ogółem: 4 363 293

Sparing: Unia - Zjednoczeni Trzemeszno 2:1

• autor: Redakcja, 2015-07-24 21:38

Zwycięstwo z wielkopolskim czwartoligowcem

W dzisiejszym meczu sparingowym, Unia pokonała czwartoligowych Zjednoczonych Trzemeszno 2:1 (2:1). Jako pierwsi bramkę strzelili goście za sprawą Adama Koniecznego, który w 12.minucie pokonał naszego bramkarza. Sześć minut później gola wyrównującego zdobył Patryk Straszewski, a w ostatniej akcji pierwszej połowy wynik ustalił Kacper Kumor.

UNIA JANIKOWO - ZJEDNOCZENI TRZEMESZNO 2:1 (2:1)

0:1 - 12' Adam Konieczny
 1:1 - 18' Patryk Straszewski
 2:1 - 45' Kacper Kumor

UNIA: 12. Stodólski (46' 93. Porszke) - 4. Prosianowski (65' 10. Jelonek), 2. Losik, 5. Wiśniewski (58' 17. Walentowicz), 7. Deresiewicz (46' 18. Szablewski) - 16. Lewandowski (58' 9. Ojczenasz), 30. Plewa, 13. Kumor (58' 11. Zaleski), 22. Wysocki (46' 14. Nowicki) - 10. Jelonek (58' 6. Kruszka), 23. Straszewski (58' 19. Sadecki).

Od 58.minuty po zejściu Wiśniewskiego, rolę kapitana pełnił najstarszy zawodnik na boisku w danej chwili - Zaleski. Był to jego pierwszy mecz z opaską kapitańską na ręku.

W sparingu, trener Jacek Łukomski testował dwóch zawodników juniorów starszych urodzonych w 1997 roku - Huberta Prosianowskiego (prawy obrońca) i Artura Walentowicza (środkowy obrońca).

Unia: 5 celnych, 3 niecelne

Zjednoczeni 14 celnych, 6 niecelnych

FOTORELACJA

Szczegółowy opis sparingu w rozwinięciu...

Dopiero po jedenastu minutach gry mieliśmy sytuację wartą odnotowania. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego kapitalną interwencją po strzale głową popisał się Krzysztof Stodólski przerzucając piłkę nad poprzeczką.

Oznaczało to kolejny korner dla gości, który przyniósł bramkę na 0:1. Tym razem bramkarz Unii niepewnie wyszedł i został uprzedzony przez Adama Koniecznego, który głową umieścił piłkę w siatce.

Unia odpowiedziała dwukrotnie strzałami z dalszej odległości. Najpierw bramkarz obronił uderzenie po rykoszecie Kacpra Kumora, a kolejnie Mikołaj Plewa znacznie przestrzelił.

Powiedzenie do trzech razy sztuka sprawdziło się w następnej akcji - w 18.minucie, po której było 1:1. Plewa przerzucił do Dominika Jelonka, który głową zgrał Patrykowi Straszewskiemu. Ten ostatni po przyjęciu piłki na klatkę piersiową, na 25.metrze oddał strzał z woleja nad bezradnym bramkarzem.

W 19.minucie po strzale zza pola karnego skutecznie interweniował Stodólski. Następnie po otrzymaniu piłki od Kumora, Dawid Deresiewicz uderzył z kąta, lecz bramkarz zdołał obronić i musieliśmy zadowolić się rzutem rożnym. W 26.minucie dośrodkowanie z tego samego stałego fragmentu gry, ale już w szesnastkę janikowian zakończyło się niefortunnym wyjściem Stodólskiego  i uderzeniem z główki. Na szczęście jeden z obrońców zdołał wybić poza linię końcową. Potem płaski i niecelny strzał z daleka oddał Kumor. W 33.minucie po wyjściu na czystą pozycję, jeden z zawodników z Trzemeszna uderzył z narożnika pola karnego nad poprzeczką. Kolejnie bramkarz Unii wybronił strzał z około dwudziestu metrów. W 38.minucie Straszewski posłał futbolówkę z daleka nad bramką, a minutę później Plewa nieskutecznie próbował przelobować bramkarza, który nie dał się zaskoczyć wybijając na róg. Na dwie minuty przed końcem pierwszej połowy karę minutową za faul na Adrianie Wysockim otrzymał przeciwnik. Po rzucie wolnym Plewy, Deresiewicz obsłużył Damiana Lewandowskiego, który oddał za lekki strzał niesprawiający problemów bramkarzowi. W 44.minucie rzut wolny wykonywany przez Waldemara Kuczyńskiego złapał Stodólski.

W 45.minucie bramkę na 2:1 strzelił Kumor. Gol ten padł po ładnej akcji naszego zespołu. Mianowicie Straszewski przerzucił Lewandowskiemu, który wrzucił w pole karne, gdzie piłkę zbyt krótko wybił obrońca. W ostateczności dopadł od niej Kumor i strzałem z dwunastu metrów z pierwszej piłki pokonał bramkarza.

Po pięciu minutach drugiej połowy, po faulu Huberta Prosianowskiego goście schematycznie rozegrali stały fragmenty gry, po którym długo utrzymywali się przy piłce. W ostateczności posłali ją w pole karne, gdzie strzał z głowy obronił Dawid Porszke. Następnie uderzenie z woleja w szesnastce po dośrodkowaniu z lewej strony zostało zablokowane i wyszło poza boisko. W 57.minucie po rzucie rożnym gości, strzał oddany z bliskiej odległości był niecelny. Kolejnie Porszke złapał futbolówkę po strzale zza pola karnego. Gorąco w pobliżu bramki Unii zrobiło się w 71.minucie, ale sytuację wyjaśnili obrońcy uruchomiając zgaszoną w zarodku kontrę Marcina Sadeckiego. Potem strzał zza szesnastki obronił bramkarz janikowian. Porszke bezbłędnie spisał się także po uderzeniu głową w kolejnej akcji. W 77.minucie nasz golkiper złapał strzał z dalszej odległości, a następnie wspaniale spisał się broniąc sytuację stuprocentową, kiedy to napastnik zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału. Również nerwowo było pod koniec meczu. Strzały gości w 80.i 83.minucie zostały zablokowane przez obrońców, a w ostatniej akcji spotkania Porszke wybronił niebezpieczne uderzenie z rzutu wolnego, a dobitka głową była zbyt wysoka.

__________________________________________________________________________________
Do pracujących do tej pory - Tomasza Woźniaka, Tomasza Oczkowskiego i Dawida Pindla dzisiaj dołączył Damian Brończyk, który z tego powodu nie mógł zagrać przeciwko Zjednoczonym. Maciej Sirko, Paweł Radaszewski, Norbert Karpiński i Dariusz Lewandowski - to zwodnicy kontuzjowani. Michała Maksima w dalszym ciągu zatrzymuje wyjazd rodzinny, a Dawid Pieszak trenuje z juniorami.

Poza kadrą meczową znaleźli się także sprawdzani bramkarze - Nataniel Wikarski (kontuzja) i Tomasz Młynarek (wyjazd).