Zawodnik, którego Twoim zdaniem najbardziej brakuje w obecnej kadrze Unii to:

Unia - Noteć Gębice 4:1

• autor: Redakcja, 2015-09-19 18:14

Trzy punkty z Notecią Gębice

Po emocjonującym i wyczerpującym pojedynku, biało-niebiescy pokonali na własnym boisku zespół Noteci Gębice 4:1 (1:1). Wynik meczu otworzył Dawid Deresiewicz, a goście zdołali wyrównać jeszcze przed przerwą za sprawą Mikołaja Kleczewskiego. W drugiej połowie, Unię na prowadzenie wyprowadził Dominik Jelonek, z kolei w doliczonym czasie gry gole dołożyli: Marcin Zaleski i Dariusz Lewandowski. Po tym zwycięstwie podopieczni trenera Jacka Łukomskiego nadal są wiceliderem tabeli.

UNIA JANIKOWO - NOTEĆ GĘBICE 4:1 (1:1)

1:0 - 35' Dawid Deresiewicz
 1:1 - 40' Mikołaj Kleczewski
 2:1 - 49' Dominik Jelonek
 3:1 - 90+2' Marcin Zaleski
 4:1 - 90+5' Dariusz Lewandowski

UNIA: 93. Porszke - 24. Brończyk (46' 30. Plewa), 5. Wiśniewski, 2. Losik, 15. Sirko - 11. Zaleski, 7. Deresiewicz - 16. Lewandowski (84' 14. Nowicki),  6. Kruszka, 22. Wysocki (60' 23. Straszewski) - 10. Jelonek (72' 21. Lewandowski).

Rezerwowi - niewykorzystani: 31. Wikarski, 9. Ojczenasz, 13. Kumor.

Na zdjęciu: moment strzelenia bramki na 2:1 przez Jelonka.

Unia: 7 celnych, 11 niecelnych
Noteć: 5 celnych, 6 niecelnych

Szczegółowa relacja z meczu - kliknij na "więcej".

Pierwsza połowa nie należała do najciekawszego widowiska piłkarskiego, zwłaszcza, jeżeli chodzi o pierwsze pół godziny gry. Po dziesięciu minutach Dawid Deresiewicz przerwał akcję gości, za co ujrzał żółtą kartkę. Podopieczni trenera Tomasza Wonorskiego po stałym fragmencie gry mieli kolejny, gdyż jeden z obrońców Unii wybił piłkę poza linię końcową. Po dośrodkowaniu z rożnego, zawodnik Noteci przeniósł futbolówkę nad bramką. Kolejnie nasi przeciwnicy oddali dwa niecelne strzały z dystansu. Dopiero w 20.minucie janikowianie pierwszy raz uderzyli na bramkę. Po wybiciu obrońcy po rzucie rożnym, Marcin Zaleski z ponad dwudziestu metrów trafił w zawodnika przyjezdnych. Siedem minut później po wrzutce Damiana Lewandowskiego z prawej strony, głową chybił Mikołaj Kruszka. Kolejnie fatalnie z rzutu wolnego przymierzył Deresiewicz. Po niespełna pół godzinie gry, wspomniany ostatnio gracz, szybko podał z wolnego Lewandowskiemu, który posłał piłkę w kierunku pola karnego gości. Trafiła ona do stojącego tuż przed polem karnym Krzysztofa Wiśniewskiego, który technicznym strzałem przeniósł piłkę nad poprzeczką. Następnie dwa uderzenia oddali przyjezdni. Najpierw z daleka niecelne, a później z szesnastu metrów zbyt lekkie i zatrzymane przez Dawida Porszke.

W 35.minucie niespodziewanie piłkę od obrońcy gości otrzymał Deresiewicz, który popędził lewą stroną, a będąc już w polu karnym posłał ją w kierunku krótszego słupka. Strzał ten zaskoczył bramkarza i Unia objęła prowadzenie 1:0.

Noteć błyskawicznie chciała wyrównać, ale po dośrodkowaniu uderzenie głową chwycił Porszke. Następnie, w 40.minucie przed narożnikiem pola karnego zawodnika z Gębic faulował Damian Brończyk. Silny strzał z rzutu wolnego na róg sparował bramkarz biało-niebieskich.

Niestety korner ten przyniósł wyrównującego gola na 1:1. Po wrzutce w pole karne Mikołaj Kleczewski wyskoczył najwyżej i po uderzeniu główką piłka zatrzepotała w siatce.

Na dwie minuty przed przerwą, Unici przeprowadzili składną akcję, ale z dwudziestu metrów zbyt lekko przymierzył Adrian Wysocki i golkiper gości nie miał problemów. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy, po rzucie rożnym, Lewandowski oddał zbyt wysoki strzał zza pola karnego.

Pierwsza akcja w drugiej odsłonie – w 49.minucie przyniosła bramkę na 2:1. Lewandowski dośrodkował w pole karne, gdzie głową Mikołaj Plewa zgrał Dominikowi Jelonkowi, który tą samą częścią ciała pokonał bramkarza.

Następnie z osiemnastu metrów strzał w swojego zawodnika oddali przyjezdni. W 56.minucie wprowadzony w przerwie do gry Plewa oddał niecelne uderzenie z ostrego kąta, a następnie strzał tego zawodnika został zablokowany, z kolei dobitka Lewandowskiego była zbyt wysoka. W 63.minucie Patryk Straszewski z bliskiej odległości nieczysto trafił w piłkę, która ostatecznie opuściła boisko. Kolejnie uderzenie z wolnego po faulu Plewy, za który otrzymał kartkę koloru żółtego było za wysokie. W 68.minucie będący w polu karnym Deresiewicz, grający w drugiej połowie jako lewy obrońca trafił w nogi bramkarza. Następnie zawodnik gości ujrzał kartkę ostrzegawczą za faul na Macieju Sirko. Na cztery minuty przed końcem, po podaniu Dariusza Lewandowskiego, sam na sam z bramkarzem wyszedł Straszewski, ale w ostatniej chwili uprzedził go obrońca. Potem wprowadzony Lewandowski uderzył zza pola karnego, a golkiper zdołał wybić na róg. W ostatniej minucie regulaminowego czasu gry, kartkę ujrzał Wiśniewski za faul przed linią końcową. Po dośrodkowaniu z wolnego, strzał głową chwycił bramkarz Unii.

W 90+2.minucie Lewandowski podał z prawej strony Straszewskiemu, który w polu karnym zagrał Zaleskiemu. Środkowy pomocnik Unii z kilkunastu metrów płaskim strzałem pokonał bramkarza – 3:1.

Kolejnie, za faul na Plewie, jeden z gości ujrzał żółtą kartkę. Z wolnego, Deresiewicz podał Zaleskiemu, który wypatrzył poszkodowanego przed tą sytuacją. Strzał Plewy z kilku metrów był niecelny.

W 90+5.minucie wynik na 4:1 ustalił Lewandowski, który dobił obroniony przez bramkarza strzał z ponad dwudziestu metrów Straszewskiego.

___________________________________________________________________________
W kadrze meczowej na dzisiejsze spotkanie zabrakło: kontuzjowanych – Tomasza Woźniaka i Mariusza Szablewskiego, oddelegowanych na jutrzejszy mecz juniorów – Krzysztofa StodólskiegoTomasza Oczkowskiego i Pawła Radaszewskiego, a także pozostałych zawodników, czyli: Michała MaksimaNorberta Karpińskiego oraz Marcina Sadeckiego.

Chełminianka ChełmnoUNIA JANIKOWO
Chełminianka Chełmno   UNIA JANIKOWO