ogółem: 4 363 347

Zjednoczeni Piotrków Kujawski - Unia 2:2

• autor: Redakcja, 2015-09-27 18:35

Remis w Piotrkowie Kujawskim

W dzisiejszym wyjazdowym spotkaniu, zespół Unii zremisował ze Zjednoczonymi Piotrków Kujawski 2:2 (0:0). Gospodarzy na prowadzenie w 57.minucie wyprowadził Patryk Kozłowski. Kolejnie do głosu doszli biało-niebiescy i bramki dla podopiecznych trenera Jacka Łukomskiego zdobyli Patryk Straszewski - w 64.minucie i Maciej Sirko - na kwadrans przed końcem meczu. Gdy wydawało się, że trzy punty pojadą do Janikowa, trzy minuty po drugim golu dla Unii, bezpośrednim strzałem z rzutu wolnego Nataniela Wikarskiego zaskoczył Kamil Kawczyński.

ZJEDNOCZENI PIOTRKÓW KUJAWSKI - UNIA JANIKOWO 2:2 (0:0)

1:0 - 57' Patryk Kozłowski
 1:1 - 64' Patryk Straszewski
 1:2 - 75' Maciej Sirko
 2:2 - 78' Kamil Kawczyński (rzut wolny)

UNIA: 93. Porszke (46' 31. Wikarski) - 24. Brończyk, 2. Losik, 5. Wiśniewski, 15. Sirko - 11. Zaleski, 7. Deresiewicz - 16. Lewandowski (53' 23. Straszewski), 30. Plewa, 9. Ojczenasz (53' 6. Kruszka) - 10. Jelonek (82' 22. Wysocki).

Rezerwowi - niewykorzystani: 13. Kumor, 14. Nowicki, 19. Sadecki.

Zjednoczeni: 8 celnych, 7 niecelnych
Unia: 11 celnych, 13 niecelnych

Szczegółowa relacja z meczu w rozwinięciu newsa...

Przed meczem nastąpiła zmiana obsady sędziowskiej. Głównym arbitrem meczu był Grzegorz Sosnowski z Torunia, który zastąpił wyznaczonego wcześniej Mikołaja Chromińskiego.

Już po stu dwudziestu sekundach po akcji janikowian do siatki rywali trafił Mikołaj Plewa, ale ze względu na pozycję spaloną gol nie został uznany. Kolejnie, po fauli Dominika Jelonka i dośrodkowaniu z rzutu wolnego, piłkę trąconą przez zawodnika gospodarzy chwycił Dawid Porszke. Bramkarz Unii obronił także strzał zza pola karnego oddany w 5.minucie. Pięć minut później uderzenie Jelonka z kilkunastu metrów zostało zablokowane, a strzał Plewy z dystansu wybroniony przez golkipera. W 12.minucie po dośrodkowaniu w pole karne, główka jednego z rywali została zablokowana przez Jakuba Losika. Następnie techniczny strzał Plewy z osiemnastu metrów był niecelny. W odpowiedzi, Porszke wybronił uderzenie gospodarzy z dalszej odległości. Po kwadransie gry, faulowany był Damian Ojczenasz, a rzut wolny Marcina Zaleskiego nie sprawił kłopotów bramkarzowi. W 19.minucie idealną sytuację zmarnował Ojczenasz. Młodzieżowiec janikowian otrzymał prostopadłe podanie od Dawida Deresiewicza i w polu karnym przegrał pojedynek z golkiperem. Lewoskrzydłowy Unii zdołał jeszcze dobić, ale znowu górą był zawodnik strzegący bramki drużyny z Piotrkowa Kujawskiego. Następnie po zamieszaniu po rzucie rożnym, piłka trafiła do Damiana Lewandowskiego na dwudziesty metr, ale jego strzał odbił się od rywala i egzekwowaliśmy kolejny korner. W 25.minucie uderzenie Deresiewicza zza pola karnego nie zaskoczyło bramkarza. Kolejne dziesięć minut nie przyniosło żadnej akcji, zarówno pod bramką Zjednoczonych, jak i Unii. W 37.minucie Lewandowski podał z rzutu wolnego podyktowanego za faul na Ojczenaszu Zaleskiemu, który wypatrzył Deresiewicza, ale jego strzał był niecelny. Na trzy minuty przed końcem regulaminowego czasu gry, janikowianie mieli kolejną dobrą okazję do wyjścia na prowadzenie. Plewa wyprzedził obrońcę i popędził z piłką w kierunku bramki. Mając przed sobą tylko bramkarza, strzelił płasko obok dłuższego słupka i do przerwy wynik był bezbramkowy.

Podczas jednego ze starć z zawodnikiem gospodarzy kontuzji uda nabawił się Porszke, w związku z czym zastąpił go Nataniel Wikarski. Wprowadzony bramkarz Unii już dwie minuty po wznowieniu gry sparował piłkę na rzut rożny po strzale zza pola karnego. Następnie uderzenie z wolnego na bramkę janikowian zatrzymało się na murze, a dobitka była zbyt wysoka. Potem po dośrodkowaniu, strzał z główki nie sprawił zagrożenia Wikarskiemu, gdyż był niecelny.

W 57.minucie gospodarze wyszli na prowadzenie 1:0 za sprawą Patryka Kozłowskiego, którego strzały z piętnastu metrów dwukrotnie zostały zablokowane, a trzeci - płaski znalazł drogę do bramki tuż przy słupku. Powiedzenie „do trzech razy sztuka” w tej akcji był jak najbardziej trafne.

Następnie po dośrodkowaniu w nasze pole karne i strzale główką, Wikarski mógł odprowadził piłkę wzrokiem, ale zdołał ją złapać. Kolejnie wrzutkę głową nieudanie wykończył Jelonek.

W 64.minucie Unici wyrównali – 1:1. Patryk Straszewski otrzymał podanie od Macieja Sirko. Wprowadzony do gry napastnik zdołał opanować piłkę i technicznym lobem z okolic narożnika pola karnego zaskoczył bramkarza gospodarzy.

Od tego momentu, nasi zawodnicy stworzyli sobie kilka stuprocentowych okazji strzeleckich, ale razili nieskutecznością. Najpierw po rajdzie Plewy, jego strzał w polu karnym nie szedł w światło bramki. Później – w 66.minucie Jelonek rozciągnął grę podaniem do niepilnowanego na lewej stronie Mikołaja Kruszki. Zawodnik ten wyszedł sam na sam z bramkarzem, który popisał się dobrą interwencją. Z dobitką pośpieszył Straszewski, ale jego strzał z bliskiej odległości zatrzymał się na poprzeczce! Potem golkiper obronił strzał Deresiewicza zza pola karnego. Następnie uderzenie z dystansu na korner sparował Wikarski. W kolejnej sytuacji, Losik głową przestrzelił po dograniu Deresiewicza z rzutu rożnego. Chwilę potem po składnej akcji i dośrodkowaniu Kruszki, głową chybił Jelonek.

W 75.minucie Unia objęła prowadzenie – 1:2. Będący w polu karnym Sirko, otrzymał piłkę od Straszewskiego. Obrońca janikowian uderzył z bliskiej odległości, ale jego strzał został obroniony. Sirko bez zastanowienia oddał drugie uderzenie i z kilku metrów nie dał szans bramkarzowi na skuteczną interwencję. Był to jego premierowy gol w piłce seniorskiej. Niestety, jak się później okazało nie przyniósł nam trzech punktów…

W 78.minucie Kamil Kawczyński posłał piłkę w kierunku naszej bramki z rzutu wolnego z około czterdziestu metrów niedaleko linii bocznej. Futbolówka minęła zawodników w polu karnym i zaskoczyła zdezorientowanego Wikarskiego – 2:2.

Unici za wszelką cenę chcieli przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Dwie minuty później, Straszewski będąc w polu karnym oddał strzał, który z trudem odbił bramkarz, a dobitka Kruszki trafiła w poprzeczkę. W 81.minucie gospodarze mogli wyjść na prowadzenie, ale uderzenie głową instynktownie poza boisko sparował Wikarski. Parada ta uchroniła nasz zespół od utraty bramki. Kolejnie, Adrian Wysocki posłał piłkę w pole karne, gdzie obok bramki uderzył Straszewski, który nieczysto trafił w futbolówkę. W 88.minucie Wysocki został ukarany żółtą kartką za próbę wymuszenia rzutu karnego. Emocje zakończyły się w ostatniej minucie, kiedy to po dośrodkowaniu w pole karne gospodarzy, Sirko uderzył głową, a piłka zatrzymała się na słupku…

________________________________________________________________________________
W autokarze do Piotrkowa Kujawskiego zabrakło kontuzjowanych: Tomasza WoźniakaPawła Radaszewskiego i Dariusza Lewandowskiego, a także zawodników, którzy w sobotę wystąpili w zespole juniorskim: Krzysztofa StodólskiegoTomasza Oczkowskiego oraz Mariusza Szablewskiego. Ponadto poza kadrą meczową znaleźli się: Michał Maksim i Norbert Karpiński.