Unia - Wzgórze Raciążek 1:0

• autor: Redakcja, 2015-09-05 19:54

Losika główka trzypunktówka

Po bardzo ciężkim meczu, Unia pokonała na własnym boisku Wzgórze Raciążek 1:0 (0:0). Zwycięską bramkę dla biało-niebieskich zdobył Jakub Losik w 61.minucie, który głową wykończył dośrodkowanie Marcina Zaleskiego z rzutu rożnego.

UNIA JANIKOWO – WZGÓRZE RACIĄŻEK 1:0 (0:0)

1:0 - 61' Jakub Losik

UNIA: 93. Porszke – 24. Brończyk (46' 22. Wysocki), 5. Wiśniewski, 2. Losik, 15. Sirko – 16. Lewandowski (69' 14. Nowicki), 11. Zaleski, 7. Deresiewicz, 9. Ojczenasz (46' 6. Kruszka) – 10. Jelonek (60' 23. Straszewski), 21. Lewandowski.

Rezerwowi - niewykorzystani: 31. Wikarski, 13. Kumor, 19. Sadecki.

Unia: 9 celnych, 6 niecelnych

Wzgórze: 1 celny, 3 niecelne

Szczegółowy opis mecz w rozwinięciu newsa...

Spotkanie nie obfitowało w sytuacje podbramkowe. Można powiedzieć, że dałoby się je zliczyć na palcach jednej ręki. Zwłaszcza, jeżeli chodzi o pierwszą połowę. Gdyby nie groźne dośrodkowanie Dawida Deresiewicza z początku meczu, które zatrzymało się na górnej siatce bramki przyjezdnych, to do 26.minuty nie było czego odnotowywać. W międzyczasie janikowianie wykonywali cztery rzuty rożne, ale żaden z nich nie przyniósł zagrożenia przeciwnikowi. We wspomnianej wcześniej minucie, goście egzekwowali rzut wolny po zagraniu ręką Marcina Zaleskiego. Z piłką posłaną w pole karne minął się Dawid Porszke, jednak w ostatniej chwili została wybita ona przez jednego z obrońców. Trafiła pod nogi zawodnika przyjezdnych, który bez zastanowienia oddał zbyt wysoki strzał z dystansu. W odpowiedzi po koronkowej akcji Unii, Damian Ojczenasz podał Zaleskiemu, ale środkowy pomocnik janikowian skopiował wyczyn rywala sprzed chwili. Nie minęło jeszcze pół godziny gry, a w jednym ze starć łuk brwiowy rozciął Maciej Sirko, a przeciwnik tył głowy. Obaj piłkarze po opatrzeniu ran szybko wrócili na boisko i kontynuowali swój występ. Chwilę po tym strzał rywali z daleka nie sprawił kłopotów bramkarzowi biało-niebieskich.

W 39.minucie janikowianie powinni objąć prowadzenie, ale niestety wynik nie uległ zmianie. Deresiewicz podał prostopadle w kierunku Ojczenasza, który popędził lewą stroną i tuż przy linii końcowej pressingiem zaskoczył przeciwnika odbiorem piłki. Zawodnik ten wszedł w pole karne i wystawił futbolówkę Dariuszowi Lewandowskiemu. Napastnik Unii po przyjęciu z kilku metrów trafił w obrońcę i musieliśmy zadowolić się tylko rzutem rożnym.

Piłka zatrzepotała w siatce dwukrotnie w 41. i 42.minucie, jednak w obu przypadkach arbiter dopatrzył się spalonego. Najpierw sędzia przerwał grę po celnej główce wspomnianego wcześniej Lewandowskiego. Później zawodnik ten przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem, a po wykonywanym rzucie rożnym, futbolówkę w bramce również głową umieścił Zaleski. W ostatniej minucie pierwszej połowy, po wrzutce Deresiewicza z kornera, bramkarz instynktownie wybronił główkę Lewandowskiego, który tym razem zmarnował okazję do strzelenia prawidłowej bramki.

Po pięciu minutach drugiej połowy piłkę „Panu Bogu w okno” z ponad dwudziestu metrów posłał Zaleski. Kolejnie po dośrodkowaniu Deresiewicza z rzutu wolnego, bramkarz wyłapał strzał głową Jakuba Losika. Następnie uderzenie ze stałego fragmentu gry Dominika Jelonka nie sprawiło kłopotów golkiperowi.

W 61.minucie dośrodkowanie z rzutu rożnego Zaleskiego, głową wykończył Losik – 1:0 (sytuacja bramkowa na zdjęciu).

Następnie Deresiewicz chciał strzelać z wolnego z dalszej odległości, jednak wyszło mu podanie do napastnika Lewandowskiego, który zdołał oddać strzał w polu karnym, ale bramkarz skrócił kąt i sparował piłkę na rzut rożny. Po krótko rozegranym stałym fragmencie, Deresiewicz niecelnie uderzył z narożnika „szesnastki”. W 70.minucie w polu karnym znalazł się Martin Nowicki, ale jego techniczny strzał nie sprawił kłopotów golkiperowi. Cztery minuty później po rajdzie Mikołaja Kruszki, piłkę otrzymał Adrian Wysocki, który dograł Patrykowi Straszewskiemu. Ten ostatni uderzył z szesnastu metrów, ale górą był bramkarz, a nikt nie zdążył z dobiciem strzału. Akcja rezerwowych mogła się jednak podobać. Kolejnie uderzenie gości z dalszej odległości było zbyt wysokie. Na dziesięć minut przed końcem meczu Marian Komorowski powstrzymał szarżującego na bramkę przeciwnika Wysockiego, za co ujrzał żółtą kartkę. W 83.minucie strzał Deresiewicza z osiemnastu metrów z rzutu wolnego za faul na Lewandowskim, zatrzymał się na murze, a dobitka była niecelna. Następnie ponowna próba Wzgórza zza pola karnego okazała się chybiona. W doliczonym czasie gry Nowicki stanął „oko w oko” z bramkarzem, ale tego dnia nie chciał wpisać się na listę strzelców, gdyż zdecydował się podać będącemu na spalonym Straszewskimu, którego gol do pustej bramki z wiadomych względów nie mógł zostać uznany. W ostatnim momencie meczu strzał Deresiewicza z rzutu wolnego z ostrego kąta był niecelny.

__________________________________________________________________________________
Poza kadrą na spotkanie ze Wzgórzem Raciążek był
trenujący w dalszym ciągu indywidualnie: Paweł Radaszewski i Norbert Karpiński, a także oddelegowani na niedzielny mecz juniorów: Tomasz Woźniak, Tomasz Oczkowski i Mariusz Szablewski. Ponadto w „osiemnastce” nie znalazł się Krzysztof Stodólski Michał Maksim oraz Mikołaj Plewa, którego wyeliminowały sprawy osobiste.

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

UNIA JANIKOWOOrlęta Aleksandrów Kujawski
UNIA JANIKOWO 1:3 Orlęta Aleksandrów Kujawski