ogółem: 2 008 172

Unia - GKS Baruchowo 1:2

• autor: Redakcja, 2015-08-09 22:13

Beniaminkowe frycowe zapłacone

W meczu inaugurującym piątoligowy sezon 2015/2016, Unia na własnym boisku uległa GKS-owi Baruchowo 1:2 (0:0). Pierwszą bramkę dla gości bezpośrednio z rzutu rożnego (na zdjęciu) w 47.minucie strzelił Kamil Frąckowiak, a wynik podwyższył Patryk Dudkiewicz w 66.minucie pokonując naszego bramkarza w sytuacji sam na sam. Honorową bramkę dla biało-niebieskich w doliczonym czasie gry, uderzeniem głową zdobył Dariusz Lewandowski. Warto zaznaczyć, że po dwóch czerwonych kartkach, w konsekwencji wcześniejszych żółtych - boisko opuścić musieli dwaj przeciwnicy - Piotr Zagórski (74.minuta) i Patryk Pietrzak (87.minuta). Jest to pierwsza przegrana KS Unia Janikowo w meczach mistrzowskich. Przerwana została zatem seria 44.spotkań bez porażki.

UNIA JANIKOWO - GKS BARUCHOWO 1:2 (0:0)

0:1 - 47' Kamil Frąckowiak (rzut rożny)
 0:2 - 66' Patryk Dudkiewicz
 1:2 - 90+1' Dariusz Lewandowski

UNIA: 93. Porszke - 24. Brończyk, 2. Losik, 5. Wiśniewski (76' 14. Nowicki), 30. Plewa - 16. Lewandowski (67' 21. Lewandowski), 11. Zaleski, 6. Kruszka (59' 13. Kumor), 22. Wysocki - 10. Jelonek, 23. Straszewski (59' 15. Sirko).

Niewykorzystani rezerwowi: 31. Wikarski, 9. Ojczenasz, 19. Sadecki.

W 74.minucie i w 87.minucie zawodnicy gości - kolejno: Piotr Zagórski i Patryk Pietrzak zostali ukarani czerwonymi kartkami w konsekwencji dwóch żółtych. GKS Baruchowo kończył mecz grając w dziewięciu.

Unia: 7 celnych, 9 niecelnych
GKS: 3 celne, 3 niecelne

FOTORELACJA

Szczegółowy opis meczu w rozwinięciu newsa...

Jak wszyscy wiemy o godzinie 16:00 rozpoczął się festyn sportowy "Unia stawia na rodzinę". Na stadionie w czasie meczu naszą drużynę wspierała nowa klubowa maskotka - biało-niebieski kaczor ubrany w koszulkę Unii. Przed meczem przedstawiciel K-PZPN w imieniu Prezesa i Zarządu wręczył kapitanowi Unii - Dominikowi Jelonkowi puchar za awans do V ligi.

W dniu meczu zmienił się jeden z sędziów asystentów. Mirosław Oparczyk z Bydgoszczy zastąpił Pawła Giczelę. Wcześniej prowadził on mecz Unii jako sędzia główny z Burzą Nowa Wieś Wielka (0:3 – walkower), a także jako asystent w spotkaniach naszego zespołu w roli gospodarza z Kujawianką Strzelno (2:0), Zniczem Rojewo (6:0) i pucharowym z Pomorzaninem Serock (3:0).

Na początku mecz był wyrównany. Oba zespoły próbowały stworzyć sobie sytuacje strzeleckie, ale wszystkie akcje nie przyniosły zagrożenia. W 9.minucie po wyrzucie z autu Damiana Brończyka do Damiana Lewandowskiego, nasz prawoskrzydłowy uderzył zza pola karnego, ale bramkarz nie dał się zaskoczyć. Nie minął kwadrans, a szczęścia z dalszej odległości próbował Mikołaj Kruszka, ale również strzał był za lekki na golkipera gości. Kolejnie dwa uderzenia przyjezdnych z daleka były niecelne. W 26.minucie Patryk Straszewski będąc w polu karnym trafił wprost w bramkarza i musieliśmy zadowolić się tylko rzutem rożnym. Następnie po faulu Brończyka przed narożnikiem pola karnego, strzał z rzutu wolnego wybronił Dawid Porszke. W 39.minucie uderzenie przeciwników z dystansu wyszło na… aut. Na dwie minuty przed końcem pierwszej połowy fatalnie zza szesnastki przymierzył Marcin Zaleski. Chwilę później Kruszka prostopadle dograł Adrianowi Wysockiemu, którego strzał z kilkunastu metrów zatrzymał bramkarz. W doliczonym czasie gry po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Brończyka i zamieszaniu w polu karnym, piłka trafiła do Zaleskiego, ale jego strzał z ponad dwudziestu metrów został obroniony.

W 47.minucie po strzale bezpośrednio z rzutu rożnego Kamila Frąckowiaka piłka przeszła nad kompletnie zaskoczonym Porszke – 0:1.

Gra Unii po stracie gola na początku była nerwowa. Dwa niecelne strzały zza pola karnego oddał Zaleski. W 56.minucie janikowianie zmarnowali stuprocentową sytuację do strzelenia wyrównującego gola. Straszewski podał wzdłuż bramki do Dominika Jelonka, który wślizgiem z najbliższej odległości posłał piłkę obok słupka. Następnie strzał Wysockiego z dwudziestu metrów był zbyt lekki i nie przyniósł bramkarzowi problemów.

W 66.minucie goście przeprowadzili kontratak, który dał im gola na 0:2. Plewa ucierpiał w starciu na połowie przeciwnika. Akcja błyskawicznie została przeniesiona w kierunku bramki Unii. Patryk Dudkiewicz popędził wychodząc sam na sam z bramkarzem i płaskim strzałem przy dłuższym słupku trafił do siatki.

Od tego momentu Unia rozpaczliwie atakowała i za wszelką cenę chciała zdobyć kontaktowego gola. Po dośrodkowaniu Plewy z rzutu wolnego, niecelnie głową uderzył Kacper Kumor.

W 77.minucie boisko za drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną opuścił Piotr Zagórski. Ze względu na fakt, że goście grali w dziesięciu, janikowianie „walili głową w mur”. Trzy minuty później, uderzenie Brończyka zza pola karnego było zbyt wysokie. Następnie z ostrego kąta przestrzelił Wysocki. W 85.minucie rozpędzony Kumor wyszedł sam na sam z bramkarzem i został podcięty wślizgiem. Arbiter pokazał Patrykowi Pietrzakowi żółtą kartkę, a gospodarze reklamowali, że była to jego drugie tego typu ostrzeżenie. Po konsultacjach z sędzią asystentem, Pietrzak ujrzał czerwoną kartkę i również musiał opuścić pole gry. Z rzutu wolnego nad bramką przymierzył Brończyk. Minutę przed końcem regulaminowego czasu, Plewa podał wzdłuż bramki Dariuszowi Lewandowskiemu, który niestety nieczysto trafił w piłkę.

W pierwszej minucie doliczonego czasu, Kumor dośrodkował w pole karne, a Lewandowski głową zdobył kontaktowego gola dla Unii – 1:2.

Ostatnia akcja meczu mogła przynieść biało-niebieskim wyrównanie, ale Wysocki z kilku metrów głową trafił w boczną siatkę.

W drugiej połowie kontuzji rozcięcia łuku brwiowego doznał Kumor. Zawodnik Unii kontynuował jednak grę, a po meczu udał się do szpitala, gdzie założono mu cztery szwy.
__________________________________________________________________________________

Trener nie mógł skorzystać z zawodników kontuzjowanych, czyli z Tomasza Woźniaka, Dawida Deresiewicza, Pawła Radaszewskiego i Norberta Karpińskiego. W dalszym ciągu problemy ze zdrowiem ma Michał Maksim. Poza kadrą meczową znaleźli się także: Krzysztof Stodólski, Tomasz Oczkowski, Mariusz Szablewski, a także Dawid Pindel.