Najlepszy piłkarz rundy jesiennej to:

PP: Unia - Zawisza II Bydgoszcz 0:1

• autor: Redakcja, 2015-09-16 18:47

Zawisza II raz za mocny

W dzisiejszym spotkaniu rozgrywanym w ramach III rundy Pucharu Polski K-PZPN (okręg bydgoski) biało-niebiescy doznali porażki z Zawiszą II Bydgoszcz 0:1. Wynik meczu już w 9.minucie ustalił Artur Olszanowski. Warto dodać, że w ostatniej akcji pierwszej połowy nieuznana została bramka Patryka Straszewskiego, który według arbitra faulował bramkarza gości. Janikowianie dążyli do wyrównania do końcowego gwizdka arbitra, jednak razili nieskutecznością. Unia odpadła z dalszych rozgrywek pucharowych w tym sezonie.

UNIA JANIKOWO - ZAWISZA II BYDGOSZCZ 0:1 (0:1)

0:1 - 9' Artur Olszanowski

UNIA: 93. Porszke - 24. Brończyk (67' 13. Kumor), 2. Losik, 5. Wiśniewski, 15. Sirko - 7. Deresiewicz, 30. Plewa - 14. Nowicki (63' 16. Lewandowski), 21. Lewandowski (67' 10. Jelonek), 22. Wysocki - 23. Straszewski (83' 19. Sadecki).

Rezerwowi - niewykorzystani: 31. Wikarski, 6. Kruszka, 11. Zaleski.

Unia: 12 celnych, 13 niecelnych
Zawisza II: 5 celnych, 6 niecelnych

Na zdjęciu: moment strzelenia bramki przez Olszanowskiego.

Szczegółowy opis meczu w rozwinięciu newsa...

Gra Unii mogła się podobać. Janikowianie przeprowadzili kilka ładnych akcji, ale nie potrafili zamienić ich na bramkę. Jako pierwszy sygnał do ataku dał Dariusz Lewandowski, jednak jego strzał był zbyt wysoki.

W 9.minucie Rafał Wlazło dośrodkował w pole karne z lewej strony boiska. Artur Olszanowski zdołał wyprzedzić naszego obrońcę i po opanowaniu piłki płasko uderzyć między nogami Dawida Porszke z pięciu metrów – 0:1.

Unici jak najszybciej chcieli wyrównać. Po rajdzie Mikołaja Plewy, jego uderzenie zostało zablokowane, a dobitka Dawida Deresiewicza wybroniona przez bramkarza. Następnie Patryk Straszewski uruchomił Adriana Wysockiego, ale próba przelobowania golkipera była nieudana. W 18.miucie silny strzał zza pola karnego na raty obronił Porszke. Później wrzutkę Deresiewicza niecelnie głową wykończył Straszewski. W 21.minucie po dośrodkowaniu Deresiewicza z rzutu rożnego, główką chybił Jakub Losik. Minutę potem bydgoszczanie mogli podwyższyć prowadzenie, ale po rzucie wolnym znakomitą interwencją popisał się bramkarz Unii, który wybronił strzał głową. Następnie po zamieszaniu pod bramką Zawiszy II również uderzenie głową, tym razem Wysockiego sprzed pustej bramki wybił defensor rywali. W 27.minucie z rzutu wolnego Deresiewicz zagrał Damianowi Brończykowi, ale do akcji włączył się bramkarz przeciwników. Ostatecznie po jego błędzie piłkę z kilku metrów z ostrego kąta w słupek kopnął Plewa! Kolejnie ten ostatni zza pola karnego uderzył niecelnie. W 33.minucie strzał Deresiewicza z wolnego obronił golkiper, a następnie uderzenie gości z daleka było zbyt wysokie. W kolejnej akcji, Maciej Sirko posłał piłkę w pole karne, którą w ostatniej chwili z okienka bramki na róg sparował bramkarz. Później próby strzelenie goli z dystansu Deresiewicza i Lewandowskiego, a także bydgoszczan były nieskuteczne. W ostatniej akcji pierwszej połowy Deresiewicz dośrodkował z wolnego, a w polu karnym najwyżej wyskoczył Straszewski, który wpadł w bramkarza i głową skierował piłkę do bramki. Gol nie został uznany ze względu na faul napastnika Unii.

Trzy minuty po rozpoczęciu drugiej połowy sam na sam z bramkarzem wyszedł Straszewski, ale przestrzelił! Była to najlepsza okazja biało-niebieskich w tym meczu. W 50.minucie strzał Plewy po rykoszecie został obroniony. Następnie po wrzutce z prawej strony z piłką minął się Porszke, ale zawodnik Zawiszy przestrzelił. W 64.minucie niespodziewanie obrońca przyjezdnych wystawił futbolówkę Straszewskiemu, który podał Wysockiemu. Strzał lewoskrzydłowego z pierwszej piłki z siedemnastu metrów został obroniony. Kolejnie zbyt lekko z linii pola karnego przymierzył występujący w pierwszym składzie Lewandowski. Bramkarz pewnie obronił. W 74.minucie rzut wolny po faulu Deresiewicza wykonywany z dwudziestu metrów nie sprawił kłopotów Porszke. Następnie uderzenie ze stałego fragmentu gry bydgoszczan było niecelne. Potem Dominik Jelonek zagrał Straszewskiemu, ale jego strzał w kierunku dłuższego słupka przeszedł obok słupka. Na jedenaście minut przed końcem okazję na 0:2 zmarnowali goście. Zawodnik wychodzący sam na sam z bramkarzem uderzył niecelnie. Kolejnie obronione zostały strzały zza pola karnego Deresiewicza i Wysockiego, a także główka Jelonka. W 84.minucie pewną interwencją popisał się również Porszke. W ostatnich minutach meczu, dwukrotnie – raz niecelnie, a raz celnie główkował Kacper Kumor. W doliczonym czasie gry strzał Damiana Lewandowskiego z dwudziestu metrów został obroniony.

Drużynę rezerw Zawiszy po raz pierwszy poprowadził trener Rafał Krygier.

____________________________________________________________________________
Poza kadrą meczową znaleźli się następujący zawodnicy:
Tomasz Woźniak - mający kontuzję pachwiny (dzisiaj odbył badania w jednym z inowrocławskich centrum zdrowia, po których będzie musiał pauzować pięć tygodni) i leczący uraz barku - Mariusz Szablewski, a także: Krzysztof StodólskiTomasz OczkowskiMichał MaksimDamian OjczenaszPaweł Radaszewski i Norbert Karpiński.
____________________________________________________________________________

Wyniki III rundy Pucharu Polski (okręg bydgoski):
Tor Laskowice - Wisła Nowe
Gryf Sicienko - Unia Solec Kujawski 0:5
Szubianianka Szubin - Notecianka Pakość 1:2
Unia Janikowo - Zawisza II Bydgoszcz 0:1
Gopło Kruszwica - Polonia Bydgoszcz 0:1
Unia Gniewkowo - Chemik Bydgoszcz - mecz 23.09.2015
Piast Złotniki Kujawskie - WOLNY LOS

Zwycięskie drużyny razem z zespołami z okręgu włocławskiego i toruńskiego stworzą zestaw par w I rundzie Pucharu Polski K-PZPN na szczeblu wojewódzkim.

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

UNIA JANIKOWOChełminianka Chełmno
UNIA JANIKOWO 5:0 Chełminianka Chełmno