ogółem: 2 137 019

Sparing: Unia - Victoria Koronowo 4:1

• autor: Redakcja, 2015-07-29 21:52

Sparingowa wygrana w oczekiwaniu na „puchar”

W ostatnim meczu towarzyskim przed sezonem 2015/2016, Unia na własnym boisku pokonała a-klasową Victorię Koronowo 4:1 (2:0). Wynik spotkania bezpośrednim golem z rzutu rożnego otworzył Marcin Zaleski. Jeszcze przed przerwą prowadzenie dla podopiecznych trenera Jacka Łukomskiego uzyskał Mikołaj Plewa. Na początku drugiej połowy kolejną bramkę dla biało-niebieskich strzelił Patryk Straszewski. Następnie honorowe, jak się później okazało trafienie dla gości zaliczył Tomasz Zaborowski. Ostatni gol był autorstwa Dominika Jelonka, który bramkarza przyjezdnych pokonał uderzeniem z rzutu karnego.

UNIA JANIKOWO – VICTORIA KORONOWO 4:1 (2:0)

1:0 – 24’ Marcin Zaleski (rzut rożny)
 2:0 – 42’ Mikołaj Plewa
 3:0 – 47’ Patryk Straszewski
 3:1 – 80’ Tomasz Zaborowski
 4:1 – 85’ Dominik Jelonek (rzut karny)

UNIA: 12. Stodólski (46’ 79. Wikarski) – 24. Brończyk, 2. Losik (61’ 15. Sirko), 5. Wiśniewski, 15. Sirko (46’ 10. Jelonek) – 11. Zaleski (81’ 19. Sadecki), 6. Kruszka (59’ 13. Kumor) – 16. Lewandowski (61’ 22. Wysocki; 81’ 9. Ojczenasz), 30. Plewa, 22. Wysocki (46’ 14. Nowicki) – 21. Lewandowski (46’ 23. Straszewski).

Unia: 9 celnych, 8 niecelnych

Victoria: 6 celnych, 4 niecelne

Szczegółowa relacja ze sparingu w rozwinięciu newsa...

Jako pierwsi strzał oddali goście. Przed upływem pięciu minut uderzenie z dalszej odległości nie znalazło jednak drogi do bramki Unii. Następnie bramkarza Victorii strzałem z narożnika szesnastki zaskoczyć chciał Damian Lewandowski, ale był on na posterunku. Po kwadransie gry po błędach Adriana Wysockiego i Jakuba Losika jeden z napastników z Koronowa wychodził na czystą pozycję, ale kapitan biało-niebieskich – Krzysztof Wiśniewski  powstrzymał go w ostatniej chwili. Kolejnie Maciej Sirko nie sięgnął piłki, po czym koronowianie zdołali uderzyć na bramkę Krzysztofa Stodólskiego. Nasz bramkarz zdołał jednak w porę wyjść i obronić silny strzał. W 20.minucie Marcin Zaleski posłał mocno bitą piłkę z rzutu wolnego w kierunku bramkarza gości. Futbolówki nie sięgnął głową Dariusz Lewandowski i wylądowała ona na górnej siatce.

Sytuacja ta zainicjowała bramkę na 1:0, która padła w 24.minucie. Tym razem Zaleski z rzutu rożnego posłał piłkę mocno bitą w stronę bramki. Tuż przy krótszym słupku przeskoczył ją grający jako napastnik – Lewandowski. Zdezorientowany bramkarz gości zmuszony był do kapitulacji.

W 26.minucie po złym wybiciu bramkarza, Wysocki uderzył z daleka, ale niecelnie. Chwilę potem po rzucie wolnym egzekwowanym przez Mikołaja Plewę, Zaleski dograł prawoskrzydłowemu Lewandowskiemu, ale na posterunku był golkiper. Kolejnie po podaniu wspomnianego chwilę wcześniej Lewandowskiego, Plewa w polu karnym trafił w słupek. W 31.minucie strzał Darka Lewandowskiego z trzydziestu metrów również zatrzymał się na słupku. Następnie po rajdzie Mikołaja Kruszki i próbie zagrania wzdłuż bramki w ostatniej chwili na róg zdołał wybić jeden z obrońców. Dośrodkowanie ze stałego fragmentu gry Zaleskiego, głową trącił Losik, ale górą był bramkarz. W 36.minucie za faul karę dwuminutową otrzymał nasz napastnik – Lewandowski.

W 42.minucie janikowianie podwyższyli na 2:0. Po dośrodkowaniu Zaleskiego z rzutu rożnego, w zamieszaniu podbramkowym o głowę walczył napastnik Lewandowski. Po trąceniu piłki przez niego, najlepiej odnalazł się Plewa, który po przyjęciu piłki uderzył w okienku z kilku metrów nie do obrony.

W ostatnich minutach pierwszej połowy Unia stworzyła sobie kolejne sytuacje. Najpierw zbyt mocno w sytuacji sam na sam z bramkarzem piłkę wypuścił sobie Plewa, a później Damian Lewandowski zza pola karnego posłał futbolówkę „Panu Bogu w okno”.

Tuż po rozpoczęciu drugiej połowy, czyli w 47.minucie było 3:0. Po akcji Unii, bramkarz gości próbował zatrzymać piłkę ręką poza polem karnym. Ostatecznie znalazła się ona pod nogami Martina Nowickiego, który posłał podanie w kierunku będącego w polu karnym Patryka Straszewskiego. Piłka odbiła się jeszcze od jednego z obrońców, ale „lis pola karnego”, jakim jest Straszewski nie miał problemów z wykończeniem akcji strzałem do niemalże pustej bramki.

W 52.minucie strzał z rzutu wolnego obronił Nataniel Wikarski. Cztery minuty później po podaniu Dominika Jelonka do bramki trafił Straszewski, ale arbiter uznał, iż był spalony. Po godzinie gry, bramkarz Unii wybronił uderzenie zawodnika gości będącego w polu karnym. Następnie koronowianie oddali dwa strzały – w tym jeden z wolnego, który były zbyt wysokie. W 67.minucie po faulu na Wysockim, jeden z graczy otrzymał karę minutową, a Plewa posłał piłkę z rzutu wolnego, ale na posterunku był golkiper. Kolejnie strzał z daleka nie sprawił problemu Wikarskiemu. W 73.minucie podanie Jelonka zmarnował Wysocki, który nieczysto trafił w piłkę. Potem po rzucie wolnym Plewy, Zaleski wypatrzył Jelonka, ale ten będąc w polu karnym uderzył nad poprzeczką. W 79.minucie zbyt wysoko z dalszej odległości przymierzył Kacper Kumor.

W 80.minucie nastąpiła zmiana wyniku na 3:1. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, najwyżej w polu karnym wyskoczył Tomasz Zaborowski pokonując Wikarskiego celną główką.

Kolejnie po faulu na Marcinie Sadeckim, z rzutu wolnego w mur przymierzył Jelonek. W 84.minucie po zamieszaniu w polu karnym faulowany był Nowicki. Arbiter bez wahania podyktował rzut karny dla Unii.

Do piłki ustawionej na „wapnie” w 85.minucie podszedł Jelonek, który posłał piłkę w przeciwny róg niż interweniować próbował bramkarz. Wynik meczu został ustalony na 4:1.

Jeszcze przed końcem meczu mogliśmy zaobserwować trzy ciekawe sytuacje. W jeden z nich pojedynek z bramkarzem przegrał Straszewski, a w kolejnych do głosu doszli goście. Najpierw Wiśniewski wybił piłkę z linii bramkowej po wyjściu napastnika sam na sam z naszym bramkarzem, a później uderzenie przeciwnika przeszło nad naszą bramką.

____________________________________________________________________________________
Trener Jacek Łukomski w dalszym ciągu nie mógł skorzystać z zawodników, którym w chwili obecnej ciężko pogodzić grę z obowiązkami zawodowymi. Mowa tutaj o Tomaszu Woźniaku, Tomaszu Oczkowskim i Dawidzie Pindlu. Ponadto kontuzjowani są: Dawid Deresiewicz, Paweł Radaszewski, a także Norbert Karpiński. Sprawy prywatne wyeliminowały natomiast Michała Maksima, który w dalszym ciągu nie wznowił treningów.

Szkoleniowiec przyglądał się grze Nataniela Wikarskiego, który ostatnio był wypożyczony do innego klubu. Cały czas nie wyjaśniła się sytuacja z Tomaszem Młynarkiem. Ostateczne decyzje jeszcze nie zapadły.