kończyli w dziesiątkę, gdyż czerwoną kartką ukarany został Martin Nowicki.

UNIA JANIKOWO – DĄB BĄKOWO 7:1 (5:0)

1:0 – 05’ Dominik Jelonek
 2:0 – 24’ Patryk Straszewski
 3:0 – 28’ Patryk Straszewski
 4:0 – 31’ Patryk Straszewski
 5:0 – 32’ Dominik Jelonek
 5:1 – 49’ Radosław Malinowski (rzut karny)
 6:1 – 59’ Dariusz Lewandowski
 7:1 – 90+1’ Dominik Jelonek

UNIA: 93. Porszke – 20. Pindel, 24. Brończyk, 2. Losik, 30. Plewa – 16. Lewandowski (75’ 9. Ojczenasz), 11. Zaleski (68’ 14. Nowicki [87’]), 21. Lewandowski (75’ 19. Sadecki), 7. Deresiewicz – 10. Jelonek, 23. Straszewski (63’ 6. Kruszka).

Niewykorzystani rezerwowi: 1. Woźniak, 15. Sirko.

Unia: 14 celnych, 15 niecelnych
Dąb: 2 celne, 2 niecelne

FOTOREALCJA
SKRÓT MECZU

Szczegółowy opis meczu w rozwinięciu...

Już po kilkudziesięciu sekundach Unia mogła objąć prowadzenie, ale potężne uderzenie Patryka Straszewskiego zza pola karnego trafiło w poprzeczkę i spadło na linię bramkową.

1:0 – 5’ Dominik Jelonek otrzymał podanie w polu karnym od Straszewskiego, przyjął piłkę i strzałem przy dłuższym słupku wyprowadził biało-niebieskich na prowadzenie.

Natychmiast odpowiedzieć mogli goście, ale jeden z ich zawodników nie zdołał opanować piłki wychodząc na czystą pozycję. Chwilę przed kwadransem gry z daleka nad bramką uderzył Mikołaj Plewa. Następnie mogliśmy oglądać trójkową akcję w wykonaniu – Marcina Zaleskiego, Jelonka i Straszewskiego. Ten ostatni będąc w szesnastce jednak przestrzelił. Także w 17.minucie Straszewski zmarnował stuprocentową okazję po otrzymaniu podania od Jelonka przegrał pojedynek z bramkarzem. Potem po wrzutce Zaleskiego z rzutu wolnego, Dariusz Lewandowski główką posłał piłkę nad bramką. Po upływie dwudziestu minut, niezbyt dobre dośrodkowanie Zaleskiego z kornera głową trącić próbował Jakub Losik. W 23.minucie strzał Jelonka w polu karnym po podaniu Dawida Deresiewicza wybronił golkiper, a odpowiedź przyjezdnych z dystansu była zbyt wysoka.

2:0 – 24’ Daleki wykop Dawida Porszke trącił zawodnik gości naciskany przez Jelonka, a piłkę otrzymał Straszewski. Napastnik Unii zauważył wychodzącego bramkarza, zszedł do boku i płaskim strzałem z kąta podwyższył wynik.

Goście próbowali stworzyć jakąś składną akcję, ale udało im się tylko oddać strzał nad poprzeczką z dalszej odległości.

3:0 – 28’ Straszewski po podaniu Deresiewicza wszedł w pole karne i strzałem po ziemi pokonał bramkarza, któremu piłka przeleciała między nogami.

4:0 – 31’ Tym razem z rzutu wolnego na wysokości pola karnego z lewej strony piłkę wzdłuż linii szesnastki podawał Plewa. W zamieszaniu, Damian Lewandowski podał do Straszewskiego, który płaskim  strzałem z około siedemnastu metrów skompletował hat-tricka.

5:0 – 32’ Jelonek otrzymał idealne dośrodkowanie z prawej strony od Damiana Brończyka i z bliskiej odległości głową umieścił piłkę tuż przy słupku bezradnego bramkarza.

Jeszcze przed przerwą koniecznie na listę strzelców wpisać próbował się Deresiewicz, ale jego uderzenie z dystansu było niecelne.

Także drugą połowę janikowianie rozpoczęli od ataków. Bramkarza gości strzałem z szesnastu metrów sprawdził Jelonek. W 47.minucie Plewa ujrzał żółtą kartkę za faul, a wolny gości trafił w mur.

5:1 – 49’ W niegroźnej sytuacji na skraju pola karnego zawodnika gości na ziemię powalił Dawid Pindel, za co arbiter podyktował rzut karny, którego pewnym strzałem w okienko zamienił Radosław Malinowski.

W kolejnych akcjach szczęścia próbował Deresiewicz, ale jego strzał raz był niecelny, a za drugim razem obroniony przez bramkarza. W 52.minucie po wymianie piłki z Jelonkiem, z bliskiej odległości przestrzelił Damian Lewandowski. Następnie jego wyczyn niemalże skopiował Jelonek. W 54.minucie wspomniany przed momentem Lewandowski dośrodkował w pole karne, gdzie głową strzelał Jelonek, ale bramkarz popisał się fantastycznym refleksem.

6:1 – 59’ Po krótko rozegranym rożnym z Jelonkiem, Deresiewicz wrzucił w pole karne, gdzie piłkę głową trącił obrońca gości, po czym spadła ona na tą samą część ciała Dariusza Lewandowskiego i wpadła do bramki.

W 61.minucie pojedynek sam na sam z golkiperem przegrał Straszewski. Tym razem napastnik Unii chciał strzelić gola lobem, ale bramkarz nie dał się zaskoczyć. Pięć minut później niecelnie przymierzył Zaleski. W 67.minucie w spojenie słupka z poprzeczką uderzył Deresiewicz. Potem zawodnik strzegący bramki Dębu obronił strzał Zaleskiego wybijając go na korner. Na szesnaście minut przed końcem meczu, pełniący obowiązki kapitana – Lewandowski przestrzelił w niemalże stuprocentowej okazji strzeleckiej. W kolejnych akcjach fatalnie przemierzali – Deresiewicz i Jelonek. W 86.minucie nieskutecznie z dalekiej odległości uderzał Marcin Sadecki. W 87.minucie za kopnięcie rywala bez piłki czerwoną kartką ukarany został Martin Nowicki.

7:1 – 90+1’ Bramkarz gości próbował wybijać piłkę przed polem karnym. Do samego końca pressingiem atakował go Sadecki, który odebrał futbolówkę. Trafiła ona do Jelonka, a ten strzałem po ziemi zza pola karnego z kąta ustalił wynik meczu.

Jeszcze w ostatniej akcji spotkania, zawodnik gości próbował pokonać Porszke, ale nasz bramkarz był na posterunku.

Nieobecni: Oczkowski, Wiśniewski, Radaszewski, Karpiński, Wysocki (kontuzje),Maksim, Kumor (sprawy prywatne), Stodólski (juniorzy).

Legia ChełmżaUNIA JANIKOWO
Legia Chełmża   UNIA JANIKOWO