Sparing: Unia - Łokietek Brześć Kujawski 2:1

• autor: Redakcja, 2015-07-18 19:51

Wygrana w pierwszym sparingu

W kontrolnym meczu beniaminka piątej ligi - Unii z beniaminkiem czwartej ligi - Łokietkiem Brześć Kujawski zwycięstwo odnieśli gospodarze. Wynik 2:1 dla drużyny trenera Jacka Łukomskiego został ustalony już w pierwszej połowie. Bramki dla biało-niebieskich strzelili: Dawid Deresiewicz z rzutu karnego i Patryk Straszewski. Z kolei honorowe trafienie dla gości zaliczył Mariusz Kowalski.

UNIA JANIKOWO – ŁOKIETEK BRZEŚĆ KUJAWSKI 2:1 (2:1)

1:0 - 04' Dawid Deresiewicz (rzut karny)
 2:0 - 39' Patryk Straszewski
 2:1 - 41' Mariusz Kowalski

UNIA: 93. Porszke (46’ 79. Michalak) – 24. Brończyk, 2. Losik, 5. Wiśniewski, 7. Deresiewicz – 11. Zaleski (63’ 6. Kruszka), 21. Lewandowski (67’ 11. Zaleski) – 22. Wysocki (46’ 9. Ojczenasz), 6. Kruszka (46’ 10. Jelonek), 14. Nowicki (63’ 22. Wysocki) – 23. Straszewski (46’ 19. Sadecki).

Unia: 2 celne, 7 niecelnych

Łokietek: 7 celnych, 5 niecelnych

Szczegółowa relacja ze sparingu w rozwinięciu newsa.

Już w pierwszej akcji meczu sygnał do ataku uderzeniem zza pola karnego dał Patryk Straszewski. Piłka po jego strzale trafiła w poprzeczkę.

W 4.minucie szarżującego na bramkę Dariusza Lewandowskiego w polu karnym nieprzepisowo powstrzymał bramkarz gości i sędzia przyznał rzut karny dla naszej drużyny. „Jedenastkę” podcinką wykorzystał Dawid Deresiewicz, dzięki czemu wyprowadził Unię na prowadzenie – 1:0.

Kolejnie niecelny strzał z daleka oddał Billy Abbott. Arbiter tym razem dopatrzył się przewinienia na grającym trenerze przeciwników i goście wykonywali rzut wolny. Na szczęście dośrodkowanie w pole karne Unii nie przyniosło efektu bramkowego. W 14.minucie po dobrej akcji gości i wejściu w szesnastkę, jeden z graczy niefortunnie zacentrował w kierunku bramki. Pięć minut później szybko rozegrany rzut wolny przez Łokietka sprawił zagrożenie, ale ostatecznie silny strzał z szesnastu metrów nie był celny.

Po pół godzinie gry akcję trójkową przeprowadzili Unici, a dokładniej Straszewski z Adrianem Wysockim i Marcinem Zaleskim. Janikowianie niestety przekombinowali i w polu karnym szukali jeszcze zagrania do Mikołaja Kruszki, który był na spalonym. Następnie strzał z dwudziestu metrów obronił Dawid Porszke. Po chwili nasz bramkarz zmuszony był wyciągać piłkę z siatki, ale sędzia zauważył spalonego i gol nie został uznany. W 35.minucie Lewandowski po odbiorze piłki popędził w kierunku bramki, ale oddał niecelny strzał zza pola karnego.

W 39.minucie Unici podwyższyli prowadzenie na 2:0. Tym razem skutecznym pressingiem w polu karnym przeciwnika popisał się Kruszka, który wypatrzył Straszewskiego. Napastnik biało-niebieskich silnie uderzył pod poprzeczkę z pierwszej piłki i nie dał szans bramkarzowi na skuteczną interwencję.

Minęły dwie minuty, a goście zdołali strzelić kontaktowego gola na 2:1. W 41.minucie dośrodkowanie w pole karne z lewej strony celnym uderzeniem z bliskiej odległości, które zdołało przełamać ręce naszego bramkarza wykorzystał Mariusz Kowalski.

Tuż po przerwie na boisku zameldował się Dominik Jelonek, który dopiero dzisiaj rozpoczął przygotowania z drużyną. Król strzelców a-klasowych rozgrywek posłał piłkę nad bramką zza pola karnego. W 56.minucie strzał z kąta bez problemów wybronił testowany w Unii – Michał Michalak. Golkiper ten bez zarzutów spisał się również chwilę potem wybijając uderzenie gości na korner. Następnie po dośrodkowaniu zawodnika z Brześcia Kujawskiego uderzenie głową było zbyt wysokie.

W 66.minucie napastnik gości wyszedł na czystą pozycję i próbował podcinką przelobować Michalaka. Zmierzającą do bramki piłkę sprzed linii bramkowej wybił Jakub Losik. Dwie minuty później niebezpieczny rzut wolny tuż przed polem karnym spowodował Zaleski. Na nasze szczęście piłka zatrzymała się na murze ustawionym przez bramkarza.

Następnie w zamieszaniu podbramkowym zablokowane zostały strzały Damiana Ojczenasza i Wysockiego. W 78.minucie uderzenie gości w polu karnym było niecelne. Na siedem minut przed końcem spotkania Ojczenasz minął się z piłką dośrodkowywaną przez Damiana Brończyka. W 85.minucie po rajdzie Wysockiego i uderzeniu z ponad dwudziestu metrów, futbolówka nie znalazła drogi do bramki. W ostatniej wartej uwagi sytuacji podopieczni Abbotta mogli wyrównać, ale strzał z główki po rzucie rożnym z linii bramkowej wybił Wysocki.

__________________________________________________________________________________

Na pierwszym sparingu nieobecnych było trzynastu zawodników Unii. Kontuzje doskwierają Maciejowi Sirko, Pawłowi Radaszewskiemu, a także Norbertowi Karpińskiemu. Tomasza Woźniaka, Tomasza Oczkowskiego i Dawida Pindla wyeliminowała praca zawodowa. Sprawy prywatne nie pozwoliły na występ: Mikołajowi Plewie, Kacprowi KumorowiDamianowi Lewandowskiemu i Michałowi Maksimowi. Natomiast poza kadrą meczową znaleźli się: Krzysztof Stodólski, Dawid Pieszak i Mariusz Szablewski.

W kolejnych meczach kontrolnych szansę powinni dostać inni sprawdzani bramkarze – Nataniel Wikarski i Tomasz Młynarek.

UNIA JANIKOWOOrlęta Aleksandrów Kujawski
UNIA JANIKOWO   Orlęta Aleksandrów Kujawski