ogółem: 1 837 008

Sparing: Sokół Kleczew - Unia 2:1

• autor: Redakcja, 2015-07-22 22:49

Wolny Unii dał zwycięstwo Sokołowi

W wyjazdowym meczu kontrolnym w Kleczewie, Unia przegrała z miejscowym Sokołem 1:2 (0:0). Prowadzenie dla trzecioligowców w 50.minucie strzałem głową uzyskał Jakub Antosik. Kwadrans później po akcji Damiana Lewandowskiego, piłkę do własnej bramki skierował Mikołaj Pingot. Natomiast wynik spotkania ustalił na czternaście minut przed końcem regulaminowego czasu gry Mateusz Nawrocki, który wykończył kontrę po rzucie wolnym biało-niebieskich. Był to bardzo wartościowy sparing dla podopiecznych trenera Jacka Łukomskiego.

SOKÓŁ KLECZEW – UNIA JANIKOWO 2:1 (0:0)

1:0 – 50’ Jakub Antosik
 1:1 – 65’ Mikołaj Pingot (samobójcza)
 2:1 – 76’ Mateusz Nawrocki

UNIA: 12. Stodólski (46’ 79. Młynarek) – 24. Brończyk, 2. Losik, 5. Wiśniewski, 30. Plewa (63’ 19. Sadecki) – 11. Zaleski, 7. Deresiewicz – 22. Wysocki (46’ 16. Lewandowski), 6. Kruszka (46’ 13. Kumor), 14. Nowicki (46’ 9. Ojczenasz) – 10. Jelonek (46’ 23. Straszewski).

Sokół: 6 celnych, 8 niecelnych
Unia: 3 celne, 9 niecelnych

Szczegółowi opis sparingu w rozwinięciu newsa.

Po pięciu minutach groźną akcję przeprowadzili miejscowi piłkarze. Jeden z nich oddał strzał w polu karnym, ale zablokował go Krzysztof Wiśniewski. Chwilę potem kapitan Unii ujrzał żółtą kartkę za faul. Ze stałego fragmentu gry przymierzył Emile Thiakane, ale zbyt wysoko. Następnie ten sam zawodnik uderzył zza pola karnego – również nad poprzeczką. Po kwadransie gry płaski strzał z kilkudziesięciu metrów nie sprawił kłopotów Krzysztofowi Stodólskiemu. W kolejnej akcji kartkę koloru żółtego za faul ujrzał Mikołaj Plewa. W 18.minucie uderzenie gospodarzy z narożnika pola karnego było za wysokie. Dziewięć minut później janikowianie przeprowadzili pierwszą akcję. Martin Nowicki podał Dominikowi Jelonkowi, który z daleka przymierzył niecelnie. Nasi gracze do głosu doszli także w 31.minucie. Wówczas zza szesnastki uderzył Dawid Deresiewicz, a piłka odbita od jednego z przeciwników wyszła na róg. Kolejnie po stracie Plewy tuż przed polem karnym faulować zmuszony był Nowicki. Na szczęście strzał z rzutu wolnego był niecelny. W 39.minucie Jelonek dostał podanie za plecy, po czym popędził prawą stroną i wycofał na szesnasty metr Marcinowi Zaleskimu, którego uderzenie zostało zablokowane. Na dwie minuty przed końcem pierwszej połowy po błędzie Stodólskiego jeden z rywali nie zdołał wbić piłki głową do niemalże pustej bramki. Następnie po podaniu wzdłuż linii bramkowej, napastnik Sokoła nie sięgnął piłki wślizgiem będąc w dobrej okazji strzeleckiej. Do przerwy utrzymał się więc remis bezbramkowy.

Natychmiast po wznowieniu gry, napastnika gospodarzy zwodem zwiódł sprawdzany bramkarz – Tomasz Młynarek, który podał do Wiśniewskiego. Po stracie obrońcy Unii, nasz przeciwnik wyszedł na czystą pozycję, ale skuteczną interwencją popisał się nasz golkiper. W 48.minucie prostopadłe podanie otrzymał Patryk Straszewski, ale jego płaski strzał z czternastu metrów został obroniony.

W 50.minucie gospodarze objęli prowadzenie 1:0. Po dośrodkowaniu z lewej strony, Jakub Antosik popisał się celną główką. Futbolówka przełamała ręce Młynarka i wpadła do bramki tuż przy słupku.

Cztery minuty później piłka po raz kolejny zatrzepotała w siatce bramki Unii. Tym razem arbiter dopatrzył się spalonego i gol nie został uznany. Po godzinie gry i dośrodkowaniu Zaleskiego z rzutu rożnego w polu karnym gospodarzy zakotłowało się. Najpierw strzelał Straszewski, po chwili Kacper Kumor, a na końcu Plewa. Wszystkie te próby pokonania bramkarza przeciwników zostały zablokowane, a piłka znowu wyszła na rzut rożny.

W 65.minucie Kumor ze środkowej strefy boiska uruchomił prawoskrzydłowego Damiana Lewandowskiego, który popędził i podał wzdłuż bramki w kierunku napastnika Unii. Futbolówkę wślizgiem przeciął jednak Mikołaj Pingot i niefortunnie pokonał własnego bramkarza – 1:1.

Kolejnie strzał jednego z rywali z szesnastu metrów był zbyt wysoki. Na dziewiętnaście minut przed końcem regulaminowego czasu gry Lewandowski dośrodkował w pole karne, gdzie znakomitą okazję głową zmarnował Damian Ojczenasz, który skierował piłkę w stronę odchodzącą od bramki kluczewian, po czym defensor wybił poza linię końcową.

W 76.minucie Deresiewicz dośrodkował z rzutu wolnego piłkę w pole karne gospodarzy. Futbolówka leciała zbyt wysoko i wolno, co ułatwiło chwyt bramkarzowi, który błyskawicznie wyprowadził kontrę. Po szybkiej akcji gra została przeniesiona pod pole karne Unii. Po podaniu wzdłuż bramki z lewej strony, Młynarka strzałem pod poprzeczkę z ośmiu metrów pokonał Mateusz Nawrocki – 2:1.

Następnie bramkarz instynktownie sparował strzał Kumora, a po dośrodkowaniu Zaleskiego z rzutu rożnego na raty zbyt wysoko uderzył Deresiewicz. W 80.minucie ten sam zawodnik uderzył z kąta ze stałego fragmentu gry, ale bramkarz nie dał się zaskoczyć. Dwie minuty później gracz z Wielkopolski uderzył zza szesnastu metrów „Panu Bogu w okno”, a chwilę potem napastnika wychodzącego na czystą pozycje w polu karnym uprzedził Młynarek. W 86.minucie jedyny testowany zawodnik w naszej drużynie popisał się fantastyczną paradą po strzale z główki. Także w kolejnej akcji Młynarek popisał się obroną płaskiego uderzenia z osiemnastu metrów. W 89.minucie strzał z daleka gospodarzy był niecelny, a w ostatniej akcji janikowianie mogli pokusić się o wyrównanie. Po rajdzie Lewandowskiego z oddaniem strzału w polu karnym zbyt długo zwlekał Straszewski, a rozpoczynający akcję prawoskrzydłowy posłał futbolówkę nad bramką.

_____________________________________________________________________________________
Z udziału w meczu kontuzje wyeliminowały Macieja Sirko, Pawła Radaszewskiego, Norberta Karpińskiego i Dariusza Lewandowskiego. Praca stanęła na drodze Tomaszowi Woźniakowi, Tomaszowi Oczkowskiemu, a także Dawidowi Pindlowi. W dalszym ciągu treningów nie wznowił Michał Maksim, który wyjechał, a poza kadrą meczową znalazł się Dawid Porszke. Z juniorami póki co trenują natomiast - Mariusz Szablewski i Dawid Pieszak.

Natomiast jeżeli chodzi o bramkarzy, którzy rozpoczęli treningi z Unią, to dzisiaj szansę zaprezentowania się otrzymał Tomasz Młynarek. Nataniel Wikarski jest kontuzjowany, a Michał Michalak zrezygnował z dalszych testów w Janikowie.