Zawodnik, którego Twoim zdaniem najbardziej brakuje w obecnej kadrze Unii to:

GLZS Sadki - Unia 1:1

• autor: Redakcja, 2015-05-17 17:18

Unia zatrzymana na paśmie zwycięstw

Unia Janikowo z kompletem ligowych zwycięstw to już historia. Po czterdziestu wygranych mistrzowskich spotkaniach z rzędu, biało-niebiescy zremisowali w Sadkach z tamtejszym GLZS-em 1:1 (0:0). W 59.minucie podopiecznych trenera Jacka Łukomskiego na prowadzenie wyprowadził Dominik Jelonek. Z kolei na szesnaście minut przed końcem regulaminowego czasu gry, debiutującego w pierwszej drużynie Krzysztofa Stodólskiego pokonał Kacper Wika.

GLZS SADKI – UNIA JANIKOWO 1:1 (0:0)

0:1 – 59’ Dominik Jelonek
 1:1 – 74’ Kacper Wika

UNIA: 12. Stodólski – 20. Pindel (61’ 22. Wysocki), 24. Brończyk, 2. Losik, 15. Sirko – 11. Zaleski, 21. Lewandowski (46’ 16. Lewandowski) – 6. Kruszka (84’ 19. Sadecki), 10. Jelonek, 7. Deresiewicz – 23. Straszewski (46’ 8. Maksim).

Niewykorzystani rezerwowi: 1. Woźniak, 5. Wiśniewski, 9. Ojczenasz.

GLZS: 5 celnych, 5 niecelnych
Unia: 9 celnych, 12 niecelnych

Szczegółowa relacja z meczu w rozwinięciu...

Unia miała ogromną przewagę, lecz gospodarze dobrze grali w defensywie i od czasu do czasu starali się zagrażać naszej bramce. Po upływie dwóch minut nad poprzeczką z szesnastu metrów uderzał Mikołaj Kruszka. Następnie strzał Dawida Deresiewicza z wolnego wyłapał bramkarz. W 10.minucie po akcji Deresiewicza z Marcinem Zaleskim, Dominik Jelonek będąc w polu karnym, zbyt lekko strzelił wprost w ręce bramkarza. Następnie uderzenie Macieja Sirko z dystansu minęło słupek bramki gospodarzy. W 20.minucie Deresiewicz idealnie podał Jelonkowi w szesnastkę, ale jego strzał z pierwszej piłki przeszedł nad poprzeczką. Przeciwny odpowiedzieli dośrodkowaniem w pole karne i uderzeniem głową, które wyłapał Krzysztof Stodólski. Po chwili z daleka niecelnie strzelał Kruszka. W 23.minucie po faulu Damiana Brończyka uderzenie z rzutu wolnego trafiło w janikowski mur, a dobitka została zablokowana. Kolejnie strzał zza pola karnego złapał bramkarz Unii. Następnie dwukrotnie z prawej strony do Patryka Straszewskiego wrzucał Kruszka. Najpierw napastnik biało-niebieskich chybił z pierwszej piłki, a po chwili opanował futbolówkę, ale mimo rykoszetu od obrońcy na posterunku był golkiper. Po pół godzinie gry i dośrodkowaniu z lewej strony Deresiewicza, Jelonek głową nieznaczenie przestrzelił. W 33.minucie strzał Straszewskiego po odbiciu od jednego z zawodników został obroniony. Potem znakomitą okazję zmarnował Dariusz Lewandowski. Kapitan janikowian czubkiem buta posłał piłkę obok wychodzącego bramkarza, ale ostatecznie wyszła ona poza linię końcową. W 36.minucie po strzale gracza z Sadek, Stodólski z kłopotami wypił piłkę na rzut rożny. Sto dwadzieścia sekund później nasz bramkarz źle wybił, po czym jeden z rywali lobem posłał futbolówkę nad poprzeczką. Na pięć minut przed końcem pierwszej połowy strzał zza pola karnego obronił debiutujący zawodnik Unii. W 42.minucie stuprocentową okazję zmarnował Deresiewicz. Lewoskrzydłowy zamiast strzelać z kilkunastu metrów zdecydował się na zagranie „piętą” do przeciwnika. W ostatniej akcji przed przerwą piłkę w szesnastkę groźnie wbijał Lewandowski, ale zamieszanie zostało wyjaśnione i janikowianie musieli zadowolić się kornerem.

Siedem minut po przerwie Damian Lewandowski wystawił piłkę Zaleskiemu na dwudziesty metr. Strzał środkowego pomocnika Unii wybronił bramkarz. Następnie niecelne uderzenie zawodnika gospodarzy zatrzymał nasz bramkarz. W 54.minucie stuprocentową okazję zmarnował Michał Maksim. Wprowadzony przed rozpoczęciem drugiej połowy zawodnik próbował lobować golkipera w sytuacji sam na sam. Bramkarz nie dał się jednak zaskoczyć.

1:0 – 59’ Jelonek otrzymał podanie w pole karne od Zaleskiego. Najskuteczniejszy zawodnik Unii w tym sezonie płaskim strzałem w dłuższy róg umieścił piłkę w bramce.

W 63.minucie gospodarze mogli wyrównać. Jeden z ich zawodników mając przed sobą tylko bramkarza z szesnastu metrów minimalnie przestrzelił nad poprzeczką. Sześć minut później niecelnie zza pola karnego uderzał Zaleski. W 71.minucie ten ostatni podał z wolnego Brończykowi, który silnie przymierzył, ale golkiper sparował piłkę na rzut rożny. Następnie Deresiewicz ze stałego fragmentu gry posłał piłkę nad bramką.

1:1 – 74’ Rzut wolny na połowie gospodarzy został rozegrana na krótko. Następnie jeden z obrońców posłał długą piłkę w kierunku pola karnego Unii. Nasz zawodnik przegrał walkę o główkę, a futbolówka, która spadła pod nogi Kacpra Wika została uderzona pod poprzeczkę zmuszając tym samym Stodólskiego, który nie zdążył zareagować do kapitulacji.

Od tego momentu, janikowianie grali chaotycznie. Za wszelką cenę chcieli przechylić szalę zwycięstwa na naszą korzyść. Na dziesięć minut przed końcem po wrzutce Deresiewicza z rzutu wolnego z pierwszej piłki uderzył Adrian Wysocki. Niestety wprost w bramkarza z Sadek. Chwilę później niecelnie z daleka przymierzył Kruszka. W 86.minucie kolejne dobre dośrodkowanie Deresiewicza, tym razem z rożnego nie zdało się na nic, bo z piłką minął się Maksim. W ostatnich minutach dwukrotnie fatalnie zza pola karnego strzelał Deresiewicz.

Unia po raz pierwszy w historii nie wygrała ligowego meczu, o czym napiszemy w osobnym newsie. Piłkarzom biało-niebieskich należą się jednak podziękowania za walkę i zaangażowanie w dzisiejszym spotkaniu.

Nieobecni: Porszke, Oczkowski, Radaszewski, Karpiński, Plewa (kontuzje), Nowicki (pauza za czerwoną kartkę), Kumor (juniorzy).

Chełminianka ChełmnoUNIA JANIKOWO
Chełminianka Chełmno   UNIA JANIKOWO