Plewa i Deresiewicz z szansą na UEFA Regions CUP

• autor: Redakcja, 2015-05-10 23:59

Plewa i Deresiewicz z szansą na UEFA Regions CUP 2015

Kujawsko-Pomorski Związek Piłki Nożnej zwrócił się z prośbą do klubów z niższych klas rozgrywkowych o wytypowanie przez trenerów klubowych po dwóch zawodników spełniających wymagane kryteria na ewentualne konsultacje kadry województwa kujawsko-pomorskiego. Po kilku zgrupowaniach zostanie ogłoszona ostateczna kadra na rozgrywki UEFA Regions CUP 2015.

Trener Jacek Łukomski wytypował Mikołaja Plewę i Dawida Deresiewicza. Obaj zawodnicy spełniają wszystkie wymagane kryteria, tj. m.in. mieszczą się w przedziale wiekowym 18-40 lat, a także nigdy nie brali udziału w rozgrywkach profesjonalnych, czyli T-Mobile Ekstraklasie, pierwszej lidze i drugiej lidze oraz nigdy nie byli związani umową z klubem z pierwszych trzech klas rozgrywkowych.

Kliknij na "więcej" i przeczytaj całość.

Zarówno Plewa, jak i Deresiewicz mogą spodziewać się powołania na konsultacje od trenerów reprezentacji naszego województwa, którymi są: Tomasz Asensky i były zawodnik janikowskiego klubu – Michał Nadolski. O ewentualnych decyzjach odnośnie naszych piłkarzy z pewnością poinformujemy.

Konsultacje odbędą się w terminach: 23.maja, 26.maja i 9.czerwca. Z kolei eliminacje do mistrzostw zostaną rozegrane w dniach 26-28.czerwca 2015 roku w Wałczu.

Mistrzostwa UEFA Regions CUP rozgrywane są co roku. W rozgrywkach biorą udział reprezentacje każdego województwa złożone z zawodników o statusie amatora. Kolejnym etapem mistrzostw są spotkania rundy finałowej z drużynami tego typu z całej Europy.

Szkoleniowiec biało-niebieskich miał ograniczone pole manewru, bowiem w przeszłości w rozgrywkach drugiej ligi udział brali: Dominik Jelonek, Marcin Zaleski, Maciej Sirko i Patryk Straszewski, a z klubem z pierwszych trzech klas rozgrywkowych związany był Damian Lewandowski.