Najlepszy piłkarz rundy jesiennej to:

Rozmowa z Erykiem Woźniakiem

• autor: Redakcja, 2016-01-24 00:14

Na nudę narzekać nie mogę

O zadaniach podczas zimowego okresu przygotowawczego, zbliżającym się sparingu, testowanych zawodnikach, a także nadchodzącej rundzie wiosennej rozmawialiśmy z kierownikiem pierwszego zespołu KS Unia Janikowo - Erykiem Woźniakiem. Warto zaznaczyć, że był to pierwszy wywiad przeprowadzony przez Kingę Fortunę, która wraz z nowym rokiem przyjęła obowiązki dotyczące działu "Rozmowy z ludźmi Klubu". Sami oceńcie jej debiut.

Kliknij na "więcej".

Przygotowania do rundy wiosennej ruszyły pełną parą. Czy zatem kierownik drużyny ma ręce pełne roboty?

- Od 13.stycznia trenujemy dosyć intensywnie, więc na nudę narzekać nie mogę. Z trudem znaleźliśmy terminy, aby skorzystać z hali, trzeba było dopiąć szczegóły dotyczące zajęć na „orliku”, a co za tym idzie przypilnować, aby boisko było odśnieżone. Ponadto przyjechało kilku testowanych zawodników, co wiąże się ze skompletowaniem sprzętu treningowego tak, aby żaden z nich nie odstawał od naszych chłopaków. Trzeba też dostarczyć drużynie herbatkę na „orlika”, bo wiadomo, że są mrozy. Oprócz tego wszystkiego dochodzą mecze towarzyskie, a co za tym idzie należy zamówić transport, sędziów, bo boiska rezerwuje się z dużo wcześniejszym wyprzedzeniem.

Właśnie, mecze towarzyskie… Już za niecały tydzień przyjdzie wam rozegrać pierwszy mecz kontrolny w tym roku. Jakie więc zatem nastawienie, co do tego spotkania?

- Obecnie trenuje ponad dwudziestu zawodników, więc trener ma niesamowity komfort. Być może zdecyduje się, aby rozpocząć mecz daną jedenastką, a na drugą połowę wyjść całkiem inną. Nie wiem jeszcze jak będzie. To decyzja trenera. Traktujemy ten mecz czysto szkoleniowo, jak kolejną jednostkę treningową. Chłopacy będą musieli wybiegać swoje. Może trener przećwiczy różne warianty. Z pewnością będziemy przyglądać się grze potencjalnym kandydatom na zawodników naszego Klubu. Do tej pory treningi mają charakter bardziej wytrzymałościowo-siłowy, więc dopiero po sparingach będziemy wiedzieli o nich więcej.

Wspomniałeś też o kilku testowanych zawodnikach. Czy Twoim zdaniem ich przybycie do drużyny mogłoby się stać dobrym wzmocnieniem?

- Na ten moment jeszcze za wcześnie żeby to stwierdzić. Dwóch z nich ma doświadczenie z wyższych lig, więc na pewno mają jakieś umiejętności. Mamy nadzieję, że sprzedadzą je w sparingach. Mówię tutaj o Łabuszyńskim i Kowalskim. Maciejewski jest młodzieżowcem i również warto przyjrzeć mu się bliżej. My potrzebujemy młodzieżowców, zwłaszcza, że od nowego sezonu zawodników o takim statusie będzie można policzyć na palcach jednej ręki. Na treningach widać, że Szymon ma potencjał i zaangażowanie. Nikt z nas nie widział go jednak podczas meczów, a inaczej jest w przypadku Łabuszyńskiego czy Kowalskiego. Musimy też pamiętać o Prosianowskim. Nie jest powiedziane, że po przepracowaniu okresu przygotowawczego nie odpali i wiosną nie będzie częstym gościem na boisku. Zwłaszcza, że po poprzedniej zimie, wiemy na co go stać.

Jakie aspiracje na rundę wiosenną są dla Ciebie ważne?

- Sama tabela mówi, że wiosną nasze aspiracje będą czwartoligowe. Ale spodziewać się należy, że zbliżająca się runda będzie dla nas najtrudniejszą rundą ze wszystkich poprzednich.

Przeciwników trzeba traktować równo, ale mecze z którymi rywalami mogą być zacięte?

- Wiosną każde spotkanie może być zacięte. Poza tym, że każdy będzie chciał zabrać liderowi choćby punkt, to ktoś będzie chciał doskoczyć do czołówki i włączyć się do walki o awans, a to ktoś za wszelką cenę będzie walczyć do samego końca o uniknięcie spadku. Poza tym kilka drużyn ma nowego trenera, nowych zawodników. Wiosną każdy będzie walczył o zdobycie jak najwięcej punktów i zajęciu jak najwyższej pozycji w tabeli. Wiadomo nie od dziś, że dopiero po sezonie może okazać się ile drużyn spadnie do niższej ligi.

Kibice liczą na to, że i tym razem ich ukochany zespół pokaże się z jak najlepszej strony i po raz kolejny awansuje. A Ty, czego oczekujesz od nich?

- Jeżeli chodzi o kibiców, to wszyscy liczymy na równie głośny doping jak do tej pory, a także równie liczną, bądź troszkę większą frekwencję. Wiadomo, że jak na piątoligowe rozgrywki, u nas w Janikowie liczebność na trybunach jest naprawdę wysoka. Czasami przewyższa nawet rozgrywki na zapleczy Ekstraklasy. Proszę popatrzeć w statystyki pierwszej ligi i faktycznie tak jest. Z tego możemy się tylko cieszyć. A jeśli pytanie dotyczy czego oczekuje do zespołu, to tylko tego, aby frekwencja na treningach i zaangażowanie było na takim samym poziomie jak dotychczas. Wówczas nikt nie powinien martwić się o wynik sportowy.

Dziękuję za rozmowę.

- Dziękuję.

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

UNIA JANIKOWOChełminianka Chełmno
UNIA JANIKOWO 5:0 Chełminianka Chełmno