Decyzje kadrowe w Unii

• autor: Redakcja, 2015-07-27 22:57

Szablewski i Pieszak poza kadrą

Już w tym tygodniu pierwszy zespół Unii zainauguruje nowy sezon oficjalnym meczem. W sobotę podopieczni trenera Jacka Łukomskiego zagrają w rozgrywkach pucharowych przeciwko Goplani Inowrocław. W związku z tym podjęto pierwsze decyzje kadrowe.

Poza kadrą na nowy sezon znaleźli się urodzeni w 1998 roku – Mariusz Szablewski i Dawid Pieszak. Obaj zostali włączeni do pierwszej drużyny z zespołu juniorskiego w trakcie rundy wiosennej a-klasowych rozgrywek. Zadebiutowali przeciwko KP Jeziora Wielkie wchodząc na boisko w 59.minucie. Szablewski grał jako lewy obrońca z numerem „18”, a Pieszak oznaczony był „4” i wystąpił na pozycji środkowego pomocnika. Był to ich jedyny oficjalny mecz w biało-niebieskich.

Kliknij na "więcej".

Do kadry przed nowym sezonem nie dołączą też inni juniorzy, którzy byli sprawdzani w ostatnim sparingu przeciwko Zjednoczonym Trzemeszno. Mowa tutaj o Hubercie Prosianowskim i Arturze Walentowiczu.

- Wszyscy będą przez nas bacznie obserwowani, ale póki co trenować będą z juniorami. Jeżeli sytuacja spowoduje, że ktoś będzie potrzebny w seniorach, to będziemy mogli z nich skorzystać – powiedział kierownik drużyny – Eryk Woźniak.

W dalszym ciągu prowadzone są rozmowy z Tomaszem Młynarkiem z Gopła Kruszwica. Ponadto w najbliższym sparingu szansę wykazania się otrzyma inny bramkarz - Nataniel Wikarski. W środę powinna wyjaśnić się ich przyszłość w naszym Klubie.

Przypomnijmy, że Wikarski ostatnią rundę minionego sezonu spędził na wypożyczeniu w Błyskawicy Broniewice. Innym zawodnikiem, który odszedł zimą z naszego Klubu na okres czasowy jest Patryk Karpiński. Były gracz Zootechnika Kołuda Wielka nie podjął jednak treningów z Unią, co oznacza, że nie znajdzie się w kadrze na nadchodzący sezon.