ogółem: 1 883 304

Unia - Lider Włocławek 5:0

• autor: Redakcja, 2015-08-22 21:34

Unia potwierdziła klasę

W dzisiejszym meczu o mistrzostwo piątej ligi, Unia Janikowo pokonała Lidera Włocławek 5:0 (2:0). Bramki dla podopiecznych trenera Jacka Łukomskiego strzelili: Dominik Jelonek, Patryk Straszewski, Mikołaj Plewa (rzut karny), Dariusz Lewandowski i Adrian Wysocki.

UNIA JANIKOWO - LIDER WŁOCŁAWEK 5:0 (2:0)

1:0 - 16' Dominik Jelonek
 2:0 - 25' Patryk Straszewski
 3:0 - 55' Mikołaj Plewa (rzut karny)
 4:0 - 66' Dariusz Lewandowski
 5:0 - 86' Adrian Wysocki

UNIA: 93. Porszke - 15. Sirko, 2. Losik, 24. Brończyk, 30. Plewa - 11. Zaleski, 13. Kumor (61' 6. Kruszka) - 22. Wysocki, 10. Jelonek (61' 7. Deresiewicz), 14. Nowicki (67' 16. Lewandowski) - 23. Straszewski (61' 21. Lewandowski).

Rezerwowi - niewykorzystani: 31. Wikarski, 3. Oczkowski, 5. Wiśniewski.

Unia: 10 celnych, 15 niecelnych
Lider: 3 celne, 7 niecelnych

FOTORELACJA

Szczegółowa relacja w rozwinięciu newsa...

Jako pierwsi na bramkę strzał oddali goście – uderzyli jednak nad nią z dalszej odległości. Po kwadransie gry po ładnej akcji Unitów, Patryk Straszewski wyszedł na czystą pozycję i zdecydował się na strzał zza pola karnego, który był minimalnie niecelny.

W 16.minucie objęliśmy prowadzenie 1:0 po golu główką Dominika Jelonka. Kapitan Unii wykończył dośrodkowanie Straszewskiego z prawej strony boiska.

Kolejnie fatalnie z daleka przymierzył Kacper Kumor, a następny jego strzał, jak i Adriana Wysockiego oraz Damiana Brończyka zza pola karnego zostały zablokowane przez obrońców, w ostateczności ostatni przyniósł janikowianom korner. W następnej akcji niecelnie z dalszej odległości z pierwszej piłki przymierzył Mikołaj Plewa.

W 25.minucie było 2:0. Tym razem na listę strzelców wpisał się Straszewski. Złotą akcję długim podaniem z własnej połowy rozpoczął Maciej Sirko. Do piłki popędził Jelonek, który w polu karnym gości trącił ją głową obok bramkarza. Następnie zdążył dobiec do linii końcowej boiska i podać Straszewskiemu, który celnym strzałem niemalże do pustej bramki podwyższył prowadzenie Unii.

W odpowiedzi, strzał przeciwników z ponad dwudziestu metrów obronił Dawid Porszke. W 28.minucie w okolicy narożnika pola karnego faulowany był Martin Nowicki. Rywal obejrzał żółtą kartkę, a Marcin Zaleski technicznym strzałem uderzył w światło bramki. Piłkę w ostatniej chwili nad poprzeczką przeniósł bramkarz. Po pół godziny gry i aucie przyjezdnych oraz późniejszym dośrodkowaniu w pole karne, strzał z główki obronił Porszke. W 37.minucie Brończyk posłał piłki w kierunku Nowickiego, który głową uderzył niecelnie. Następnie Straszewskiego obsłużył Jelonek. Napastnik Unii strzelił jednak obok dłuższego słupka. Na pięć minut przed przerwą, Plewa dograł Straszewskiemu, którego wolej bramkarz sparował na rzut rożny. Kolejnie po wrzutce z kornera Zaleskiego, w zamieszaniu podbramkowym piłkę do siatki skierował Jelonek. Gol nie został jednak uznany ze względu na faul na bramkarzu. Potem Zaleski przerzucił do Plewy, ale jego strzał był niecelny. W doliczonym czasie gry bliski strzelenia bramki samobójczej był zawodnik gości, którego lob z kilkudziesięciu metrów przyniósł Unii rzut rożny.

Druga połowa również rozpoczęła się od niecelnego strzału przyjezdnych z dalszej odległości. Później uderzenie gości zza pola karnego po rykoszecie przeszło nad bramką, w efekcie czego byliśmy świadkami rzutu rożnego. Po dośrodkowaniu i zamieszaniu, jeden z rywali oddał strzał z ostrego kąta w boczną siatkę. W 51.minucie uderzenie włocławianina zostało zablokowane przez Brończyka.

W 55.minucie Unici rozgrywali rzut wolny. Brończyk uruchomił Zaleskiego, który wypatrzył Jelonka. Kapitan janikowian został powstrzymany w polu karnym nieczystym wślizgiem, po czym arbiter podyktował rzut karny. Bramkę z „jedenastki” strzelił Plewa, posyłając bramkarza w przeciwległy róg bramki. Gol ten dał wynik 3:0.

Następnie ukarany żółtą kartkę chwilę wcześniej Straszewski przeniósł piłkę głową po rzucie rożnym. W kolejnej akcji za faul kartkę ostrzegawczą zobaczył Zaleski. W 63.minucie strzał Lidera zza pola karnego był niecelny. Po chwili „żółty kartonik” ujrzał Plewa. W kilka minut na boisku zrobiło się żółto. Arbiter nie oszczędzał zawodników gospodarzy. Goście próbowali zaskoczyć naszego bramkarza strzałem z rzutu wolnego, ale Porszke był na posterunku.

W 66.minucie golem na 4:0 na boisku zameldował się Dariusz Lewandowski, który wykończył podanie wzdłuż bramki Plewy. Napastnik Unii posłał piłkę do pustej bramki.

Trzy minuty później mogliśmy podziwiać akcję Lewandowskich. Damian Lewandowski podał Dariuszowi, który wszedł w pole karne i uderzył na bramkę. Bramkarz sparował jego strzał na rzut rożny. W 74.minucie strzał prawoskrzydłowego Lewandowskiego zza pola karnego został obroniony. Następnie pełniący funkcję kapitana po zejściu Jelonka – Lewandowski pressingiem odebrał piłkę rywalowi, po czym Dawid Deresiewicz z dwudziestu metrów uderzył zbyt wysoko. W 82.minucie ten ostatni ujrzał żółtą kartkę za zbyt mocny faul. Na pięć minut przed końcem meczu na strzał z dalszej odległości zdecydował się Sirko. Piłka nie znalazł jednak drogi do bramki.

W 86.minucie Wysocki ustalił wynik na 5:0 dla Unii. Znakomitą asystą popisał się Deresiewicz, dzięki czemu Wysocki wyszedł na czystą pozycję. Następnie przerzucił piłkę nad bramkarzem, popędził za nią i technicznym strzałem uderzył do pustej bramki.

Kolejnie strzał gości zza pola karnego był niecelny. Na minutę przed końcem meczu uderzenie Wysockiego było zablokowane, a dobitka Plewy nie znalazł drogi do bramki. W 90.minucie za faul na Sirko, rywal ujrzał żółtą kartkę. W doliczonym czasie gry próba strzału Deresiewicza trafiła w obrońcę, po czym musieliśmy zadowolić się rzutem rożnym.
______________________________________________________________________________
Poza kadrą meczową znalazło się ośmiu zawodników. W dalszym ciągu problemy zdrowotne wykluczyły Michała MaksimaPawła Radaszewskiego i Norberta Karpińskiego. Do „osiemnastki” nie załapali się natomiast: Tomasz Woźniak, Krzysztof StodólskiMariusz SzablewskiDamian Ojczenasz oraz Marcin Sadecki.

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.