Głosem spikera bez cenzury!

• autor: Redakcja, 2015-07-31 22:52

Profesjonalizm w każdym calu

Niemalże w ostatniej chwili Mateusz Serwach – nowy rzecznik prasowy Klubu, ale przede wszystkim spiker przesłał nam felieton na miesiąc lipiec. Postanowił on podsumować okres przygotowawczy pierwszej drużyny Unii, a także podjąć kilka innych tematów. Tak samo jako w czerwcu, Serwach zaprosił wszystkich sympatyków naszego Klubu na festyn „Unia stawia na rodzinę”, który odbędzie się podczas inauguracyjnego meczu z GKS Baruchowo.

Sezon wakacyjny jeszcze trwa, ale dla naszych zawodników już dawno się skończył, a za chwilę zacznie się „szkoła”. Mam nadzieję, że i w tym roku to oni będą uczyć i karcić. Trener Jacek imponuje mi za każdym razem jak z nim rozmawiam i przychodzę na treningi. Profesjonalizm w każdym calu. Nie wiem czy ktokolwiek może nie lubić lub nie przepadać za tym człowiekiem. Zawsze miły, uśmiechnięty i przede wszystkim zna się bardzo dobrze na swojej pracy.

Seniorzy mają za sobą obóz dochodzeniowy, ciężki obóz dochodzeniowy. Przez kilka dni trenowali dwa razy dziennie i były to naprawdę mordercze wręcz treningi. Podczas obozu mogliśmy zaobserwować dwie nowe twarze. Testowani byli dwaj bramkarze, jeden z nich (nie urażając nikogo) puchł coraz bardziej z każdą minutą treningu, a drugi stwierdził, że Unia trenuje jak ekstraklasowy zespół.

Przed nadchodzącym sezonem słyszałem wiele opinii na temat V ligi i nas w jej szeregach. Kilka osób mówiło, że Unia ponownie przejdzie jak burza, a część osób mówiło, że już nie będzie tak łatwo. Sam nie mam zdania na ten temat. Na pewno spotkamy już lepsze drużyny i mecze staną się bardziej emocjonujące. Podczas przygotowań Unia rozegrała 4 sparingi, z czego tylko jedna drużyna była niżej notowana niż nasz zespół. Pierwszy sparing z czwartoligowym Łokietkiem Unia wygrała 2 do 1. Co poza grą mi się bardzo rzuciło w oczy? Jeśli ktoś chodzi na mecze albo na treningi to widzi, że nasze chłopaki zawsze mają te same stroje treningowe. Przyjeżdżają na mecze zawsze w takich samych dresach, no i samo spotkanie (co powinno być oczywiste) grają w takich samych strojach. To mi się podoba, bo świadczy o tym, że Klub profesjonalnie podchodzi do tej kwestii. Później Unia pojechała do Kleczewa i grała tam z silnym trzecioligowcem. Uległa 2 do 1, ale wszyscy zgodnie stwierdzili, że był to bardzo wartościowy sparing. Na koniec dwa mecze u nas. Ze Zjednoczonymi Trzemeszno (wygrana 2:1) i Victorią Koronowo (wygrana 4:1).

1 sierpnia Unia gra w Pucharze Polski z Goplanią Inowrocław i jestem niemal pewny, że zawitamy w następnej rundzie. Goplania miała sporo problemów w poprzednim sezonie co skutkowało spadkiem z V ligi do A klasy. Wszyscy na puchar (oficjalny hasztag: #WszyscyNaPuchar).

Na koniec chciałbym wyrazić swój żal. Teraz już nie będę tak miły jak ostatnio. Ludzi z Janikowa można podzielić na 3 kategorie:

• Fajnie, że ktoś chce odbudować piłkę w Janikowie, fajnie, że chłopaki wygrywają, będę chodził na mecze.
  • Nie interesuję się piłką nożna.
  • Złodzieje! Znowu kradną pieniądze! Chleją! Za klubowe! Za nasze! Za Twoje i moje!

Tych pierwszych jest coraz więcej, ale niestety coraz głośniej zaczynają krzyczeć ci trzeci. Ostatnio podałem tyle fajnych faktów do plotek, jednak nie dochodzi do mnie to, że „Doniu” został królem strzelców, albo Unia dzierży rekord Guinessa. Lepiej jest zawsze powiedzieć, że Klub ma już 60 tys. długu (nie wiem skąd ta kwota) albo, że nic w klubie nie robimy.

Więc taki mały apel, jeśli masz coś do zarzucenia - OK. Zapraszam na stadion, do sekretariatu Klubu albo do szatni i powiedz to wprost, co Ci na sercu leży, wyjaśnimy wszystko. Jeśli nie masz na tyle odwagi, żeby przyjść i się pokazać, na stronie znajdziesz mój numer telefonu - możesz zadzwonić, rozmowę możesz nagrać, a później upubliczniać. To wszystko dlatego, że Unia nie ma sobie nic do zarzucenia. Każda złotówka, która została wydana z kontraktów sponsorskich i dotacji z miasta jest udokumentowana. Jak przyjedziesz to nawet możemy ci faktury pokazać, tylko po to, żebyś miał o czym mówić.

Zapraszam raz jeszcze na festyn Unia stawia na rodzinę, który odbędzie się 9 sierpnia podczas inaugurującego meczu z GKS Baruchowo.