ogółem: 1 757 839

LTP Lubanie - Unia 3:1

• autor: Redakcja, 2015-10-31 16:28

Unia bezsilna w Lubaniu

W dzisiejszym wyjazdowym pojedynku biało-niebiescy doznali porażki z LTP Lubanie 1:3 (0:1). Gole dla gospodarzy były autorstwa: Waldemara Zakrzewskiego (39'), Kamila Stefaniaka (49') i Marcina Zapieca (86' - rzut karny). Honorową bramkę dla podopiecznych trenera Jacka Łukomskiego zdobył Mikołaj Plewa (80'), który w doliczonym czasie gry za dwie żółte, a w konsekwencji czerwoną kartkę opuścił boisko. Mimo przegranego meczu, janikowianie zachowali pozycję lidera.

LTP LUBANIE – UNIA JANIKOWO 3:1 (1:0)

1:0 - 39' Waldemar Zakrzewski
 2:0 - 49' Kamil Stefaniak
 2:1 - 80' Mikołaj Plewa
 3:1 - 86' Marcin Zapiec (rzut karny)

UNIA: 93. Porszke – 24. Brończyk, 3. Oczkowski, 2. Losik, 15. Sirko (72' 6. Kruszka) – 30. Pl/ewa [90+2'], 11. Zaleski (46' 16. Lewandowski), 13. Kumor (59' 23. Straszewski), 22. Wysocki – 10. Jelonek, 7. Deresiewicz.

Rezerwowi – niewykorzystani: 31. Wikarski, 9. Ojczenasz, 18. Karpiński, 19. Sadecki.

W 90+2.minucie za dwie żółte, a w konsekwencji czerwoną kartkę boisko opuścił Mikołaj Plewa (Unia).

LTP: 7 celnych, 8 niecelnych
Unia: 4 celne, 11 niecelnych

FOTORELACJA

Szczegółowy opis meczu w rozwinięciu newsa...

Boisko w Lubaniu było nieco mniejsze, niż te, na których nasi zawodnicy rozgrywali dotychczasowe mecze w tym sezonie. Gospodarze stworzyli na swoim stadionie prawdziwą twierdzę. To oni od początku spotkania dyktowali warunki gry. W 1.minucie oddali niecelne uderzenie z dystansu, następnie po wrzutce z wolnego chybili z bliskiej odległości po strzale z pierwszej piłki, a kolejnie po faulu Dawida Deresiewicza i strzale ze stałego fragmentu gry interweniować musiał Dawid Porszke. Unici odpowiedzieli centrą Marcina Zaleskiego z wolnego i główką Dominika Jelonka, którą pewnie obronił bramkarz. W 10.minucie strzał zza pola karnego zablokował Tomasz Oczkowski. Kilka minut po kwadransie gry, w polu bramkowym Unii zrobiło się nerwowo, po tym jak gospodarze wyrzucili piłkę z autu. Na nasze szczęście zawodnik LTP minimalnie pomylił się uderzając główką. Jak się okazało później, było to dla biało-niebieskich ostrzeżenie. W 19.minucie Jakub Losik pomylił się i zagrał przeciwnikowi, który wycofał partnerowi z drużyny na dwudziesty metr. Ostatecznie uderzenie jednego z rywali minęło poprzeczkę bramki strzeżonej przez Porszke. Cztery minuty później sytuację po błędzie bramkarza miała Unia. Golkiper niespodziewanie podał do Kacpra Kumora, który obsłużył Mikołaja Plewę, a jego strzał z szesnastu metrów bez problemu wyłapał bramkarz. Kolejnie byliśmy świadkami nieudanych uderzeń z dalszych odległości. Najpierw próbował zawodnik z Lubania, a później Zaleski. W 27.minucie po rajdzie z piłką z dość ostrego kąta zbyt wysoko strzelał Jelonek. Następnie po akcji rozpoczętej wyrzutem z autu, pewnie interweniował Porszke, który wybronił uderzenie z dystansu. W 32.minucie po rozegranym rzucie wolnym strzał oddał jeden z rywali. Mimo rykoszetu od obrońcy, piłkę pewnie chwycił nasz bramkarz. Trzy minuty później janikowianie mogli objąć prowadzenie po kontrze. Zaleski podał na prawe skrzydło Plewie, który w polu karnym wystawił Jelonkowi. Kapitan Unii uderzył nad poprzeczką.

W 39.minucie wynik meczu na 1:0 otworzył Waldemar Zakrzewski. Po dalekim wyrzucie z autu w polu karnym z piłką minął się Porszke, Losik nie zdołał wybić jej poza szesnastkę, a Zakrzewski najlepiej odnalazł się w polu bramkowym i z kilku metrów posłał futbolówkę do niemalże pustej bramki.

Jeszcze w pierwszej połowie płaski i niecelny strzał z dystansu oddali gospodarze, którzy do szatni schodzi z jednobramkową przewagą.

W 49.minucie LTP Lubanie podwyższył na 2:0 za sprawą Kamila Stefaniaka. Po błędzie Losika piłka trafiła pod nogi rywala, który natychmiast posłał ją na prawą stronę, gdzie po podaniu wzdłuż bramki - Stefaniak z pierwszej piłki przymierzył w okienko nie dając szans naszemu bramkarzowi na skuteczną interwencję.

Następnie po faulu na Adrianie Wysockim, Jelonek podał z wolnego Kumorowi, który obsłużył Plewę, ale jego strzał z ostrego kąta został wybity na rzut rożny z linii bramkowej przez jednego z obrońców. Później po podaniu prostopadły Plewy, Kumor z kilkunastu metrów przestrzelił nad bramką. Po niespełna godzinie gry Plewa zagrał Wysockiemu, ale jego strzał w polu karnym został zablokowany i janikowianie musieli zadowolić się kornerem. W 60.minucie niecelnie z daleka uderzył Damian Brończyk. Biało-niebiescy „walili głową w mur” za wszelką cenę starając się strzelić kontaktowego gola, ale byli bezsilni. Kolejnie płaski strzał z siedemnastu metrów oddał Deresiewicz. I tym razem bramkarz gospodarzy był bezrobotny. W 65.minucie silne uderzenie z rzutu wolnego obronił Porszke. Sześć minut później po dośrodkowaniu z kornera Damiana Lewandowskiego, Jelonek chybił głową. W 77.minucie Brończyk posłał piłkę z wolnego, w polu karnym Patrykowi Straszewskiemu głową zgrał Oczkowski, ale jego strzał z przewrotki był niecelny. Chwilę później podobne uderzenie naszych rywali również nie znalazło drogi do bramki.

W 80.minucie Deresiewicz dośrodkował z rzutu rożnego, obrońca wybił przed siebie, a z siedemnastu metrów bez zastanowienia strzał oddał Plewa. Piłka nad poprzeczką zatrzepotała w siatce – 2:1.

Od tego momentu pojawiły się zatem nadzieje na chociażby remis, ale pięć minut później Oczkowski sfaulował w narożniku pola karnego jednego z rywali. W 86.minucie rzut karny na bramkę zamienił Marcin Zapiec, który posłał bramkarza Unii w przeciwny róg bramki – 3:1.

Po wznowieniu gry, będący w polu karnym Wysocki posłał piłkę obok dłuższego słupka bramki gospodarzy. W 89.minucie po dośrodkowaniu z wolnego i główce zawodnika LTP piłka znalazła się w siatce bramki Unii, ale arbiter odgwizdał spalonego.

W 90+2.minucie Plewa był falowany. Sędzia odgwizdał rzut wolny dla Unii, ale ukarał naszego zawodnika żółtą kartką za dyskusje, a że pierwszą karę indywidualną Plewa ujrzał w 44.minucie za faul, musiał on opuścić boisko, gdyż oznaczało to czerwoną kartkę.

W dalszej części doliczonego czasu gry, z wolnego w mur przymierzył Deresiewicz, a następnie Straszewski z dystansu posłał piłkę nad bramką.
________________________________________________________________________
Poza kadrą meczową oprócz pauzującego za czerwoną kartkę Krzysztofa Wiśniewskiego zabrakło kontuzjowanych – Michała Maksima i Pawła Radaszewskiego, a także Martina Nowickiego, którego wyeliminowała praca zawodowa. Ponadto w „osiemnastce” zabrakło miejsca dla Tomasza Woźniaka, Krzysztofa Stodólskiego, Mariusza Szablewskiego oraz Dariusza Lewandowskiego.