ogółem: 1 757 850

Szubinianka Szubin - Unia 1:2

• autor: Redakcja, 2015-08-15 18:16

Premierowe zwycięstwo w V lidze

W meczu 2.kolejki rozgrywek o mistrzostwo V ligi kujawsko-pomorskiej - grupy II, Unia na wyjeździe pokonała Szubiniankę Szubin 2:1 (0:0). Bramki dla podopiecznych trenera Jacka Łukomskiego strzelili: Dominik Jelonek i Mikołaj Plewa z rzutu karnego. Natomiast honorowe trafienie dla gospodarzy zaliczył Przemysław Wesołek, który również zdobył gola pewnym uderzeniem z "jedenastki". Warto dodać, że nasi rywale kończyli spotkanie w dziesiątkę, po czerwonej kartce dla bramkarza.

SZUBINIANKA SZUBIN - UNIA JANIKOWO 1:2 (0:0)

0:1 - 68' Dominik Jelonek
 0:2 - 90+2' Mikołaj Plewa (rzut karny)
 1:2 - 90+5' Przemysław Wesołek (rzut karny)

UNIA: 93. Porszke - 24. Brończyk, 2. Losik, 5. Wiśniewski, 30. Plewa - 16. Lewandowski (65' 14. Nowicki), 11. Zaleski, 13. Kumor (82' 6. Kruszka), 22. Wysocki - 10. Jelonek (75' 23. Straszewski), 21. Lewandowski (59' 7. Deresiewicz).

Rezerwowi - niewykorzystani: 31. Wikarski, 15. Sirko.

W 90.minucie za faul w polu karnym czerwoną kartkę otrzymał bramkarz gospodarzy, a jego miejsce między słupkami zajął zawodnik z pola.

Szubinianka: 4 celne, 6 niecelnych
Unia: 7 celnych, 9 niecelnych

FOTORELACJA

Szczegółowy opis meczu w rozwinięciu newsa...

Z przebiegu spotkania więcej z gry mieli nasi zawodnicy, jednak sporadyczne ataki gospodarzy były groźne. Obiektywnie patrząc na to spotkanie, trzy punkty dla janikowian są zasłużone.

Po dziesięciu minutach gry dalekim wyrzutem z autu w pole karne piłkę posłał Dariusz Lewandowski, po czym obrońca zdołał wybić poza „szesnastkę”, gdzie stał Damian Lewandowski, który wolejem uderzył nad poprzeczką. W 13.minucie przy narożniku boiska faulował Jakub Losik, a jeden z gospodarzy mocno posłał futbolówkę w nasze pole karne, gdzie sprawca rzutu wolnego o mały włos nie pokonał Dawida Porszke, który intuicyjnie zdołał interweniować. Niebezpieczeństwo ostatecznie wybiciem zażegnał Damian Brończyk. Po kwadransie gry Krzysztof Wiśniewski niespodziewanie stracił piłkę, ale wyjściem w porę zagrożenie zastopował bramkarz Unii, który dodatkowo ucierpiał w starciu z napastnikiem. W 27.minucie Unici mieli klarowną okazję do zdobycia pierwszej bramki. Prawoskrzydłowy Lewandowski przerzucił w pole karne do Adriana Wysockiego. Zawodnik ten po przyjęciu piłki posłał ją obok dłuższego okienka bramki gospodarzy. Następnie kąśliwy strzał z daleka na raty obronił Porszke. W 37.minucie mieliśmy okazję oglądać akcję Lewandowskich. Pomocnik wrzucił z prawej strony napastnikowi, który z woleja nieznacznie przestrzelił. Dwie minuty potem ten ostatni wyszedł sam na sam z bramkarzem, ale jego próba przelobowania golkipera została sparowana na korner. W 40.minucie po wejściu w pole karne, strzał z kąta skutecznie obronił Porszke. Następnie uderzenie prawego pomocnika Unii – Lewandowskiego z daleka zostało zablokowana. W ostatniej minucie regulaminowego czasu gry pierwszej połowy strzał gospodarzy z ponad dwudziestu metrów był niecelny. Natomiast w doliczonym czasie gry szubinianie mogli złapać się za głowę. I to aż trzykrotnie. Najpierw strzał na naszą bramkę z szesnastu metrów trafił w słupek, dobitka z bliskiej odległości odbiła się od poprzeczki i linii bramkowej, a kolejną próbę zdobycia gola zaprzepaścił inny z graczy miejscowych, który z kilku metrów uderzył za wysoko.

W 51.minucie Lewandowski będący napastnikiem wyszedł sam na sam po zgraniu główką przez Kacpra Kumora, który otrzymał podanie od Brończyka. Popularny „Lewy” płaskim strzałem uderzył tuż przy dłuższym słupku. Kolejnie strzał z daleka Wysockiego również nie znalazł drogi do bramki. W kolejnej akcji po zbyt krótkim zagraniu Wiśniewskiego do bramkarza, jeden z gospodarzy wyszedł na czystą pozycję, ale niebezpieczeństwo ponownie zażegnał Porszke. Potem dwa niecelnie strzały z dalszej odległości oddał Wysocki. W 63.minucie Dawid Deresiewicz w polu karnym wystawił piłkę Dominikowi Jelonkowi, ale jego strzał został zablokowany i mieliliśmy zadowolić się tylko rzutem rożnym. Kilka minut później okazję do strzelenia bramki zmarnowali gospodarze. Jeden z nich wyszedł sam na sam z Porszke, ale trafił wprost w niego.

W 68.minucie Jelonek uzyskał prowadzenie dla janikowian – 0:1. Brończyk posłał piłkę w pole karne, a Martin Nowicki zgrał głową kapitanowi Unii, który bez zastanowienia płaskim strzałem uderzył na bramkę nie dając szans bramkarzowi na skuteczną interwencję.

Trzy minuty później strzał Deresiewicza w „szesnastce” obronił bramkarz. W 73.mincuie po dośrodkowaniu Marcina Zaleskiego z rzutu rożnego uderzenie głową Jelonka nie znalazło drogi do bramki. Następnie po podaniu Nowickiego z lewej strony wzdłuż linii pola bramkowego, Wysocki nieznacznie przestrzelił. Kolejnie rajd Kumora został zakończony strzałem z ostrego kąta, który pewnie obronił bramkarz. W 83.minucie akcję Unii zakończyło trafienie do siatki Patryka Straszewskiego, jednak arbiter wcześniej przerwał grę sygnalizując spalonego. Na dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry, strzał gospodarzy z daleka był zbyt wysoki.

W 90.minucie Deresiewicz popędził sam na sam z bramkarzem, który nieprzepisowo powstrzymał go w polu karnym, za co ujrzał czerwoną kartkę. Między słupkami z konieczności stanął zawodnik z pola, a w 90+2.minucie pewnym strzałem z rzutu karnego pokonał go Plewa strzelając na 0:2.

Unici ruszyli do kolejnych ataków. Po jednej z kontr, Straszewski próbował przelobować bramkarza strzałem z czterdziestu metrów, ale on nie dał się zaskoczyć.

W 90+5.minucie Wiśniewski źle obliczył lot piłki, w efekcie czego w polu karnym Losik sfaulował przeciwnika, a Przemysław Wesołek okazał się pewnym egzekutorem „jedenastki” ustalając wynik meczu na 1:2.
____________________________________________________________________________________
Z powodu kontuzji trener Jacek Łukomski nie mógł skorzystać z Tomasza Woźniaka, Mariusza Szablewskiego, Pawła Radaszewskiego, a także Norberta Karpińskiego. W dalszym ciągu problemy zdrowotne ma Michał Maksim. Poza tym sprawy prywatne wyeliminowały Damiana Ojczenasza, Marcina Sadeckiego i Dawida Pindla. Oprócz nich poza kadrą meczową znaleźli się: Krzysztof Stodólski oraz Tomasz Oczkowski.