ogółem: 2 178 757

Unia - Gopło Kruszwica 2:0

• autor: Redakcja, 2015-10-03 19:01

Lider pokonany!

W meczu dziewiątej kolejki piątoligowych rozgrywek, Unia na własnym boisku pokonała lidera tabeli - Gopło Kruszwica 2:0 (0:0). Bramki dla podopiecznych trenera Jacka Łukomskiego strzelili: Damian Lewandowski w 65.minucie i Dawid Deresiewicz bezpośrednio z rzutu wolnego w 71.minucie. Spotkanie było bardzo emocjonujące, z czego zadowoleni mogą być licznie zgromadzeni kibice. Dzięki temu zwycięstwu, janikowianie mają już tylko jeden punkt starty do pierwszego miejsca.

UNIA JANIKOWO - GOPŁO KRUSZWICA 2:0 (0:0)

1:0 - 65' Damian Lewandowski
2:0 - 71' Dawid Deresiewicz (rzut wolny)

UNIA: 12. Stodólski - 24. Brończyk, 2. Losik, 5. Wiśniewski, 15. Sirko - 14. Nowicki (57' 16. Lewandowski), 11. Zaleski (82' 13. Kumor), 7. Deresiewicz, 30. Plewa (89' 19. Sadecki) - 10. Jelonek, 23. Straszewski (70' 22. Wysocki).

Rezerwowi - niewykorzystani: 93. Porszke, 6. Kruszka, 9. Ojczenasz.

Unia: 5 celnych, 11 niecelnych
Gopło: 6 celnych, 4 niecelne

FOTOREALCJA
VIDEO + FOTO

Szczegółowy opis mecz w rozwinięciu newsa...

Spotkanie było określane mianem „hit kolejki”. Nic więc dziwnego, że na trybunach pojawiło się wielu kibiców, zarówno z Janikowa, jak i z Kruszwicy. Jako pierwsi zagrożenie stworzyli goście. Po prostopadłym podaniu w pole karne, wychodzący Krzysztof Stodólski odbił piłkę, a niebezpieczeństwo wybiciem zażegnał Dawid Deresiewicz. Następnie ten ostatni dośrodkował z rzutu wolnego, futbolówkę wybił jeden z obrońców, a strzał Mikołaja Plewy z dystansu był niecelny. Po niespełna dziesięciu minutach gry, po wrzutce Marcina Zaleskiego z rożnego, w zamieszaniu podbramkowym Jakub Losik zdołał wywalczyć kolejny korner. Tym razem po dośrodkowaniu Zaleskiego, piłka trafiła ponownie do niego, a groźny centro-strzał minął wszystkich i opuścił boisko. W 12.minucie uderzeni zza pola karnego pewnie wybronił Stodólski. Pięć minut później janikowianie stworzyli sobie najlepszą okazję w pierwszej połowie. Dominik Jelonek z rzutu wolnego zagrał do Zaleskiego, który wypatrzył Plewę, a ten spudłował będąc w wybornej sytuacji z dziesięciu metrów. Następnie po faulu na Plewie, Zaleski uderzył na bramkę, ale Tomasz Młynarek zdołał chwycić piłkę stojąc na linii bramkowej. W 24.minucie po faulu Deresiewicza i dośrodkowaniu z rzutu wolnego, z piłką minęli się wszyscy zawodnicy Unii, spadła ona pod nogi jednego z rywali, który zdołał oddać strzał na piątym metrze. Futbolówka zatrzepotała w siatce, ale arbiter przerwał grę sygnalizując spalonego. Następnie uderzenie gości z dalszej odległości było fatalne. Również bez efektu był strzał Deresiewicza z rzutu wolnego, który zatrzymał się na murze. W 34.minucie akcję przeprowadzili przyjezdni. Po prostopadłym podaniu w pole karne, Stodólski zdecydował się na opuszczenie pola bramkowego i obronił uderzenie z ostrego kąta. Zawodnik Gopła zdołał dobić, ale piłka zatrzymała się na słupku. Niebezpieczeństwo wybiciem na rożny zażegnała defensywa janikowian, która nie była zbyt czuja na rzucie rożnym, gdyż jeden z rywali głową posłał piłkę obok słupka. Kolejnie po rzucie wolnym, Unici wybili piłkę poza pole karne, a strzał z dalszej odległości rywali był niecelny. W następnej groźnej akcji, napastnika gości w „szesnastce” powstrzymał Maciej Sirko na wraz z bramkarzem. W 44.minucie faul Deresiewicza kosztował go czwartą żółtą kartką w sezonie, co oznacza pauzę w następnym meczu. W ostatnich akcjach pierwszej połowy, najpierw Stodólski obronił strzał zawodnika będącego w polu karnym, a w odpowiedzi Damian Brończyk przestrzelił z dystansu.

Po przerwie, w 47.minucie zawodnik Unii – Plewa również otrzymał czwartą żółtą kartkę w sezonie i nie zagra w kolejnym meczu. Lewoskrzydłowy janikowian faulował rywala na jego połowie. W następnej akcji na czystą pozycję wyszedł Martin Nowicki, ale zdecydował się podać wzdłuż bramki Jelonkowi, którego strzał został zablokowany, dzięki czemu mieliśmy korner. W 54.minucie uderzenie Plewy z dwudziestu metrów obronił bramkarz. Kolejnie strzał z głowy po dośrodkowaniu z rzutu wolnego chwycił Stodólski.

W 65.minucie Damian Lewandowski otworzył wynik meczu na 1:0. W okolicach środkowej strefy boiska faulowany był Brończyk. Deresiewicz z rzutu wolnego posłał długie podanie do Lewandowskiego, który odegrał Jelonkowi. Kapitan Unii podał w uliczkę, a wprowadzony osiem minut wcześniej zawodnik będąc w polu karnym z kąta strzelił na krótki słupek zmuszając Młynarka do kapitulacji.

Po bramce Unici rzucili się do kolejnych ataków. Niecelnie zza pola karnego strzelali kolejno: Lewandowski i Zaleski.

W 71.minucie przy bocznej linii pola karnego faulowany był Jelonek. Do rzutu wolnego podszedł Deresiewicz, który silnym strzałem pod poprzeczkę z kąta podwyższył na 2:0.

Pięć minut później Plewa mógł strzelić trzecią bramkę, ale jego uderzenie zza pola karnego zatrzymało się na słupku. Następnie strzał z daleka obronił Stodólski. W 83.minuce po raz kolejny szczęścia próbował Plewa, ale z dystansu strzelił zbyt wysoko. Dwie minuty później po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, piłkę głową trącił zawodnik gości wpadając na Stodólskiego. Mimo, iż piłka zatrzepotała w siatce, arbiter dopatrzył się faulu na naszym bramkarzu. W 87.minucie golkiper Unii obronił strzał zza pola karnego. Chwilę później na czystą pozycję wyszedł Adrian Wysocki. Rezerwowy janikowian minął bramkarza, ale nie zdołał utrzymać równowagi i padł na murawę. W 90.minucie gospodarze wykonywali rzut wolny pośredni z szesnastu metrów. Strzał Deresiewicza po podaniu Jelonka trafił w mur, a dobitka Lewandowskiego przeszła nad bramką. W doliczonym czasie gry po zamieszaniu w polu karnym gości, piłka trafiła do Marcina Sadeckiego, który z kilku metrów nieczysto uderzył niemalże do pustej bramki… Po wznowieniu gry przez Gopło, arbiter zakończył mecz.
_____________________________________________________________________
Poza kadrą meczową znaleźli się kontuzjowani: Tomasz Woźniak, Paweł Radaszewski i Norbert Karpiński. Ponadto zabrakło oddelegowanych na jutrzejsze spotkanie juniorów: Tomasza Oczkowskiego i Mariusza Szablewskiego. W „osiemnastce” zabrakło miejsca dla Nataniela Wikarskiego, Michała Maksima, a także Norberta Karpińskiego.