dzisiaj: 1910, wczoraj: 2300

Sparing: BKS Bydgoszcz - Unia 0:3

• autor: Uniafans, 2016-01-30 20:40

Pewna wygrana w pierwszym sparingu

W dzisiejszym pierwszym sparingu rozgrywanym w ramach przygotowań do rundy wiosennej zespół Unii pewnie pokonał na wyjeździe a-klasową drużynę BKS Bydgoszcz 0:3 (0:0). Bramki dla biało-niebieskich zdobyli: Piotr Łabuszyński, Marcin Sadecki oraz Dominik Jelonek.

BKS BYDGOSZCZ – UNIA JANIKOWO 0:3 (0:0)

0:1 – 50’ Piotr Łabuszyński
 0:2 – 72’ Marcin Sadecki
 0:3 – 84’ Dominik Jelonek

UNIA – I połowa:
31. Wikarski – 14. Nowicki, 2. Losik, 18. Karpiński, 30. Plewa – 16. Lewandowski, 11. Zaleski, 20. Maciejewski, 9. Ojczenasz – 13. Kowalski, 21. Lewandowski.

UNIA – II połowa:
93. Porszke – 15. Sirko, 24. Brończyk, 17. Radaszewski, 4. Szablewski – 23. Prosianowski, 6. Kruszka, 7. Deresiewicz, 22. Łabuszyński – 10. Jelonek, 19. Sadecki.

BKS: 1 celny, 3 niecelne
Unia: 12 celnych, 7 niecelnych

Szczegółowa relacja w rozwinięciu...

Trener Jacek Łukomski na mecz zabrał dwudziestu dwóch zawodników i zarówno pierwszą, jak i drugą zespół Unii rozpoczął w całkowicie odmiennych „jedenastkach”.

W ostatniej chwili niedyspozycyjność zgłosił Krzysztof Wiśniewski, który doznał kontuzji kolana na piątkowym treningu. Wydawało się, że będzie gotowy do gry, jednak uraz nie dał za wygraną. Jego miejsce w kadrze meczowej zajął Damian Ojczenasz, który w ostatnim czasie narzekał na przeziębienie i początkowo miał odpocząć, jednak ostatecznie był w stuprocentowej sprawności.

Poza tym w kadrze meczowej zabrakło Krzysztofa Stodólskiego, a także pełniących obowiązki zawodowe – Tomasza Woźniaka i Tomasza Oczkowskiego, jak również Michała Maksima oraz Patryka Straszewskiego, którzy w dalszym ciągu nie wznowili treningów.

Sztab Unii przyglądał się grze czterem sprawdzanym zawodnikom. W pierwszej połowie jako środkowy pomocnik zagrał Szymon Maciejewski, a jako napastnik – Łukasz Kowalski. Obaj mają zamienne pozycje, na których będzie sprawdzana ich przydatność do naszej drużyny. Z kolei w drugiej połowie jako skrzydłowi testowani byli – Hubert Prosianowski (prawa strona) i Piotr Łabuszyński (lewa strona), który także może grać w ataku. Warto też dodać, że pod kątem gry na boku obrony sprawdzany był Martin Nowicki.

Wydarzenia boiskowe:
Już po upływie kilkudziesięciu sekund po złym wybiciu przez bramkarza lob z dalszej odległości Marcina Zaleskiego był minimalnie niecelny. W 3.minucie pełniący obowiązki kapitana Unii – Dariusz Lewandowski uderzył silnie z około osiemnastu metrów, ale na posterunku był bramkarz. Chwilę później Damian Lewandowski chciał wykorzystać błąd golkipera, ale jego strzał bramkarz zdołał odbić, a piłkę zmierzającą do bramki złapał tuż przed linią. W 10.minucie po stracie Szymona Maciejewskiego akcję przeprowadzili gospodarze, a płaski strzał zza pola karnego minął bramkę strzeżoną przez Nataniela Wikarskiego. Następnie techniczne uderzenie bydgoszczan minęło poprzeczkę podopiecznych trenera Łukomskiego. W 23.minucie faulowany był Kowalski, Mikołaj Plewa błyskawicznie zagrał do prawoskrzydłowego Lewandowskiego, który wszedł w pole karne, a jego strzał na krótki słupek bramkarz sparował na róg. Pięć minut później Kowalski wymienił podania z Zaleskim, po czym uderzył z kąta w polu karnym, ale bramkarz nie dał się zaskoczyć. W 31.minucie Zaleski z rożnego zagrał na krótko Plewie, który podprowadził piłkę i silnie uderzył w poprzeczkę! Potem Plewę obsłużył Kowalski, ale tym razem jego strzał nie był tak efektywny i przeszedł obok słupka. Pod koniec pierwszej połowy dośrodkowanie z rzutu rożnego Plewy sprawiło zamieszanie w polu karnym BKS-u, w którym najlepiej odnalazł się kapitan Unii, lecz spudłował główką z kilku metrów. W 45.minucie oko w oko z bramkarzem gospodarzy stanął Plewa, ale został przez niego uprzedzony.

Pierwsza dobra akcja biało-niebieskich w drugiej połowie miała miejsce w 50.minucie i przyniosła bramkę na 0:1. Maciej Sirko dośrodkował z prawej strony w pole karne, a Piotr Łabuszyński wykończył wrzutkę strzałem z najbliższej odległości. Był to jego pierwszy gol w naszych barwach.

Siedem minut później silny strzał z rzutu wolnego wybronił Dawid Porszke. Kolejnie Dominik Jelonek wychodził na czystą pozycję i w ostatniej chwili zdołał trącić piłkę przed wychodzącym bramkarzem, ale minęła ona słupek i nie przyniosła efektu bramkowego. W 60.minucie kapitan Unii – Jelonek uderzył z rzutu wolnego bardzo precyzyjnie, ale golkiper nie dał się zaskoczyć. Następnie dwa niecelne strzały oddał Dawid Deresiewicz. Najpierw zza pola karnego, a kolejnie z wolnego. W 71.minucie tuż przed polem karnym faulowany był Łabuszyński. Do rzutu wolnego ponownie podszedł Jelonek i znowu uderzył niemalże bezbłędnie, ale po raz kolejny górą był bramkarz wybijając futbolówkę na korner.

Korner ten przyniósł bramkę na 0:2. W 72.minucie dośrodkowanie z narożnika boiska Deresiewicza głową trącił Mikołaj Kruszka, a Marcin Sadecki dopadł do piłki i z bliskiej odległości wepchnął ją do siatki.

Na kwadrans przed końcem meczu strzał Jelonka zza pola karnego obronił golkiper. Następnie janikowianie przeprowadzili składną akcję, po której Deresiewicz uderzył z ponad dwudziestu metrów, dzięki czemu interwencją popisał się bramkarz gospodarzy.

W 84.minucie Łabuszyński z lewej strony zagrał przed pole karne do Kruszki, który delikatnie odegrał Deresiewiczowi. Jego strzał został obroniony przez bramkarza, a dobitka Jelonka z kilku metrów ustaliła wynik na 0:3.

W jednej z ostatnich akcji bydgoszczanie oddali strzał z około pięćdziesięciu metrów, ale był on niecelny. Niedługo po tym sędzia zakończył mecz.

Notecianka PakośćUNIA JANIKOWO
Notecianka Pakość   UNIA JANIKOWO