dzisiaj: 1997, wczoraj: 2355

Zapowiedź: KP Jeziora Wielkie - Unia

• autor: Redakcja, 2015-05-30 13:38

Kolejny mecz „o życie” dla przeciwnika

Po pauzie spowodowanej wycofaniem się Victorii Gnojno, Unia wraca do gry w a-klasowych rozgrywkach. Podopiecznych trenera Jacka Łukomskiego czeka kolejny mecz na wyjeździe z przeciwnikiem, który walczy o utrzymanie. W tym wypadku jakakolwiek strata punktów przez Kujawskie Pogranicze Jeziora Wielkie oznacza ich spadek do B-klasy. Spotkanie to zostanie rozegrane w niedzielę, tj. 31.maja 2015 roku, a jego początek zaplanowano na godzinę 17:00. Przypomnijmy, że jesienią janikowianie wygrali na własnym boisku 5:0.

Kliknij na „więcej” i przeczytaj całą zapowiedź.

Stowarzyszenie „Kujawskie Pogranicze” w Jeziorach Wielkich
Sukcesy:
- gra w V lidze – sezony 2009/2010, 2010/2011
- przejście trzech rund PP okręgu bydgoskiego i gra w I rundzie PP kujawsko-pomorskiego

Podopieczni trenera Marcina Kaźmierczaka muszą wygrać, aby zachować szansę na utrzymanie a-klasowego bytu. Póki co zajmują bowiem dwunaste miejsce w tabeli z dorobkiem czternastu punktów. Do bezpiecznej lokaty tracą osiem oczek. Do tej pory czterokrotnie zwyciężali, dwa razy mniej remisowali i doznali piętnastu porażek. Bilans bramkowy Kujawskiego Pogranicza to 34-74. W ostatniej kolejce zawodnicy z Jezior Wielkich przegrali w Nowej Wsi Wielkiej z tamtejszą Burzą 2:9.

Jak już przypominaliśmy, jesienią w Janikowie Unia wygrała z Kujawskim Pograniczem 5:0. Wówczas na listę strzelców wpisali się: Damian Lewandowski, Dawid Deresiewicz, Mikołaj Plewa, Marcin Sadecki i Dariusz Lewandowski.

W dalszym ciągu do dyspozycji trenera Jacka Łukomskiego nie będzie Martin Nowicki, który musi odpokutować jeszcze jeden mecz za czerwoną kartkę ze starcia z Dębem Bąkowo. Na pewno nie zagrają także: Dawid Pindel i Dariusz Lewandowski. Gracz ci mają problemy z kolanami. Ten pierwszy urazu nabawił się na jednym z ostatnich treningów, a drugi niedawno wznowił zajęcia po kontuzji i nadal nie jest w pełni sił.