ogółem: 2 008 165

Kujawiak Kowal - Unia 3:3

• autor: Redakcja, 2015-08-30 23:16

Emocjonujący remis

W wyjazdowym meczu zamykającym czwartą kolejkę piątej ligi, Unia zremisowała z Kujawiakiem Kowal 3:3. Gospodarze jako pierwsi zdobyli bramkę w 9.minucie po strzale Adama Miklewicza. Janikowianie rzucili się do odrabiania strat i trzy minuty później gola wyrównującego zdobył Marcin Zaleski. Po kwadransie gry biało-zielonych na prowadzenie wyprowadził Witalii Shvets. W 54.minucie ponownie był remis, tym razem za sprawą Damiana Lewandowskiego. Minęło sześć minut, a nasi przeciwnicy po trafieniu Bartosza Śmigla znowu cieszyli się jednobramkowej przewagi. W ostateczności, w 82.minucie po pewnie egzekwowanym rzucie karnym do remisu doprowadził Damian Brończyk. W ostatnich chwilach spotkania, janikowianie stworzyli sobie jeszcze kilka sytuacji strzeleckich, ale ostatecznie byliśmy świadkami podziału punktów. Dzięki temu remisowi, podopieczni trenera Jacka Łukomskiego awansowali na piąte miejsce w tabeli.

KUJAWIAK KOWAL - UNIA JANIKOWO 3:3 (2:1)

1:0 - 09' Adam Miklewicz
 1:1 - 12' Marcin Zaleski
 2:1 - 15' Witalii Shvets
 2:2 - 54' Damian Lewandowski
 3:2 - 60' Bartosz Śmigiel
 3:3 - 83' Damian Brończyk (rzut karny)

UNIA: 93. Porszke - 15. Sirko (79' 14. Nowicki), 24. Brończyk, 2. Losik, 30. Plewa - 11. Zaleski (64' 23. Straszewski), 6. Kruszka (46' 9. Ojczenasz) - 16. Lewandowski, 10. Jelonek, 7. Deresiewicz - 22. Wysocki (46' 21. Lewandowski).

Rezerwowi - niewykorzystani: 31. Wikarski, 5. Wiśniewski, 19. Sadecki.

Kujawiak: 6 celnych, 4 niecelnych
Unia: 11 celnych, 9 niecelnych

Szczegółowa relacja z meczu w rozwinięciu newsa...

Spotkanie było bardzo emocjonujące. Jako pierwsi, zagrożenie podbramkowe stworzyli sobie janikowianie. Po kilku minutach gry Maciej Sirko dośrodkował z prawej strony, a Dominik Jelonek uderzeniem z pierwszej piłki z pięciu metrów posłał piłkę nad poprzeczką. W odpowiedzi, jeden z gospodarzy wszedł w pole karne, a po jego strzale, futbolówka odbita od jednego z Unitów wyszła poza boisko.

W 9.minucie Kujawiak odjął prowadzenie 1:0. W środkowej strefie piłkę stracił Mikołaj Kruszka. Jeden z rywali natychmiast prostopadle obsłużył kolegę z drużyny, który dograł będącemu na czystej pozycji Adamowi Miklewiczowi. Zawodnik ten będąc w polu karnym oddał płaski i mocny strzał, który zaskoczył Dawida Porszke.

Trzy minuty później janikowianie zdołali wyrównać za sprawą Marcina Zaleskiego – 1:1. Jelonek zdołał opanować piłkę przed linią końcową, podał Dawidowi Deresiewiczowi, który wycofał na piętnasty metr Zaleskiemu. Pomocnik Unii strzałem po ziemi na krótki słupek zdobył pierwszego gola w tym sezonie.

W 15.minucie ponownie Kujawiak Kowal prowadził, tym razem już 2:1. Witalii Shvets zdecydował się na indywidualną akcję i uderzenie po wejściu w pole karne. Strzał był płaski i silny, co spowodowało, że Porszke musiał skapitulować po raz drugi.

Unici znowu rzucili się do odrabiania strat. Deresiewicz natychmiast posłał piłkę w szesnastkę gospodarzy, a główkę Adriana Wysockiego wyłapał bramkarz. Kolejnie strzał napastnika Unii z osiemnastu metrów również nie sprawił kłopotów zawodnikowi strzegącemu bramki Kujawiaka. W 25.minucie po aucie Sirko, Damian Lewandowski wypatrzył Zaleskiego. Jego uderzenie zza pola karnego było zbyt lekkie. Zaleski strzelał również w kolejnej akcji, ale bramkarzowi nie przeszkodził w interwencji nawet rykoszet. Następnie golkiper wybronił również strzały Deresiewicza i Lewandowskiego, a ponowna próba Zaleskiego była fatalna. W ostatnich chwilach pierwszej połowy szczęścia próbowali ponownie Wysocki i Deresiewicz, ale piłka albo została obroniona, albo wyszła poza boisko.

Zaraz po rozpoczęciu drugiej połowy silny strzał z dalszej odległości wybronił Porszke. Następnie po aucie Dariusza Lewandowskiego, uderzenie główką Jelonka było zbyt wysokie. W kolejnej akcji błąd popełnił Damian Brończyk, dzięki czemu napastnik gospodarzy zdołał oddać strzał głową. Pewnie interweniował jednak bramkarz Unii.

W 54.minucie wyrównaliśmy na 2:2. Po dalekim wyrzucie z autu wprowadzonego Lewandowskiego, piłkę głową skrzydłowemu Lewandowskiemu zgrał Jelonek. Damian z piętnastu metrów uderzył z pierwszej piłki pod poprzeczkę i nie dał szans bramkarzowi na skuteczną interwencję.

Niestety w 60.minucie ponownie straciliśmy bramkę i gospodarze prowadzili 3:2. Przy linii autowej w środkowej strefie boiska, w gąszczu nóg piłkę stracił Mikołaj Plewa. Nasi przeciwnicy błyskawicznie rozpoczęli koronkową akcję. Jeden z rywali popędził prawą stroną i zgrał wzdłuż bramki Bartoszowi Śmiglowi, który strzałem z kilku metrów wyprowadził swój zespół na prowadzenie.

Minutę potem mogliśmy być świadkami kolejnego gola dla Kujawiaka. Jakub Losik sfaulował rywala, za co ujrzał żółtą kartkę. Shvets silnie przymierzył z rzutu wolnego, ale Porszke zdołał wybić piłkę na róg. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i główce rywali, Unici wznawiali grę od własnej bramki. W 63.minucie strzał Deresiewicza z wolnego był za wysoki. Na dwadzieścia minut przed końcem, wprowadzony Lewandowski w sytuacji sam na sam uderzył obok bramki. Kolejnie, Patryk Straszewski uruchomił prawoskrzydłowego Lewandowskiego, którego strzał obronił bramkarz. Potem uderzenie gospodarzy zza pola karnego było niecelne. W 73.minucie Dariusz Lewandowski odegrał w polu karnym kapitanowi Jelonkowi, który z pierwszej piłki nieznacznie chybił. Kolejnie po faulu Brończyka, strzał z wolnego z siedemnastu metrów przeszedł minimalnie obok słupka.

W 83.minucie Damian Ojczenasz przebojem wdarł się w pole karne, gdzie został nieprzepisowo powstrzymany przez obrońcę. Arbiter wskazał na „jedenastkę”, a pewnie wykorzystał ją Brończyk strzelając wyrównującego gola na 3:3.

Na sześć minut przed końcem kontrę gospodarzy faulem skutkującym kartkę koloru żółtego powstrzymał Plewa. Kolejnie taką samą karą za próbę wymuszenia karnego ukarany został Shvets. W 90.minucie byliśmy świadkami interwencji meczu. Po dośrodkowaniu Straszewskiego, Plewa z kilku metrów uderzył „szczupakiem”, a piłkę z „okienka” bramki sparował golkiper, po czym musieliśmy zadowolić się tylko rzutem rożnym. W doliczonym czasie gry, rozwścieczony Plewa uderzył z dystansu za wysoko. W ostatniej akcji meczu, sam na sam z bramkarzem wyszedł wprowadzony po przerwie Lewandowski, ale jego silny strzał przeszedł nad poprzeczką.
__________________________________________________________________________________
Trener Jacek Łukomski nie mógł skorzystać z kontuzjowanych: Michała Maksima, Kacpra Kumora, Pawła Radaszewskiego i Norberta Karpińskiego. Dzień wcześniej w drużynie juniorów starszych wystąpili natomiast: Tomasz Woźniak, Tomasz Oczkowski oraz Mariusz Szablewski. Poza kadrą meczową znalazł się Krzysztof Stodólski.