Głosem spikera bez cenzury!

• autor: Redakcja, 2015-06-29 20:25

Kilka ciekawych faktów do plotek

Najwyższa pora na czerwcowy felieton Mateusza Serwacha. Tym razem spiker bez licencji - jak sam o sobie mówi, dostarczył kilka ciekawych faktów do plotek. Ponadto serdecznie zaprasza na mecze biało-niebieskich rozgrywane w sezonie 2015/2015, a także przypomina, że w dniu inauguracji piątej ligi w Janikowie odbędzie się festyn „Unia stawia na rodzinę”.

Kliknij na „więcej”.

Słyszeliście, że Unia na 60 tysięcy długu? Drugi sezon i nieźle zaczęła, co? Wiecie jak jest, po każdym meczu szampan za parę stów dla każdego, no bo jak inaczej się bawić w A - klasie? Teraz tak na poważnie, kto z nas nigdy nie był bohaterem plotek? Każdy z nas był już tysiące razy milionerem, złodziejem i wszystkim, co najgorsze.

Wspominałem już, że Klub Sportowy Unia Janikowo z Międzyzakładowym Ludowym Klubem Sportowym Unia wspólne ma tylko nazwę i fakt, że korzystają z tego samego obiektu - to wszystko. Długi MLKSu nie przeszły na nowy klub, a finanse pilnowane są naprawdę bardzo skrupulatnie, bo nauczeni wcześniejszymi dokonaniami zarządu, nie chcemy powielać ich błędów. Jeśli czyta to ktoś, kto ma średnie pojęcie o tym, co się dzieje w klubie podrzucę kilka rzeczy o których można poplotkować:

• Zaczynając od rzeczy najfajniejszej, Unia dzierży mistrzostwo Polski w meczach wygranych z rzędu. Ma ich na koncie 40 (to chyba nawet jest rekord Guinessa, ostatnio czytałem, że Real wygrał 23 mecze z rzędu i otarł się o rekord właśnie Guinessa, a gdzie im do naszej Unii). Obecnie Unia na swoim koncie ma 44 mecze z rzędu bez porażki. Na to składają się 43 mecze wygrane i 1 remis.
  • W zeszłym B - klasowym sezonie królem strzelców był Darek Lewandowski
  • W tym A - klasowym sezonie królem strzelców został Dominik Jelonek
  • W obecnym sezonie Unia strzeliła swoim przeciwnikom 103 bramki, co daje im miano najskuteczniejszej drużyny w całej lidze.
  • Również w obecnym sezonie Unia straciła zaledwie 12 bramek, czyli mieliśmy najlepszą obronę w lidze (drugi zespół z najmniejszą ilością straconych bramek to KS Brzoza stracili 34 bramki).
  • Unia posiada prawie wszystkie drużyny młodzieżowe (brakuje tylko skrzatów)
  • Praktycznie wszyscy zawodnicy seniorskiej drużyny Unii są wychowankami naszego klubu
  • Nasz trener Jacek Łukomski grał w przeszłości w naszym klubie.

Mam nadzieję, że dostarczyłem kilka ciekawych faktów do plotek, ale zamiast plotkować może czas wybrać się na mecz? Atmosfera jest naprawdę fajna i na pewno każdemu powinna się spodobać. Piłkarze grają dobrą piłkę, kibice dbają o atmosferę na trybunach, a i nawet rodzaj kibicowania można sobie wybrać. Jeśli chcecie pośpiewać - jest młyn. Jeśli chcecie posiedzieć i pooglądać mecz - są i tacy kibice. Wiem, że dużo janikowian żywi się tym, żeby na siłę znaleźć cokolwiek na nasz zespół, na piłkarzy, działaczy czy zarząd, ale uwierzcie mi. Nauczyliśmy się być grzeczni, nauczyliśmy się, że nie ma co robić krzywdy Unii, a Wam i sobie pokazujemy, że naprawdę tego miasta nie ma bez piłki.

Jeśli jakimś cudem trafiłeś / trafiłaś tu przypadkiem i nie byłeś / byłaś wcześniej na meczu to zapraszam. Zaczynamy w połowie sierpnia i gwarantuje dobre widowisko i miłą atmosferę. Na pierwszym meczu w V lidze odbędzie się również festyn „Unia stawia na rodzinę”. Zapraszam ja - spiker bez licencji (nie jest potrzebna na razie więc po co wydawać kasę bezsensu ;) ) i na pewno cała nasza Unia. Hej!