Jesień 2015: Statystyki strzałów i bramek

• autor: Redakcja, 2015-11-22 18:19

Strzały i bramki – jesień 2015

Statystyki strzałów i bramek, to kolejna porcja dotycząca podsumowania przedstawiana na naszej stronie internetowej po każdej rundzie. Zobaczcie ile razy zagrażaliśmy przeciwnikowi tej jesieni, a ile razy to rywale byli bliżsi zdobycia gola. Czy lepiej radziliśmy sobie na własnym boisku, czy może w roli gości? Częściej nasi zawodnicy trafiali do siatki nogą czy głową, po akcji czy po stałym fragmencie gry? Te same pytania można zadać w kontekście bramek straconych…

Kliknij na „więcej” i poznaj odpowiedzi na powyższe pytania.

Strzały celne i niecelne Unii
W rundzie jesiennej piątoligowych rozgrywek, a także w pierwszym meczu wiosennym rozegranym awansem jeszcze w tym roku, piłkarze Unii oddali łącznie 315 strzałów. 146 uderzeń na bramkę przeciwnika było celnych, z czego 46 zakończyło się golem. 169 strzałów nie zmuszało do interwencji bramkarzy rywali, gdyż były to strzały niecelne.

Bramki strzelone
Jesienią zawodnicy Unii strzelili 46 bramek. W pierwszej odsłonie meczów janikowianie do siatki rywali trafili 15 razy. Zdecydowana większość goli nasi piłkarze zdobyli w drugiej połowie, bo aż 31. U siebie biało-niebiescy strzelili 30 bramek, a na wyjeździe – 16.

27 goli dla Unii było efektem akcji zespołowej bądź błędów defensywy rywali i zostało wykończonych strzałami nogą. 5 razy janikowianie zdobyli bramki głową, po równie dobrych akcjach ofensywnych. 7-krotnie nasi piątoligowcy rozmontowali ekipy przeciwników po rozegraniu stałego fragmentu gry. Po 3 gole biało-niebiescy strzelili kolejno: a) głową po dośrodkowaniach z rożnego bądź wolnego, a także: b) z rzutu karnego. 1 bramka padła bezpośrednio z rzutu wolnego.

Minuty, w których strzelaliśmy gole jesienią:
1’-15’ – 6 goli                 46’-60’ – 10 goli
16’-30’ – 7 goli                61’-75’ – 12 goli
31’-45’ – 2 gole               76’-90’ – 5 goli
45’+ –  0 goli                   90’+ – 4 gole

Strzały celne i niecelne przeciwników
Nasi przeciwnicy, w porównaniu do podopiecznych trenera Jacka Łukomskiego mają zdecydowanie gorsze statystyki. Jesienią w sumie oddali 148 strzałów, z czego 65 było celnych, a 83 niecelnych. 13 uderzeń zakończyło się golem straconym przez Unię.

Bramki stracone
13 to liczba straconych goli w pierwszej części sezonu 2015/2016. Beniaminek piątej ligi 5 razy wyjmował piłkę z własnej bramki przed przerwą, a 8 razy robił to w drugiej połowie. Na Stadionie Miejskim w Janikowie, Unici stracili 4 gole, z kolei na wyjazdach bramkarz biało-niebieskich skapitulował 9-krotnie.

Przeciwnicy rozmontowali nas 7 razy skutecznie wykończając stworzoną akcję. Nasz bramkarz 2 razy nie miał szans przy strzale z rzutu karnego. Po 1 razie Unia straciła bramkę po bezpośrednim uderzeniu z rzutu rożnego, rzutu wolnego, a także nogą po rozegraniu stałego fragmentu gry i głową po rzucie rożnym.

Minuty, w których traciliśmy gole jesienią:
1’-15’ – 2 gole                      46’-60’ – 4 gole
16’-30’ – 1 gol                        61’-75’ – 1 gol