Sparingpartner: Zjednoczeni Trzemeszno

• autor: Redakcja, 2015-07-23 23:51

Kolejny sparing Unii

Wczoraj graliśmy mecz kontrolny w Kleczewie, dzisiaj drużyna spotkała się na rozruchu i korzystała z odnowy biologicznej, a już jutro (24.07.2015) rozegra kolejny sparing, tym razem w Janikowie. Rywalem biało-niebieskich będą Zjednoczeni Trzemeszno. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:30. Mecz ten pierwotnie zaplanowany był na sobotę, jednak ostatecznie został przełożony na piątek.

Trzemeszyński Ludowy Klub Sportowy „Zjednoczeni” Trzemeszno
Data założenia: 24.sierpnia 1974
Barwy: zielono-czarne
Sukces: 3.miejsce w IV lidze – 2014/2015

Grającym trenerem Zjednoczonych Trzemeszno jest Łukasz Kańczukowski. W poprzednim sezonie jego drużyna uplasowała się na trzecim miejscu w czwartej lidze wielkopolskiej (północnej). Zielono-czarni uzbierali 58 punktów, na co złożyło się siedemnaście zwycięstw, siedem remisów i sześć porażek. Ich bilans bramkowy wynosił 74-39. Warto dodać, że najskuteczniejszym strzelcem Zjednoczonych w zeszłym sezonie był wychowanek miejscowego klubu – Waldemar Kuczyński. 38-letni napastnik zdobył 22 gole. Kibice w Janikowie z pewnością pamiętają jego występy w Unii. Popularny „Kuczol” grał w naszym mieście w latach 1999-2003. Z biało-niebieskimi świętował awans do starej trzeciej ligi. Łącznie strzelił 44 bramki w meczach mistrzowskich.

Dzisiaj przygotowania do sezonu z pierwszą drużyną rozpoczął Mariusz Szablewski, który w poprzednim sezonie rozegrał jeden mecz w rozgrywkach a-klasowych. Po raz kolejny do drzwi kadry zespołu trenera Jacka Łukomskiego puka Hubert Prosianowski. Junior starszy naszego Klubu również uczestniczył w dzisiejszym treningu biało-niebieskich. W minionym sezonie wystąpił w kilku spotkaniach kontrolnych a-klasowego wówczas teamu. Przypomnijmy, że ten osiemnastolatek może grać jako boczny obrońca lub pomocnik.

Będzie to trzeci sparing naszej drużyny przed zbliżającym się wielkimi krokami sezonem. Jak informuje Kujawsko-Pomorski Związek Piłki Nożnej niektóre kluby wciąż nie posiadają licencji na rozgrywki 2015/2015.

Na ostatnim posiedzeniu władz związkowych licencje z nadzorem finansowym otrzymał Zdrój Ciechocinek. Z kolei Noteć Gębice i Wzgórze Raciążek zostały ukarane karą w wysokości 200 zł za niezłożenie odpowiednich dokumentów. Wspomniane kluby uprasza się do natychmiastowego przesłania dokumentacji.

Do poprzednich meczów pomiędzy klubami z Janikowa i Trzemeszna doszło w latach dziewięćdziesiątych. Poniżej przedstawiamy historię spotkań Unii ze Zjednoczonymi:
1992/93: 0:0, 0:3
1993/94: 4:0, 2:5
1994/95: 2:3, 1:1
1995/96: 3:0, 2:3
1996/97: 2:2, 1:0
1997/98: 4:0, 1:0

Razem: 12 meczów (5 zwycięstw, 3 remisy, 4 porażki), bramki: 22-17.