KS Unia Janikowo - strona oficjalna

Strona klubowa

Ankiety

Najlepszy piłkarz rundy jesiennej to:

Wyszukiwarka

Galeria zdjęć

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 1 gość

dzisiaj: 19, wczoraj: 516
ogółem: 2 292 156

statystyki szczegółowe

Logowanie

Aktualności

Rozmowa z Dawidem Deresiewiczem

  • autor: Redakcja, 2016-02-26 22:23

Tęsknimy już za ligą

Ostatni raz rozmawialiśmy z nim w styczniu 2014 roku, co oznacza, że był pierwszym zawodnikiem, z którym przeprowadziliśmy wywiad na naszej stronie internetowej. Po ponad dwóch latach ponownie postanowiliśmy zadać kilka pytać Dawidowi Deresiewiczowi. Piłkarz biało-niebieskich opowiedział o przygotowaniach do rundy wiosennej, transferach, a także o powrocie na ławkę trenerską.

Kliknij na "więcej".  

Ostatni raz rozmawialiśmy w styczniu 2014 roku. Wówczas byliście liderem B-klasy. Jak oceniasz minione dwa lata?

- Na tą chwile też jesteśmy liderem, tylko, że dwie klasy rozgrywkowe wyżej. Przez minione dwa lata udało nam się zaliczyć dwa awanse i nie przestajemy myśleć o kolejnych.

Niebawem marzec, a zatem ostatni etap przygotowań do rundy wiosennej. Do tej pory na sześć sparingów wygraliście dwa. Wcześniej lepiej prezentowaliście się w meczach kontrolnych z rywalami z wyższych lig...

- Uważam, że w sparingach najważniejszy nie jest wynik, tylko liczy się dobra gra. Natomiast w futbolu nie gra się żeby przegrać, tylko w każdym meczu walczy się o zwycięstwo, chociaż nie zawsze to wychodzi. Wynik idzie w świat, a my tęsknimy już za ligą.

Kilku ligowych rywali dokonało zimą wzmocnień. Zapowiada się więc emocjonująca runda?

- Bardzo dobrze to wypadnie w kwestii widowiska, ale nas to nie przeraża. Sami też zdecydowaliśmy się na pewne posunięcia transferowe. Miejmy nadzieje, że nasze transfery zaowocują.

Do zespołu dołączył Piotr Łabuszyński, jest szansa, że dojdzie też Łukasz Kowalski, a poza tym z drużyną trenuje junior Hubert Prosianowski. Jak ci zawodnicy wkomponowali się w szatnię?

- Wszystko idzie w dobrym kierunku. Na początku zachowywali sie jak „ciche myszki”, teraz rozkręcają się z treningu na trening. Miło ich gościć w szatni.

Zimą także kilku zawodników Unię opuściło...

- Moim zdaniem szkoda „Strachola” [Straszewski – przyp. red.], „Wróbla” [Wysocki – przyp. red.] czy też „Kapiego” [Kumor – przyp. red.]. Wydaje mi się, że nie grali tak mało żeby coś zmieniać. Dla mnie to trochę dziwne odchodzić w takim momencie... To bardzo ważny moment dla Klubu. Można zrobić przecież trzeci awans z rzędu, co jest niezłym wyczynem, i zasilić szeregi IV ligi.

Na początku tego roku, po półrocznej przerwie wróciłeś na ławkę trenerską. Stęskniłeś się, za prowadzeniem drużyny młodzieżowej?

- Nawet nie wiesz jak bardzo... Szkolenie młodzieży sprawia mi wielką satysfakcję. To jest naprawdę miłe uczucie, kiedy widzisz jak się rozwijają z każdym treningiem. Brakowało mi tego, ale już wróciłem na swoją ścieżkę.

A jaka jest różnica między juniorami starszymi, a trampkarzami?

- Różnica jest spora, chociażby wiek. Juniorzy starsi to już można powiedzieć mężczyźni, których musisz przygotowywać do piłki seniorskiej, natomiast trampkarze to okres gimnazjalny, czyli ciężki dla młodzieży. Chłopaki po młodziku przechodzą na duże bramki, zaczynają grać jedenastu na jedenastu…

Trampkarze Unii jesienią borykali się z problemami kadrowymi. Czy już je rozwiązałeś?

- Na tą chwilę nie mam problemów kadrowych, ale mogę narzekać tylko na „szpital” w drużynie pomimo młodego wieku chłopaków... Chciałbym z tego miejsca zaprosić wszystkich chętnych do gry w Unii Janikowo. Każdy może zostać Unitą.

Nawiązałeś do problemów zdrowotnych w trampkarzach. Są też one w pierwszej drużynie, czego Ty jesteś najlepszym przykładem…

- Wolałbym być najlepszym przykładem na boisku dla chłopaków niż od problemów zdrowotnych. Odnowiła mi się wcześniejsza kontuzja kolana... W poniedziałek do specjalisty... Nic tylko czekać...

Życzę zatem szybkiego powrotu na boisko. Dziękuję za rozmowę.

- Dzięki.


 

Najbliższe spotkanie

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Reklama

Ostatnie spotkanie

UNIA JANIKOWOChełminianka Chełmno
UNIA JANIKOWO 5:0 Chełminianka Chełmno
2018-11-24, 12:00:00
    relacja »

Najbliższa kolejka

Najbliższa kolejka 18

Wyniki

Ostatnia kolejka 17
UNIA JANIKOWO 5:0 Chełminianka Chełmno
Wisła Nowe 1:1 Polonia Bydgoszcz
Pogoń Mogilno 2:1 Włocłavia Włocławek
Unia Gniewkowo 1:0 BKS Bydgoszcz
Lech Rypin 1:2 Kujawiak Kowal
Kujawianka Izbica Kujawska 1:0 Cuiavia Inowrocław
Sparta Brodnica 1:3 Legia Chełmża
Notecianka Pakość 1:1 Orlęta Aleksandrów Kujawski
Pomorzanin Toruń 5:0 Unia Solec Kujawski

Statystyki drużyny