ogółem: 1 973 841

Sparing: Unia - Polonia Środa Wielkopolska 1:6

• autor: Redakcja, 2016-02-20 22:37

Porażka z trzecioligowcem

W dzisiejszym meczu kontrolnym rozgrywanym w Gnieźnie, Unia musiała uznać wyższość trzecioligowej Polonii Środa Wielkopolska przegrywając 1:6 (1:3). Jedyną bramkę dla podopiecznych trenera Jacka Łukomskiego otwierającą wynik spotkania zdobył Łukasz Kowalski. Z kolei gole dla naszych przeciwników strzelili: Radosław Barabasz (dwa - w tym jedna z rzutu wolnego) oraz Krzysztof Bartoszak, Krystian Pawlak, Łukasz Przybyłek (z rzutu wolnego) i Aleksander Giecza - po jednej. Wynik mógłby być wyższy, ale Poloniści nie wykorzystali rzutu karnego trafiając w słupek.

UNIA JANIKOWO – POLONIA ŚRODA WIELKOPOLSKA 1:6 (1:3)

1:0 - 09' Łukasz Kowalski
 1:1 - 15' Radosław Barabasz
 1:2 - 35' Radosław Barabasz (rzut wolny)
 1:3 - 42' Krzysztof Bartoszak
 1:4 - 58' Krystian Pawlak
 1:5 - 79' Łukasz Przybyłek (rzut wolny)
 1:6 - 87' Aleksander Giecza

UNIA: 1. Woźniak - 24. Brończyk (65' 15. Sirko), 3. Oczkowski (46' 5. Wiśniewski), 2. Losik (46' 18. Karpiński), 15. Sirko (46' 14. Nowicki) - 16. Lewandowski (65' 9. Ojczenasz), 11. Zaleski (65' 20. Prosianowski), 7. Deresiewicz (46' 6. Kruszka), 30. Plewa - 8. Kowalski (65' 7. Deresiewicz), 10. Jelonek (65' 19. Sadecki).

W 51.minucie rzutu karnego nie wykorzystał zawodnik Polonii - trafił w słupek.

Unia: 4 celne, 3 niecelne

Polonia: 15 celnych, 8 niecelnych

Szczegółowa relacja z meczu w rozwinięciu newsa...

Do kontuzjowanego Dariusza Lewandowskiego po piątkowym treningu dołączył Krzysztof Stodólski, który ma problemy z biodrem. Na grypę narzeka z kolei Nataniel Wikarski, zapalenie ucha doskwiera Piotrowi Łabuszyńskiemu, a obowiązki zawodowe zatrzymały Dawida Porszke. Poza kadrą meczową znaleźli się także: Mariusz Szablewski i Paweł Radaszewski. Wspomnieć należy również o Patryku Straszewskim, który nie wznowił przygotowań do rundy wiosennej.

Wydarzenia boiskowe:
Pierwsza akcja w meczu miała miejsce po pięciu minutach gry i była autorstwa podopiecznych trenera Jacka Łukomskiego. Marcin Zaleski wypatrzył będącego na prawej stronie Damiana Lewandowskiego, który prostopadle dograł Dominikowi Jelonkowi, a kapitan Unii w polu karnym trafił w boczną siatkę. Chwilę potem Poloniści egzekwowali rzut rożny, po którym futbolówka w polu karnym janikowian minęła wszystkich, a będący na trzecim metrze napastnik nie sięgnął jej, by skierować ją do bramki. Kolejnie po wyrzucie z autu w szesnastkę biało-niebieskich strzał jednego z rywali pewnie obronił Tomasz Woźniak.

W 9.minucie prowadzenie 1:0 objęli Unici. Po faulu na Jelonku na około dwudziestym piątym metrze, Dawid Deresiewicz chciał szybko rozpocząć z rzutu wolnego podając Łukaszowi Kowalskiemu, ale piłkę zatrzymał jeden z zawodników Polonii. Odzyskał ją Jakub Losik, który zagrał Deresiewiczowi, a ten posłał górą na lewą stronę do Lewandowskiego, który podaniem wzdłuż bramki obsłużył Kowalskiego. Piłkarz przymierzany do biało-niebieskich celnym strzałem pokonał bramkarza. Futbolówka zanim wpadła do bramki, przełamała jeszcze palce golkiperowi.

Zawodnicy ze Środy Wielkopolskiej szybko chcieli wyrównać i często zagrażali nam po stałych fragmentach gry. Przed upływem kwadransa po wyrzucie z autu, strzał w polu karnym jednego z napastników był niecelny.

W 15.minucie dośrodkowanie z rzutu rożnego strzałem na dłuższy słupek na gola zamienił Radosław Barabasz – 1:1.

Sto dwadzieścia sekund później Lewandowski wrzucił w pole karne, gdzie Kowalski zderzył się z Mikołajem Plewą zaprzepaszczając szansę na gola. Po niespełna dwudziestu minutach strzał płaski zza pola karnego na róg sparował Woźniak. W 23.minucie po akcji zapoczątkowanej przez Damiana Brończyka, Zaleski dograł Lewandowskiemu, który uruchomił Jelonka. Kapitan Unii zza szesnastki przymierzył w spojenie słupka z poprzeczką. Następnie po faulu Losika, za co obrońca Unii ujrzał żółtą kartkę i dośrodkowaniu z rzutu wolnego zawodnik ze Środy Wielkopolskiej głową trafił w poprzeczkę. Po pół godzinie gry strzał z ostrego kąta minął dłuższy słupek bramki naszej drużyny. Kolejnie Brończyk naprawił swój błąd w polu karnym zablokowaniem silnego strzału z bliskiej odległości.

W 35.minucie na dwudziestym metrze Losik faulował jednego z rywali, a Barabasz strzałem z rzutu wolnego w krótki słupek pokonał Woźniaka, któremu piłka niespodziewanie przełamała palce – 1:2.

Kolejnie trzecioligowcy dośrodkowali w szesnastkę janikowian, ale groźny strzał głową został zablokowany, a po zamieszaniu piłka wyszła na korner.

W 42.minucie nasi rywale przeprowadzili akcję prawą stroną, po której posłali piłkę w pole karne Unii, w efekcie czego Krzysztof Bartoszak strzałem z około piętnastu metrów zdobył bramkę na 1:3.

Przed zakończeniem pierwszej połowy dośrodkowanie z rożnego zakończyło się niecelnym strzałem Polonistów.

W 49.minucie Woźniak obronił groźny strzał zza pola karnego, dzięki czemu nasi rywale mieli kolejny korner.

W 50.minucie Brończyk zbyt krótko próbował podać bramkarzowi, w efekcie czego napastnik wszedł w pole karne, gdzie został sfaulowany przez Norberta Karpińskiego. Woźniak wyczuł intencje strzelającego rzut karny, ale ostatecznie piłka trafiła w słupek.

W 52.minucie bramkarz z Janikowa znów był w opałach, ale będąc oko w oko z napastnikiem Polonii interwencją nogą uchronił nas przed utratą gola, po czym trzecioligowcy wykonywali rzut rożny. Dwie minuty potem Zaleski zbyt wysoko uderzył po akcji biało-niebieskich. Później Brończyk został ukarany żółtą kartką, a rzut wolny z narożnika pola karnego wybronił Woźniak.

W 58.minucie było 1:4. Jeden z rywali silnie uderzył zza pola karnego trafiając w słupek, a Krystian Pawlak wykorzystał bierną postawę obrońców Unii i dobił futbolówkę do pustej bramki.

Po godzinie gry strzał w polu karnym Unii został zablokowany, po czym nasi rywale mieli kolejny rzut rożny. W 65.minucie uderzenie z dziesięciu metrów na bramkę Woźniaka zatrzymało się na bocznej siatce, a następny strzał Polonii z dalekiej odległości spadł na górną siatkę. W 70.minucie nasz golkiper wybronił piłkę posłaną na bramkę z około dwudziestu pięciu metrów. Kolejnie Deresiewicz uderzył z dystansu, ale bramkarz nie dał się zaskoczyć. Na niemalże kwadrans przed końcem meczu faulowany był Mikołaj Kruszka. Maciej Sirko z rzutu wolnego zagrał Deresiewiczowi, który dograł Plewie, a ten z kilku metrów trafił w Adriana Lisa, po czym mieliśmy korner. Dośrodkowanie z rożnego Kruszki spadło pod nogi Deresiewicza, ale bramkarz nie dał się zaskoczyć.

W 79.minucie Łukasz Przybyłek bezpośrednio z rzutu wolnego z około trzydziestu metrów pokonał Woźniaka, który w tej sytuacji mógł zachować się lepiej, gdyż piłka zmierzała w środek bramki – 1:5.

W 87.minucie  po rzucie rożnym wypiąstkowanym przez Woźniaka, w zamieszaniu podbramkowym najlepiej odnalazł się Aleksander Giecza i z około siedmiu metrów technicznym strzałem pod poprzeczkę ustalił wynik meczu – 1:6.

W ostatniej minucie błąd bramkarza mógł wykorzystać Martin Nowicki, który mimo niemalże pustej bramki nie zdołał umieścić piłki w siatce, gdyż w ostatniej chwili Lis odbił jego strzał z ostrego kąta i musieliśmy zadowolić się tylko rzutem rożnym.