ogółem: 1 836 977

Sparing: Zjednoczeni Trzemeszno - Unia 1:0

• autor: Uniafans, 2016-02-10 20:41

Towarzyska porażka

W kolejnym, już trzecim meczu towarzyskim, tym razem Unici doznali porażki w Gnieźnie ze czwartoligowymi Zjednoczonymi Trzemeszno 0:1 (0:0). Jedyną bramkę w spotkaniu w 69.minucie zdobył Krystian Nowicki. Warto odnotować, że w pierwszej połowie, a dokładniej w 11.minucie rzut karny podyktowany po faulu Dawida Deresiewicza obronił nasz bramkarz – Krzysztof Stodólski. Dziesięć minut po tym wydarzeniu, Mikołaj Plewa opuścił boisko z powodu kontuzji biodra. Nasi przeciwnicy dzisiejszym zwycięstwem zrewanżowali się biało-niebieskim za przegraną, która miała miejsce w lipcu minionego roku.

ZJEDNOCZENI TRZEMESZNO – UNIA JANIKOWO 1:0 (0:0)

1:0 – 69’ Krystian Nowicki

UNIA: 12. Stodólski (46’ 93. Porszke) – 15. Sirko (66’ 14. Nowicki), 24. Brończyk, 2. Losik (46’ 17. Radaszewski), 18. Karpiński – 14. Nowicki (46’ 16. Lewandowski), 11. Zaleski (73’ 7. Deresiewicz), 7. Deresiewicz (62’ 19. Sadecki), 22. Łabuszyński (46’ 6. Kruszka) – 30. Plewa (21’ 8. Kowalski) – 10. Jelonek.

W 11.minucie rzut karny obronił bramkarz Unii – Krzysztof Stodólski.

Zjednoczeni: 9 celnych, 8 niecelnych

Unia: 4 celne, 6 niecelnych

Szczegółowa relacja z meczu w rozwinięciu newsa...

Trener Jacek Łukomski nie skorzystał dzisiaj z trenującego indywidualnie Krzysztofa Wiśniewskiego, a także z Tomasza Woźniaka, Nataniela Wikarskiego, Tomasza Oczkowskiego, Mariusza Szablewskiego i Damiana Ojczenasza. Ponadto nie zagrał Dariusz Lewandowski, którego zatrzymały sprawy prywatne. Do listy nieobecnych zaliczyć też należy Patryka Straszewskiego (nie wznowił treningów).

Z testowanych zawodników, w Gnieźnie pojawił się tylko Łukasz Kowalski, a Hubert Prosianowski i Szymon Maciejewski na kolejną szansę będą musieli poczekać do następnego sparingu, który zostanie rozegrany w najbliższą sobotę z Górnikiem Konin (godz. 12:00). W chwili obecnej nie wiadomo gdzie odbędzie się ten mecz. W grę wchodzi boisko ze sztuczną nawierzchnią w Inowrocławiu lub boisko trawiaste w Janikowie. O szczegółach poinformujemy niebawem.

Wydarzenia boiskowe:
Po kilku minutach gry, dośrodkowanie z rzutu rożnego zostało skierowane w kierunku bramki przez jednego z zawodników Zjednoczonych, ale na posterunku był Krzysztof Stodólski. Kolejnie Dawid Deresiewicz posłał długą piłkę z wolnego na własnej połowie w stronę Martina Nowickiego, który głową zgrał Dominikowi Jelonkowi. Kapitan Unii uderzył nad poprzeczką z pierwszej piłki.

W 11.minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Deresiewicza, nasi rywale przeprowadzili kontrę, po której egzekwujący chwilę wcześniej stały fragment gry zawodnik Unii, powalił w polu karnym jednego z napastników czekającego za piłką dogrywaną z prawej strony boiska. Rzut karny pewnie obronił Stodólski!

Po niespełna dwudziestu minutach Mikołaj Plewa wykonał rajd z piłką mijając kilku rywali i podając Piotrowi Łabuszyńskiego. Nowy zawodnik Unii uderzył zbyt lekko z dwudziestu metrów i nie sprawił żadnych kłopotów bramkarzowi. W 21.minucie Plewa opuścił boisko po upadku na biodro, a jego miejsce zajął Łukasz Kowalski. Następnie nasi rywale oddali trzy niecelne strzały na bramkę strzeżoną przez Stodólskiego. W 36.minucie o krok od wykorzystania nieporozumienia między golkiperem, a obrońcą był Maciej Sirko, ale wywalczył on tylko rzut rożny, po którym goście ponownie wybili futbolówkę poza linię końcową. Kolejny korner dla janikowian egzekwowany przez Marcina Zaleskiego po zamieszaniu trafił przed szesnastkę do Deresiewicza, którego strzał był niecelny. Potem po stracie Kowalskiego jeden z czwartoligowców wyszedł na czystą pozycję, ale Stodólski zażegnał niebezpieczeństwo wybiciem na róg. W 40.minucie nasz przeciwnik wdarł się w pole karne, po czym dograł wzdłuż bramki. Janikowski obrońca odbił piłkę, która trafiła pod nogi rywala. Piłkarz z Trzemeszna spudłował z kilku metrów marnując stuprocentową okazję. W 42.minucie faulowany był Jelonek, za co rywal ujrzał kartkę kolor żółtego. Deresiewicz silnie przymierzył z rzutu wolnego, piłka odbiła się od Zaleskiego i niespodziewanie trafiła w poprzeczkę. W ostatniej akcji pierwszej połowy, strzał z daleka obronił bramkarz biało-niebieskich.

W 52.minucie po rzucie rożnym dla Unii, strzał z główki Jelonka odbił obrońca. Piłka spadła pod nogi Damiana Lewandowskiego, który będąc przed polem karnym posłał ją obok bramki. Po godzinie gry silny strzał jednego z rywali zatrzymał się na poprzeczce. Następnie po rajdzie Lewandowskiego idealnie podanie otrzymał Mikołaj Kruszka. Zawodnik ten będąc w polu karnym oddał płaski strzał, który sprzed linii bramkowej wybił defensor wielkopolskiego zespołu. Chwile potem ten sam zawodnik strzelił dystansu, ale niecelnie. W 63.minucie Dawid Porszke obronił uderzenie zza pola karnego.

W 69.minucie wrzutkę z lewej strony w pole karne Unii, na dłuższym słupku strzałem z kilku metrów wykończył Krystian Nowicki, który wyskoczył zza pleców Pawła Radaszewskiego – 1:0.

Następnie ponownie interweniował Porszke, tym razem broniąc strzał z kilkunastu metrów z ostrego kąta. W 71.minucie Jelonek zza pola karnego uderzył zbyt wysoko, a dwie minuty później znowu Zjednoczeni zatrudnili Porszke, który obronił uderzenie z dalszej odległości. W 76.minucie Lewandowski uderzył z kilku metrów z ostrego kąta, ale bramkarz odbił piłkę poza boisko. Po jednym z rzutów rożnych Jelonek został trafiony piłkę posłaną główką Norberta Karpińskiego, przez co nadal nie mieliśmy na koncie żadnej bramki. Na dwanaście minut przed końcem meczu strzał głową wybronił janikowski golkiper. W 80.minucie po faulu i żółtej kartce Deresiewicza, a także dośrodkowaniu z wolnego, zawodnik Zjednoczonych również głową nie trafił w światło białego prostokąta. Siedem minut przed końcowym gwizdkiem sędziego, Lewandowski dograł Jelonkowi, który będąc w polu karnym przegrał pojedynek z bramkarzem i musieliśmy zadowolić się tylko kornerem… Następnie dwa strzały (obroniony przez Porszke i niecelny) oddali nasi rywale. W 90.minucie próbę wyrównania podjął Kowalski, ale z około dwudziestu pięciu metrów uderzył niecelnie.

We wczorajszej zapowiedzi pisaliśmy, że zawodnikiem Zjednoczonych Trzemeszno w dalszym ciągu jest Waldemar Kuczyński. Jak się dowiedzieliśmy dzisiaj, były napastnik MLKS Unia Janikowo po zakończeniu rundy jesiennej „zawiesił buty na kołku”.