ogółem: 4 362 929

Unia - Victoria Smólnik 7:1

• autor: Redakcja, 2015-10-24 21:01

Zwycięska passa trwa

Po bardzo dobrze rozegranym meczu, który obfitował dużą ilością bramek, janikowianie pokonali na własnym boisku zespół Victorii Smólnik aż 7:1 (3:1). Najlepszym strzelcem w dzisiejszym spotkaniu okazał się Dawid Deresiewicz, który zdobył hat-tricka. Dwie bramki dorzucił Mikołaj Plewa, a Tomasz Oczkowski i Patryk Straszewski zanotowali po jednym trafieniu. Honorowy gol dla gości był autorstwa Dawida Szymańskiego. Warto odnotować, że goście od 53.minuty grali w dziesięciu, po czerwonej kartce dla zdobywcy bramki. Jest to czwarte zwycięstwo z rzędu lidera piątoligowych rozgrywek.

UNIA JANIKOWO - VICTORIA SMÓLNIK 7:1 (3:1)

7:1 - 81' Patryk Straszewski

UNIA: 93. Porszke – 24. Brończyk, 3. Oczkowski, 2. Losik, 15. Sirko – 30. Plewa (63' 16. Lewandowski), 11. Zaleski (63' 6. Kruszka), 13. Kumor, 22. Wysocki (63' 14. Nowicki) – 7. Deresiewicz, 10. Jelonek (63' 23. Straszewski).

Rezerwowi - niewykorzystani: 31. Wikarski, 9. Ojczenasz, 19. Sadecki.

W 53.minucie czerwoną kartkę brutalny faul na Macieju Sirko otrzymał zawodnik gości - Dawid Szymański.

Unia: 22 celne, 21 niecelnych
Victoria: 3 celne, 0 niecelnych

FOTORELACJA

Szczegółowy opis meczu w rozwinięciu newsa...

Już po upływie czterech minut janikowianie przeprowadzili dobrą akcję, która mogła zakończyć się bramką. Maciej Sirko obsłużył Dawida Deresiewicza, ale grający na pozycji napastnika zawodnik w sytuacji sam na sam przegrał pojedynek z bramkarzem.

W 5.minucie wynik meczu na 1:0 otworzył Mikołaj Plewa. W okolicy dwudziestego metra faulowany był Marcin Zaleski. Z rzutu wolnego Dominik Jelonek dograł poszkodowanemu, który wypatrzył w polu karnym Plewę. Płaskim strzałem z kąta w dłuższy róg bramki ten ostatni wypakował piłkę do siatki.

Dwie minuty później Damian Brończyk zagrał w pole karne z prawej strony. Akcję zamknął Jelonek, a piłka trafiła przed pole karne do Zaleskiego, który przymierzył fatalnie. W 10.minucie techniczny strzał Jelonka z dwudziestu metrów po podaniu Brończyka wyłapał bramkarz. Kolejnie golkiper wybronił uderzenie z dystansu Zaleskiego, dobitka Kacpra Kumora została zablokowana, a próba Adriana Wysockiego trafiła w obrońcę i nie sprawiła kłopotów zawodnikowi strzegącemu bramki przyjezdnych. Po kwadransie gry powinniśmy podwyższyć prowadzenie, ale po podaniu Deresiewicza sytuację sam na sam z bramkarzem zmarnował Jelonek, który nie trafił w bramkę. W 17.minuice po akcji przyjezdnych, strzał w czystej pozycji z szesnastki nie zaskoczył Dawida Porszke. Następnie po akcji Deresiewicza z Jelonkiem, w polu karnym strzał Plewy zatrzymał rykoszet i janikowianie mieli rzut rożny. Z narożnika boiska centrował ten ostatni, a Jakub Losik głową przeniósł piłkę nad bramką. W 23.minucie po rajdzie i strzale Plewy interweniował bramkarz. Kolejnie Jelonek w polu karnym obsłużył Zaleskiego, jego uderzenie zostało zablokowane, a dobitka Kumora wybroniona.

W 24.minucie Plewa podał wzdłuż bramki z prawej strony, a sytuację wykończył Deresiewicz strzałem z pięciu metrów z pierwszej piłki. Futbolówka przełamała ręce bramkarza i wpadła pod poprzeczkę – 2:0.

W 26.minucie było już 3:0. Tym razem Deresiewicz wykończył sytuację sam na sam z bramkarzem po asyście Kumora.

Następna akcja miała należeć do Jelonka, ale jego próba przelobowania bramkarza nie przyniosła efektu. W pewnym momencie trzybramkowa przewaga Unii wdrożyła lekkie rozluźnienie…

Efektem tego była bramka na 3:1 strzelona przez Dawida Szymańskiego. Po zagraniu Zaleskiego do przeciwnika i prostopadłym podaniu, po którym Szymański wyszedł sam na sam z Porszke. Nasz bramkarz wybiegł z bramki na dziesiąty metr, ale napastnik ubiegł go i płaskim strzałem wtoczył piłkę do siatki.

W 31.minucie żółtą kartką za utrudnianie rozpoczęcia gry ze stałego fragmentu gościom otrzymał Plewa. Pięć minut później dośrodkowanie Zaleskiego z rożnego na bramkę zamienić chciał Deresiewicz, ale jego strzał z bliska został zatrzymany. W 40.minucie popis umiejętności bramkarskich zaprezentował golkiper ze Smólnik. Najpierw obronił strzał Wysockiego będącego w polu karnym, a następnie nie miał problemów z dobitką Deresiewicza. W ostatniej akcji pierwszej połowy fatalnie z dystansu uderzył Zaleski.

Drugą połowę strzałem nieskutecznym z własnej połowy rozpoczął Deresiewicz. Kolejnie w roli głównej był Kumor, ale jego uderzenie zostało zablokowane, a później niecelne. W 49.minucie bramkarz Victorii obronił strzał Wysockiego.

W 51.minucie wynik zmienił się na 4:1 dla Unii. Deresiewicz zagrał w pole karne Plewie, który po przyjęciu piętą z bliskiej odległości wypakował piłkę do bramki. Golkiper przyjezdnych dopatrzył się przyjęcia ręką i za protesty ujrzał żółtą kartkę.

W 53.minucie Szymański zachował się niesportowo kopiąc Sirko niedaleko chorągiewki narożnikowej na połowie Unii. Zawodnik gości za ten brutalny faul, ukarany został czerwoną kartką,  a w czasie udania się do szatni obraził kibiców nieprzyjemnymi gestami.

Kolejnie bramkarz Victorii interweniował dwukrotnie. Najpierw obronił strzał Deresiewicza z bliskiej odległości, a później nie sprawiła mu kłopotów główka Jelonka.

W 57.minucie dośrodkowanie z rzutu rożnego Zaleskiego, na bramkę głową zamienił Deresiewicz – 5:1.

Następnie dwa niecelne strzały z daleka oddał Zaleski. W 64.minucie pełniący obowiązki kapitana po zejściu Jelonka – Damian Lewandowski zagrał w pole karne z prawej strony do Mikołaja Kruszki. Strzał piętą innego z rezerwowych nie znalazła drogi do bramki.

W 67.minucie faulowany tuż przy linii końcowej z lewej strony był Martin Nowicki. Deresiewicz dośrodkował z rzutu wolnego, a Tomasz Oczkowski głową przełamał palce bramkarzowi zdobywając tym samym pierwszą bramkę w seniorskim futbolu – 6:1.

Potem fatalnie zza pola karnego przymierzył Deresiewicz. Przed czternastoma minutami do końcowego gwizdka sędziego, Kruszka przerzucił na prawą stronę Lewandowskiemu, który wypatrzył Nowickiego. Ten ostatni z bliskiej odległości trafił w słupek, po czym bramkarz złapał futbolówkę. W 79.minuice płaski strzał z ponad dwudziestu metrów wybronił Porszke. Kolejnie pojedynek sam na sam z bramkarzem przegrał Patryk Straszewski.

W 81.minucie akcję zakończoną golem na 7:1 zapoczątkował Kumor, który popędził prawą stroną i rozciągnął grę podając Kruszce. Ten z kolei wypatrzył Nowickiego, który w pole karne zagrał Straszewskiemu. Napastnik Unii mając przed sobą tylko bramkarza bez problemów pokonał go strzałem w dłuższy róg bramki.

Kolejnie strzał zza pola karnego oddany przez Lewandowskiego obronił bramkarz. W 87.minucie po podaniu Kumora, w sytuacji sam na sam z bramkarzem zbyt wysoko uderzył Nowicki. Następnie z około ośmiu metrów z woleja spudłował Lewandowski. W 90.minucie po faulu na Losiku, z wolnego w mur trafił wspomniany wcześniej Lewandowski, a dobitka Deresiewicza była niecelna. W doliczonym czasie gry strzał Kruszki został zablokowany, a po wrzutce z rożnego Lewandowskiego, Kumor chybił głową.
_____________________________________________________________________________
Oprócz pauzującego za czerwoną kartkę Krzysztofa Wiśniewskiego i Norberta Karpińskiego, który nie załapał się do meczowej osiemnastki w protokole zabrakło dzisiaj kontuzjowanych – Michała Maksima, a także Pawła Radaszewskiego, trenującego indywidualnie – Dariusza Lewandowskiego oraz zawodników mających wystąpić jutro w juniorach – Tomasza Woźniaka, Krzysztofa Stodólskiego i Mariusza Szablewskiego.