ogółem: 2 010 787

Unia - Burza Nowa Wieś Wielka 7:1

• autor: Redakcja, 2015-06-06 23:35

Udany rewanż przy pustych trybunach

W ostatnim meczu sezonu rozgrywanym w Janikowie bez udziału publiczności, Unia pokonała Burzę Nowa Wieś Wielka 7:1 (3:0). Bramki dla podopiecznych trenera Jacka Łukomskiego strzelili: dwie Dariusz Lewandowski, a po jednej: Damian Lewandowski, Dominik Jelonek, Dawid Deresiewicz, Adrian Wysocki i Mikołaj Kruszka. Warty uwagi był kuriozalny gol, którego zdobyli goście przy sześciobramkowej przewadze biało-niebieskich. Otóż po wznowieniu gry od środka po stracie bramki, Krzysztofa Stodólskiego strzałem z połowy boiska pokonał Artur Zaborowski. Nasz bramkarz próbował zrehabilitować się za to zdarzenie udanie broniąc rzut karny.

UNIA JANIKOWO – BURZA NOWA WIEŚ WIELKA 7:1 (3:0)

7:1 - 73' Mikołaj Kruszka

UNIA: 12. Stodólski – 15. Sirko, 24. Brończyk, 5. Wiśniewski, 30. Plewa – 16. Lewandowski (70’ 14. Nowicki), 11. Zaleski (56’ 22. Wysocki), 13. Kumor (70’ 6. Kruszka), 7. Deresiewicz – 21. Lewandowski (59’ 23. Straszewski), 10. Jelonek.

Niewykorzystani rezerwowi: 1. Woźniak, 9. Ojczenasz, 19. Sadecki.

W 67.minucie Krzysztof Stodólski obronił rzut karny wykonywany przez zawodnika gości.

Unia: 17 celnych, 13 niecelnych
Burza: 6 celnych, 7 niecelnych

Szczegółowy opis mecz w rozwinięciu newsa...

Po kilku minutach gry „Panu Bogu” w okno trafić chciał Mikołaj Plewa, który otrzymał piłkę po tym jak wybili ją obrońcy po rzucie rożnym. Następnie z dystansu niecelnie uderzył debiutant – Kacper Kumor. W 7.minucie Dominik Jelonek wypatrzył Damiana Lewandowskiego, który w polu karnym przegrał pojedynek ze Zbigniewem Baranowskim. Bramkarz gości sparował piłkę na róg. Po dziesięciu minutach gry Dariusz Lewandowski próbował zdobyć gola strzałem z narożnika pola karnego w krótki słupek, ale nie przymierzył celnie.

1:0 – 12’ Dariusz Lewandowski idealnie opanował piłkę dośrodkowywaną z prawej strony przez Marcina Zaleskiego, po czym będąc w polu karnym strzałem pod poprzeczkę otworzył wynik meczu.

Goście natychmiast chcieli wyrównać strzelając z własnej połowy po wznowieniu gry. Na początku uderzyli niecelnie. Niektórym ten pomysł wydawał się absurdalny, ale do czasu… W 13.minucie akcję Burzy w polu karnym powstrzymał Krzysztof Stodólski. Po kwadransie gry Maciej Sirko wrzucił z prawej strony, a strzelec pierwszego gola znacznie przestrzelił. Chwilę potem janikowianie znowu przeprowadzili ciekawą akcję. Jelonek dograł prawoskrzydłowemu Lewandowskiemu, który w szesnastkę podał napastnikowi o takim samym nazwisku. Niestety strzał tego ostatniego był fatalny. W 19.minucie Damian Lewandowski zza pola karnego uderzył w słupek. Następnie Dawid Deresiewicz niespodziewanie uderzył z ostrego kąta, a bramkarz wybił na korner. Deresiewicz rozegrał go na krótko z Darkiem Lewandowskim, po czym chciał skopiować wyczyn Plewy z poprzedniego meczu, ale kompletnie mu to nie wyszło, gdyż przeniósł piłkę znacznie nad bramką. W 22.minucie Damian Lewandowski zagrał wchodzącemu w pole karne Sirko, który w dobrej sytuacji próbował lobować Baranowskiego. Ten nie dał się jednak zaskoczyć. Następnie rzut wolny gości był niecelny.

2:0 – 35’ Dariusz Lewandowski wykończył podanie wzdłuż bramki z lewej strony autorstwa Deresiewicza i strzałem do pustej bramki podwyższył wynik meczu.

3:0 – 36’ Po podaniu od Kumora i rajdzie z piłką na strzał po ziemi zza pola karnego zdecydował się Damian Lewandowski. Piłka znalazła drogę do bramki tuż przy słupku.

Jeszcze przed przerwą sam na sam z bramkarzem gości zmarnował strzelec dwóch wcześniejszych goli (obrona golkipera). W ostatniej minucie pierwszej połowy kąśliwy strzał z dalszej odległości oddał zawodnik Burzy. Stodólski mógł zostać zaskoczony, ale w ostatniej chwili odbił piłkę na poprzeczkę.

4:0 – 53’ Jelonek oddał przepiękny strzał zza pola karnego w kierunku dłuższego słupka. Piłka znalazła się w samym okienku bramki przyjezdnych. Asystę zanotował Deresiewicz.

5:0 – 55’ Deresiewicz otrzymał piłkę na własnej połowie od Plewy, po czym przebiegł z nią kilkadziesiąt metrów i oddał potężny strzał z wchodząc w pole karne. Był to setny gol Unii w tym sezonie!

6:0 – 58’ Adrian Wysocki dwie minuty po wejściu na boisko zdobył również pięknego gola, jak dwa poprzednie. Rezerwowy uderzył z pierwszej piłki z woleja z szesnastu metrów nie do obrony otrzymując wcześniej podanie od Damiana Lewandowskiego.

6:1 – 59’ Coś niesamowitego. Goście rozpoczęli od środka, a na strzał z własnej połowy zdecydował się Artur Zaborowski! Piłka leciała dość długo w kierunku bramki, ale Stodólski pozostał niewzruszony i skapitulował.

Od tego momentu sytuacji bramkowe były seryjnie marnowane. Po godzinie gry Plewa mając przed sobą tylko obrońcę trafił w niego. Następnie Wysocki w sytuacji sam na sam posłał piłkę obok dłuższego słupka, a Kumor przestrzelił zza pola karnego. W odpowiedzi niecelny strzał z dalszej odległości oddała Burza. W 63.minucie nasi przeciwnicy szybko wykonali rzut wolny i w sytuacji sam na sam z bramkarzem zdobyli gola, który jednak nie został uznany ze względu na spalonego. Potem gracze z Nowej Wsi Wielkiej uderzyli z połowy, ale zbyt wysoko.

67’ Damian Brończyk sfaulował w polu karnym jednego z rywali, a arbiter podyskutował „jedenastkę”. Stodólski obronił rzut karny wykonywany przez zawodnika gości wybijając piłkę na rzut rożny.

W 71.minucie goście oddali strzał z wolnego, który przeszedł nad bramką. Minutę później uderzenie Deresiewicza z kilkudziesięciu metrów wybronił bramkarz.

73’ 7:1 – Mikołaj Kruszka trzy minuty po wejściu na boisko popisał się dobrym rajdem z piłką, po czym wymienił podania z Jelonkiem i uderzeniem zza pola karnego. Futbolówka odbiła się od słupka po czym wpadła do bramki!

Tradycyjnie po bramce, Burza oddał strzał z własnej połowy, ale nieskuteczny. W 77.minucie Michał Szeremet dośrodkował z prawej strony, a główka jego kolegi z drużyny była niecelna. Kolejnie uderzenie graczy z Nowej Wsi Wielkiej zostało obronione przez bramkarza. Na jedenaście minut przed końcem meczu, Sirko przeprowadził rajd z piłką i płaski oddał strzał z siedemnastu metrów, który wybronił bramkarz. W 80.minucie silny strzał zza pola karnego autorstwa Wysockiego, także obronił golkiper przyjezdnych. Ostatnie momenty meczu to również seryjne marnowanie okazji strzeleckich przez Unitów. Najpierw strzał z daleka Deresiewicza był niecelny, później Jelonek nieudanie próbował uderzyć przewrotką, a następnie nie trafił w bramkę w sytuacji sam na sam z bramkarzem. W 87.minucie nasz najlepszy strzelec w tym sezonie przegrał pojedynek z golkiperem, który wybronił także dobitkę Wysockiego. Pod koniec meczu Jelonek w dobrej sytuacji uderzył w boczną siatkę, a w 90.minucie strzał z połowy boiska wyłapał Stodólski.

Nieobecni: Porszke, Oczkowski, Radaszewski, Karpiński (kontuzje), Losik, Pieszak, Szablewski (juniorzy), Maksim (sprawy prywatne), Pindel (poza kadrą meczową).

Po dzisiejszej kolejce, grę w barażach o awans do V ligi zapewnił sobie Dąb Bąkowo.