Start Radziejów - Unia 0:1

• autor: Redakcja, 2015-11-11 19:30

Mistrzowie jesieni!

Unia Janikowo zapewniła sobie status mistrza rundy jesiennej. Stało się tak, dzięki dzisiejszemu zwycięstwu w Radziejowie z tamtejszym Startem 1:0 (0:0). Bramkę dającą trzy punkty dla podopiecznych trenera Jacka Łukomskiego w 52.minucie strzelił Marcin Zaleski.

START RADZIEJÓW - UNIA JANIKOWO 0:1 (0:0)

0:1 - 52' Marcin Zaleski

UNIA: 12. Stodólski – 24. Brończyk, 3. Oczkowski, 2. Losik, 15. Sirko – 11. Zaleski (88' 23. Straszewski), 7. Deresiewicz – 16. Lewandowski (69' 14. Nowicki), 30. Plewa (80' 13. Kumor), 22. Wysocki – 10. Jelonek (73' 21. Lewandowski).

Rezerwowi – niewykorzystani: 31. Wikarski, 9. Ojczenasz, 18. Karpiński.

W 73.minucie boisko opuścił Dominik Jelonek, a obowiązki kapitana przejął Marcin Zaleski. Natomiast od 88.minuty po jego zejściu funkcję tą sprawował Dariusz Lewandowski.

STATYSTYKI STRZAŁÓW:
Start: 5 celnych, 6 niecelnych
Unia: 10 celnych, 6 niecelnych

Szczegółowy opis meczu w rozwinięciu...

Jako pierwsi, po stu dwudziestu sekundach gry zaatakowali gospodarze, którzy po stracie piłki przez Dominika Jelonka oddali celny strzał zza pola karnego. Skuteczną interwencją niebezpieczeństwo zażegał Krzysztof Stodólski. W kolejnej akcji to już Jelonek zagroził bramce przeciwników. Tym razem kapitan Unii oddał silne i płaskie uderzenie z dystansu, a bramkarz Startu sparował piłkę poza boisko. W 6.minucie podobny strzał oddał Dawid Deresiewicz, a golkiper gospodarzy interweniował po dodatkowym rykoszecie. Z dobitką pospieszył Jelonek, który zdołał trącić futbolówkę głową, ale arbiter wstrzymał grę sygnalizując pozycję spaloną. Po dziesięciu minutach gry faulowany tuż obok linii końcowej boiska przy polu karnym był Mikołaj Plewa, ale Deresiewicz z rzutu wolnego przymierzył niecelnie. Następnie techniczny strzał oddał Damian Lewandowski, ale piłka uderzona z ponad dwudziestu metrów minęła okienko bramki radziejowskiego golkipera. W 22.minucie strzał Deresiewicza z dystansu nie zaskoczył bramkarza. Trzy minuty później sytuację stuprocentową zmarnował Jelonek. Plewa prostopadle podał naszemu napastnikowi, który wyprzedził obrońcę i zdołał oddać strzał po ziemi, który golkiper sparował na korner. Po pół godzinie gry zbyt wysoko z dystansu uderzyli zawodnicy z Radziejowa. W 38.minucie z daleka fatalnie przymierzył Marcin Zaleski. Minutę przed końcem regulaminowego czasu gry pierwszej połowy dał znać o sobie Damian Brończyk. Najpierw uderzył z daleka trafiając w słupek podtrzymujący siatkę bramki, a po chwili przebojem wdarł się w pole karne i przegrał pojedynek z bramkarzem. Golkiper odbił piłkę przed siebie, ale również dobitka naszego prawego obrońcy nie zaskoczyła zawodnika strzegącego bramki gospodarzy. W doliczonym czasie gry, po wrzucie z autu w nasze pole karne i zamieszaniu podbramkowym, gracz Startu głową uderzył na bramkę. Piłkę na poprzeczkę sparował Stodólski, a chwilę później arbiter zakończył pierwszą odsłonę meczu, która zakończyła się bezbramkowym remisem.

Błyskawicznie po wznowieniu gry niedaleko pola karnego gospodarzy znalazł się Maciej Sirko, ale jego strzał nie był najwyższych lotów. Unia chciała jak najszybciej zdobyć bramkę otwierającą wynik meczu i konsekwentnie przeprowadzała akcję, które mogłyby zagrozić rywalom.

W 52.minucie Deresiewicz posłał piłkę za plecy obrońcy ze Startu. Za podaniem popędził Jelonek, który wywalczył futbolówkę tuż przed linią końcową boiska w polu karnym i podał Adrianowi Wysockiemu. Ten ostatni zawalczył o piłkę z defensorem rywali i trafiła ona na osiemnasty metr, gdzie stał niepilnowany Zaleski, który płaskim strzałem tuż przy słupku otworzył wynik meczu – 0:1.

Automatycznie po wznowieniu gry formę Stodólskiego sprawdzili gospodarze, ale nasz bramkarz nie dał się zaskoczyć strzałem z ponad pięćdziesięciu metrów. W 55.minucie uderzenie rywali ze znaczniej odległości z rzutu wolnego trafiło w słupek podtrzymujący bramkę Unii. Po godzinie gry, Plewa obsłużył wychodzącego sam na sam Jelonka, którego strzał bramkarz obronił nogą i musieliśmy zadowolić się tylko kornerem. Ze stałego fragmentu gry Jelonek błyskawicznie zagrał Zaleskiemu, ale jego uderzenie z narożnika „szesnastki” wybronił bramkarz. W 63.minucie strzał z rzutu wolnego z kąta zatrzymał się na poprzeczce bramki strzeżonej przez Stodólskiego. Na dwadzieścia minut przed końcem meczu, po rajdzie z piłką – Jelonek uderzył nad poprzeczką z około dwudziestu metrów. W 74.minucie strzał gospodarzy został zablokowany. Moment później Plewa zmarnował najlepszą okazję do podwyższenia prowadzenia. Ofensywny pomocnik Unii wyszedł sam na sam z bramkarzem i po jego minięciu mając przed sobą pustą bramkę trafił w słupek! W odpowiedzi „główka” zawodnika z Radziejowa została wybita przez naszego gracza na korner. Kolejnie piłkarze Startu dwukrotnie oddali niecelne strzały z daleka. W 90.minucie uderzenie z rzutu wolnego obronił Stodólski. Rywali dobić mógł Patryk Straszewski, ale zmarnował podanie wzdłuż bramki Kacpra Kumora przestrzeliwując z kilku metrów.
_____________________________________________________________________________
Ośmiu zawodników zabrakło dzisiaj w protokole na mecz ze Startem. Za czerwoną kartkę w dalszym ciągu pauzować musi Krzysztof Wiśniewski, a problemy zdrowotne nie opuszczają Michała Maksima i Pawła Radaszewskiego. W Janikowie na meczu drużyny juniorskiej został Tomasz Woźniak oraz Mariusz Szablewski, a Dawid Porszke i Marcin Sadecki nie załapali się do meczowej kadry. Z kolei Mikołaja Kruszkę zatrzymały obowiązki zawodowe.

Legia ChełmżaUNIA JANIKOWO
Legia Chełmża   UNIA JANIKOWO