Sparingpartner: Zjednoczeni Trzemeszno

• autor: Redakcja, 2016-02-09 17:32

Zjednoczeni Trzemeszno trzecim sparingpartnerem

W dniu jutrzejszym, tj. 10.lutego 2016 roku (środa) o godzinie 18:30 na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Gnieźnie, piłkarze Unii Janikowo rozegrają trzeci tegoroczny sparing. Rywalem podopiecznych trenera Jacka Łukomskiego będą czwartoligowi Zjednoczeni Trzemeszno, którzy latem ulegli biało-niebieskim 1:2.

Trzemeszyński Ludowy Klub Sportowy „Zjednoczeni” Trzemeszno
Data założenia: 24.sierpnia 1974
Barwy: zielono-czarne
Sukces: 3.miejsce w IV lidze – 2014/2015

Po rundzie jesiennej zespół Zjednoczonych jest na dziewiątym miejscu w północnej grupie wielkopolskiej czwartej ligi. Drużyna prowadzona przez trenera Łukasza Kańczukowskiego w szesnastu meczach zgromadziła dwadzieścia punktów (sześć zwycięstw, dwa remisy, osiem porażek). Zawodnicy z Trzemeszna w rozgrywkach ligowych zdobyli dwadzieścia siedem goli, a stracili aż czterdzieści. W dalszym ciągu piłkarzem Zjednoczonych jest były gracz MLKS Unia Janikowo – Waldemar Kuczyński. Napastnik ten w naszym mieście grał w latach 1999-2003 i był jednym z najskuteczniejszych zawodników. Dla biało-niebieskich zdobył czterdzieści cztery bramki w meczach mistrzowskich. Warto również dodać, że występujący w ubiegłej rundzie w zielono-czarnych – Marcin Nowak tej zimy był zainteresowany sprawdzeniem swoich sił w Janikowie. Ostatecznie związał się z Mieszkiem Gniezno.

Trener Jacek Łukomski po raz trzeci sprawdzi Łukasza Kowalskiego, Huberta Prosianowskiego i Szymona Maciejewskiego. Z pewnością niebawem zapadną decyzje kadrowe odnośnie wspomnianych zawodników. Ze Zjednoczonymi w dalszym ciągu nie zagra Krzysztof Wiśniewski. Były kapitan Unii dzisiaj zaczął jednak treningi indywidualne po kontuzji kolana. Ponadto zaznaczyć należy, iż w dalszym ciągu zajęć nie wznowił Patryk Straszewski, który nosi się z zamiarem opuszczenia janikowskiej drużyny.

Jak już przypomnieliśmy na wstępie, latem w Janikowie w meczu kontrolnym Unia pokonała Zjednoczonych 2:1. Prowadzenie dla gości uzyskał Adam Konieczny, a bramki dla biało-niebieskich zdobyli zawodnicy, którzy jutro na pewno nie wystąpią. Mowa tutaj o wspomnianym Straszewskim i wypożyczonym do Cuiavii Inowrocław Kacprze Kumorze.

Poniżej przedstawiamy historię spotkań Unii ze Zjednoczonymi:
1992/93: 0:0, 0:3
1993/94: 4:0, 2:5
1994/95: 2:3, 1:1
1995/96: 3:0, 2:3
1996/97: 2:2, 1:0
1997/98: 4:0, 1:0
24.07.2015, Unia – Zjednoczeni 2:1

Razem: 13 meczów (6 zwycięstw, 3 remisy, 4 porażki), bramki: 24-18.