ogółem: 2 010 818

KP Jeziora Wielkie - Unia 0:8

• autor: Redakcja, 2015-05-31 21:42

Unia wygrywa, Kujawskie Pogranicze spada

W dzisiejszym spotkaniu rozgrywanym w Jeziorach Wielkich, Unia pokonała miejscowe Kujawskie Pogranicze 8:0 (2:0). Już w 1.minucie wynik meczu otworzył Damian Lewandowski, a na siedem minut przed przerwą do bramki przeciwników trafił Dominik Jelonek. Od razu po rozpoczęciu drugiej połowy własnego bramkarza pokonał Michał Ornatek. Pięć ostatnich goli było autorstwa dwóch zawodników - Patryka Straszewskiego, który trafieniami w 52.,75. i 90.minucie skompletował hat-tricka i Mikołaja Plewy - zdobywającego bramki kolejno w 66. i 78.minucie. Porażka gospodarzy oznacza ich spadek do B-klasy. Kujawskiego Pogranicze dołączyło zatem do Pałuczanki Żnin, która wczoraj poprzez trzeci walkower została wycofana w rozgrywek.

KUJAWSKIE POGRANICZE JEZIORA WIELKIE – UNIA JANIKOWO 0:8 (0:2)

0:8 - 90' Patryk Straszewski

UNIA: 12. Stodólski – 15. Sirko, 24. Brończyk, 5. Wiśniewski, 30. Plewa – 11. Zaleski, 6. Kruszka – 16. Lewandowski (59' 4. Pieszak), 10. Jelonek, 7. Deresiewicz (59' 18. Szablewski) – 23. Straszewski.

KP JW: 1 celny, 4 niecelne
Unia: 24 celne, 10 niecelnych

FOTORELACJA

Szczegółowy opis meczu w rozwinięciu newsa...

1’ 0:1 – Po rozegranym rzucie wolnym przez Mikołaja Plewę, Marcin Zaleski podał Damianowi Lewandowskiemu, który będąc w polu karnym płaskim strzałem otworzył wynik meczu.

Sto dwadzieścia sekund później strzelec gola mógł zdobyć drugiego, ale po jego indywidualnej akcji i strzale zza pola karnego pewnie interweniował bramkarz. W odpowiedzi uderzenie gospodarzy z daleka było zbyt wysokie. Następnie z narożnika szesnastki strzelał Dominik Jelonek, ale golkiper był bezbłędny. W 7.minucie po rajdzie płasko w kierunku bramki z ponad dwudziestu metrów strzelał Mikołaj Kruszka, ale bramkarz znowu był górą. Chwilę później po uderzeniu Plewy i rykoszecie zawodnik strzegący bramki Kujawskiego Pogranicza znowu zapobiegł utracie kolejnego gola. W 19.minucie Jelonek z dalszej odległości trafił w boczną siatkę. Potem najlepszy strzelec Unii szybko wznowił grę z rzutu wolnego, ale w polu karnym Lewandowski przegrał pojedynek z bramkarzem i janikowianie mieli tylko róg. W 25.minucie doszło do zamieszania w polu bramkowym biało-niebieskich. Na szczęście piłka została wybita tuż przed linią. Cztery minuty później po dośrodkowaniu z rożnego Dawida Deresiewicza, Krzysztof Wiśniewski silnie uderzył głową. Bramkarz sparował piłkę na poprzeczkę, po czym sytuacja została wyjaśniona przez obrońców. Potem Zaleski z dystansu uderzył zbyt lekko by zaskoczyć golkipera. W 32.minucie po wrzutce Deresiewicza z lewej strony, Patryk Straszewski zdołał opanować piłkę, ale po strzale piłka wyszła poza boisko. Następnie naszemu napastnikowi dograł Kruszka. Tym razem znowu dobrze interweniował bramkarz. W 36.minucie po dośrodkowaniu Deresiewicza z lewej strony strzał Jelonka głową z okienka wyciągnął golkiper. Zawodnik ten obronił także dobitkę głową Straszewskiego. Tego dnia bronił naprawdę dobrze, mimo znacznej ilości strzelonych goli przez zawodników trenera Jacka Łukomskiego.

38’ 0:2 – Jelonek otrzymał podanie od Straszewskiego, minął bramkarza, po czym podrzuconą przez siebie piłkę skierował do pustej bramki z bliskiej odległości.

Na cztery minuty przed końcem pierwszej połowy po wrzutce Plewy, Straszewski głową nie zdołał pokonać dobrze interweniującego golkipera. Potem strzał tą samą częścią ciała gospodarzy został przeniesiony nad bramką. W 42.minucie po podaniu Lewandowskiego, Straszewski będąc w szesnastce przegrał pojedynek z bramkarzem uderzając z pierwszej piłki. W ostatniej akcji pierwszej odsłony, strzał Deresiewicza został obroniony, a dobitka Jelonka zbyt wysoka.

46’ 0:3 – Kruszka dośrodkował z lewej strony, a Michał Orantek kolanem przeciął lot piłki kierując ją do własnej bramki.

W 50.minucie strzał Deresiewicza po krótko rozegranym rożnym z Plewą był niecelny, a konkretnie zbyt wysoki.

52’ 0:4 – Straszewski głową skierował piłkę do bramki dośrodkowywaną z prawej strony przez Macieja Sirko.

Kolejnie z narożnika pola karnego w boczną siatkę trafił Straszewski. Później z dystansu Kruszka przymierzył w poprzeczkę. W 59.minucie w pierwszej drużynie naszego Klubu zadebiutowało dwóch zawodników w wieku juniora – Dawid Pieszak i Mariusz Szablewski. Następnie fatalnie z daleka przymierzył Sirko. W 64.minucie zawodnik ten przymierzył zdecydowanie lepiej. Sirko po rajdzie z piłką i minięciu kilku rywali uderzył lewą nogą z osiemnastu metrów w spojenie słupka z poprzeczką. Z dobitą pospieszył jeszcze Straszewski, ale bramkarz nie dał się zaskoczyć. Później niespodziewanie Damian Brończyk źle wybił i piłka znalazła się w polu karnym Unii. Na szczęście uderzenie głową gospodarzy zostało wyłapane przez Krzysztofa Stodólskiego.

66’ 0:5 – Plewa z rożnego krótko rozegrał z Brończykiem, po czym uderzył z lekkiego kąta zza pola karnego w dłuższe okienko bramki gospodarzy. Gol z serii „stadiony świata”.

Gospodarze nielicznie próbowali wychodzić z akcją. W 68.minucie po jednej ze wrzutek zawodnik przeciwników głową posłał piłkę na górną siatkę naszej bramki.

75’ 0:6 – Po długim podaniu Zaleskiego, Straszewski w sytuacji sam na sam posłał piłkę płasko po ziemi będąc w polu karnym. Napastnik Unii nie dał szans bramkarzowi na skuteczną interwencję.

78’ 0:7 – Kruszka dośrodkował z prawej strony w pola karne, a Plewa po przyjęciu piłki z bliskiej odległości posłał futbolówkę w długi róg bramki.

Następnie strzały Jelonka, Straszewskiego, Brończyka i Sirko nie zaskoczyły bramkarza. Kolejno były one albo obronione, niecelne, zablokowane albo po prostu okazały się centro-strzałem.

90’ 0:8 – Gospodarze zbyt krótko wybili „piątkę”. Zawodnik Kujawskiego Pogranicza stracił piłkę, którą odebrał Kruszka, który podał Jelonkowi. Kolejnie trafiła ona do Straszewskiego. Napastnik Unii został powalony na ziemię w polu karnym. Zdołał jednak się podnieść i odebrać piłkę rywalowi, po czym oddał strzał. Został on zablokowany przez obrońcę. Straszewski przyjął wracającą futbolówkę i podciął piłkę nad bramkarzem ustalając wynik meczu.

W doliczonym czasie gry strzał rozpaczy spadających z A-klasy gospodarzy był niecelny.

Nieobecni: Martin Nowicki (pauza za czerwoną kartkę), Tomasz Woźniak, Jakub Losik, Kacper Kumor (juniorzy), Tomasz Oczkowski, Paweł Radaszewski, Norbert Karpiński, Dawid Pindel, Dawid Porszke (kontuzje), Dariusz Lewandowski (nie w pełni sił po kontuzji), Michał Maksim (sprawy osobiste), Damian Ojczenasz, Marcin Sadecki, Adrian Wysocki (poza kadrą meczową).