ogółem: 4 357 665

Sparta Janowiec Wielkopolski - Unia 0:2

• autor: Redakcja, 2015-10-17 18:31

W dziewięciu grali, ale wygrali!

W dzisiejszym pojedynku biało-niebiescy pokonali na wyjeździe Spartę Janowiec Wielkopolski 2:0 (0:0). Bramki dla janikowian zdobyli Dawid Deresiewicz (55.minuta - na zdjęciu) i Dominik Jelonek (63.minuta). Mecz miał żółto-czerwone oblicze i nie chodzi tutaj o ubiór obydwóch drużyn, czyli o żółto-czarne stroje gospodarzy, a czerwone gości. Otóż podopieczni Jacka Łukomskiego kończyli spotkanie grając w dziewięciu, po czerwonych kartkach Krzysztofa Wiśniewskiego (bezpośredniej) w 74.minucie i Kacpra Kumora (za dwie żółte) w doliczonym czasie, natomiast jeden z naszych rywali był zmuszony opuścić boisko pięć minut przed końcem regulaminowego czasu przez dwukrotne napomnienie kartką koloru żółtego. Dzięki zwycięstwu nasi zawodnicy umocnili się jako lider i mają już cztery punkty przewagi nad trzecim w tabeli Gopłem Kruszwica. Na drugą lokatę, która również daje awans do wyższej klasy rozgrywkowej wskoczył Kujawiak Kowal mający trzy oczka mniej niż Unici.

SPARTA JANOWIEC WIELKOPOLSKI – UNIA JANIKOWO 0:2 (0:0)

0:1 - 55' Dawid Deresiewicz
 0:2 - 63' Dominik Jelonek

UNIA: 12. Stodólski – 30. Plewa, 2. Losik, 5. Wiśniewski [74'], 15. Sirko – 14. Nowicki (46' 7. Deresiewicz), 11. Zaleski (90' 19. Sadecki), 13. Ku/mor [90+2'], 22. Wysocki – 10. Jelonek (83' 6. Kruszka), 23. Straszewski (77' 3. Oczkowski).

Rezerwowi – niewykorzystani: 31. Wikarski, 9. Ojczenasz.

Czerwone kartki: 74' Krzysztof Wiśniewski (bezpośrednio), 85' zawodnik gospodarzy (za dwie żółte), 90+2' Kacper Kumor (za dwie żółte).

Sparta: 2 celne, 11 niecelnych
Unia: 10 celnych, 4 niecelne

FOTORELACJA (autor zdjęć: Zuzanna Kumor)

Szczegółowy opis meczu w rozwinięciu newsa...

Po pięciu minutach gry piłkę trąconą przed Dominika Jelonka po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Marcina Zaleskiego bez problemu chwycił bramkarz. Następnie po wrzutce w pole karne Unii, jeden z rywali głową przestrzelił nad poprzeczką. W 8.minucie Mikołaj Plewa posłał piłkę płasko w szesnastkę gospodarzy, trafiła ona do Patryka Straszewskiego, ale jego strzał był na pozycji spalonej, w związku z czym dobitka Martina Nowickiego, mimo iż zatrzepotała w siatce nie zmieniła wyniku spotkania. Po dziesięciu minutach napastnik ucierpiał w starciu z Krzysztofem Stodólskim, dzięki czemu piłkę przechwycił inny z przeciwników i z dwudziestu metrów uderzył niecelnie. W 13.minucie Jelonek posłał prostopadłe podanie w kierunku pola karnego Straszewskiemu, który przestrzelił w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Po kwadransie gry, strzał gospodarzy z dalszej odległości nie znalazł drogi do bramki. W 28.minucie uderzenie Jelonka z narożnika pola karnego złapał golkiper, który minutę później silnie bitą piłkę przez Zaleskiego z rzutu wolnego z okienka wypiąstkował na rzut rożny. Po półgodzinie gry i strzale naszych rywali, a także rykoszecie od janikowskiego obrońcy, piłka wyszła poza boisko. Kolejny róg spartanom należał się po uderzeniu z kilku metrów. Wówczas futbolówka także odbiła się od nóg jednego z podopiecznych trenera Jacka Łukomskiego. W 34.minucie Jakub Losik wykopem ze spalonego posłał piłkę na połowę przeciwników. Głową do Straszewskiego trącił ją Martin Nowicki, a napastnik Unii będąc na czystej pozycji przegrał pojedynek z bramkarzem i musieliśmy zadowolić się tylko rzutem rożnym. Na trzy minuty przed końcem pierwszej połowy, tym razem gospodarze mieli stuprocentową okazję do strzelenia gola. Po akcji i podaniu w pole karne z prawej strony, z piłką minęło się kilku Unitów, a także zawodnik Sparty. Trafiła ona jednak pod nogi innego z rywali, który z kilku metrów przestrzelił nad bramką. W 44.minucie strzał Kacpra Kumora po rykoszecie złapał bramkarz.

W 49.minucie po dośrodkowaniu Dawida Deresiewicza z rożnego, głową chybił Kumor. Cztery minuty później janikowianie zmarnowali kolejną stuprocentową szansę na strzelenie upragnionego gola. Ponownie w roli głównej wystąpił Straszewski, który tego dnia raził nieskutecznością. Tym razem wychowanek bydgoskiego Zawiszy z siedmiu metrów nie trafił w bramkę.

W 55.minucie przed narożnikiem pola karnego faulowany był Adrian Wysocki. Kumor zagrał z rzutu wolnego Zaleskiemu, który uruchomił Deresiewicza. Wprowadzony rezerwowy podcinką w polu karnym nad bezradnym bramkarzem otworzył wynik meczu na 0:1.

Kilka minut później strzał Jelonka z daleka nie sprawił problemów golkiperowi, ale już w 63.minucie ponownie musiał skapitulować. Straszewski z lewej strony płaskim podaniem w pole karne obsłużył Jelonka. Kapitan Unii zdołał przyjąć piłkę, a następnie uderzyć płasko tuż przy słupku zaskakując bramkarza – 0:2.

W 67.minucie po wrzutce z prawej strony i strzale głową, piłka zatrzymała się na bocznej siatce bramki strzeżonej przez Stodólskiego. Chwilę później po faulu Krzysztofa Wiśniewskiego, uderzenie z wolnego z dwudziestu metrów zatrzymało się na janikowskim murze.

W 74.minucie tuż przy narożniku boiska na połowie naszego zespołu, faulowany był Wiśniewski. Arbiter podyktował rzut wolny dla Unii, a poszkodowany nie zauważył wstającego z murawy przeciwnika i przypadkowo ręką trafił go w twarz. Arbiter był nieugięty i wyrzucił naszego obrońcę z boiska pokazując czerwoną kartkę. Na polu gry zrobiło się niepotrzebne zamieszanie, w efekcie czego posypały się też żółte kartki dla rywali. Ostatecznie stały fragment gry wykonywali gospodarze, a po dośrodkowaniu i główce piłka nie znalazła drogi do naszej bramki.

W 77.minucie strzał Zaleskiego z daleka był niecelny. Kolejnie Deresiewicz z narożnika szesnastki uderzył zbyt lekko i bramkarz nie miał problemu z obroną. Na dziewięć minut przed końcem sytuację sam na sam powstrzymał Stodólski. W 82.minucie rajd z piłkę przez kilkadziesiąt metrów wykonał Deresiewicz i mimo, iż przed nim był tylko golkiper nie było trzeciego gola dla Unii. Górą okazał się bramkarz.

W 85.minucie po zamieszaniu żółtą kartką ukarany został Kumor oraz zawodnik gości, dla którego było to drugie napomnienie, co skutkowało „czerwonym kartonikiem”.

Na dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry, strzał gospodarzy z wolnego trafił w mur. Kolejnie po uderzeniu z dalszej odległości interweniował Stodólski.

W drugiej minucie doliczonego czasu gry, drugą żółtą kartkę za odkopnięcie piłki po gwizdku, a w konsekwencji czerwoną otrzymał Kumor. Unici kończyli więc mecz w dziewięciu.

Następnie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, strzał głową obronił bramkarz z Janikowa. Później kartkę koloru żółtego ujrzał Maciej Sirko. Na zakończenie niecelne uderzenie z wolnego oddali zawodnicy z Janowca Wielkopolskiego.

Po zejściu z boiska Dominika Jelonka kapitanem Unii był Marcin Zaleski, a w momencie zmiany tego drugiego opaskę przejął Dawid Deresiewicz.

_______________________________________________________________________
W kadrze meczowej z powodu kontuzji zabrało: Tomasza WoźniakaMichała MaksimaDamiana LewandowskiegoPawła Radaszewskiego i Dariusza Lewandowskiego. Sprawy prywatne wyeliminowały Dawida Porszke, a Mariusz Szablewski zagra w juniorach. Do „osiemnastki” nie załapał się Norbert Karpiński. W dniu spotkania, niedyspozycję spowodowaną zapaleniem spojówki zgłosił Damian Brończyk.