KS Unia Janikowo - strona oficjalna

Strona klubowa

Wyszukiwarka

Galeria zdjęć

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 1 gość

dzisiaj: 153, wczoraj: 1123
ogółem: 2 043 712

statystyki szczegółowe

Logowanie

Aktualności

Rozmowa z Dawidem Deresiewiczem

  • autor: Redakcja, 2016-02-26 22:23

Tęsknimy już za ligą

Ostatni raz rozmawialiśmy z nim w styczniu 2014 roku, co oznacza, że był pierwszym zawodnikiem, z którym przeprowadziliśmy wywiad na naszej stronie internetowej. Po ponad dwóch latach ponownie postanowiliśmy zadać kilka pytać Dawidowi Deresiewiczowi. Piłkarz biało-niebieskich opowiedział o przygotowaniach do rundy wiosennej, transferach, a także o powrocie na ławkę trenerską.

Kliknij na "więcej".  

Ostatni raz rozmawialiśmy w styczniu 2014 roku. Wówczas byliście liderem B-klasy. Jak oceniasz minione dwa lata?

- Na tą chwile też jesteśmy liderem, tylko, że dwie klasy rozgrywkowe wyżej. Przez minione dwa lata udało nam się zaliczyć dwa awanse i nie przestajemy myśleć o kolejnych.

Niebawem marzec, a zatem ostatni etap przygotowań do rundy wiosennej. Do tej pory na sześć sparingów wygraliście dwa. Wcześniej lepiej prezentowaliście się w meczach kontrolnych z rywalami z wyższych lig...

- Uważam, że w sparingach najważniejszy nie jest wynik, tylko liczy się dobra gra. Natomiast w futbolu nie gra się żeby przegrać, tylko w każdym meczu walczy się o zwycięstwo, chociaż nie zawsze to wychodzi. Wynik idzie w świat, a my tęsknimy już za ligą.

Kilku ligowych rywali dokonało zimą wzmocnień. Zapowiada się więc emocjonująca runda?

- Bardzo dobrze to wypadnie w kwestii widowiska, ale nas to nie przeraża. Sami też zdecydowaliśmy się na pewne posunięcia transferowe. Miejmy nadzieje, że nasze transfery zaowocują.

Do zespołu dołączył Piotr Łabuszyński, jest szansa, że dojdzie też Łukasz Kowalski, a poza tym z drużyną trenuje junior Hubert Prosianowski. Jak ci zawodnicy wkomponowali się w szatnię?

- Wszystko idzie w dobrym kierunku. Na początku zachowywali sie jak „ciche myszki”, teraz rozkręcają się z treningu na trening. Miło ich gościć w szatni.

Zimą także kilku zawodników Unię opuściło...

- Moim zdaniem szkoda „Strachola” [Straszewski – przyp. red.], „Wróbla” [Wysocki – przyp. red.] czy też „Kapiego” [Kumor – przyp. red.]. Wydaje mi się, że nie grali tak mało żeby coś zmieniać. Dla mnie to trochę dziwne odchodzić w takim momencie... To bardzo ważny moment dla Klubu. Można zrobić przecież trzeci awans z rzędu, co jest niezłym wyczynem, i zasilić szeregi IV ligi.

Na początku tego roku, po półrocznej przerwie wróciłeś na ławkę trenerską. Stęskniłeś się, za prowadzeniem drużyny młodzieżowej?

- Nawet nie wiesz jak bardzo... Szkolenie młodzieży sprawia mi wielką satysfakcję. To jest naprawdę miłe uczucie, kiedy widzisz jak się rozwijają z każdym treningiem. Brakowało mi tego, ale już wróciłem na swoją ścieżkę.

A jaka jest różnica między juniorami starszymi, a trampkarzami?

- Różnica jest spora, chociażby wiek. Juniorzy starsi to już można powiedzieć mężczyźni, których musisz przygotowywać do piłki seniorskiej, natomiast trampkarze to okres gimnazjalny, czyli ciężki dla młodzieży. Chłopaki po młodziku przechodzą na duże bramki, zaczynają grać jedenastu na jedenastu…

Trampkarze Unii jesienią borykali się z problemami kadrowymi. Czy już je rozwiązałeś?

- Na tą chwilę nie mam problemów kadrowych, ale mogę narzekać tylko na „szpital” w drużynie pomimo młodego wieku chłopaków... Chciałbym z tego miejsca zaprosić wszystkich chętnych do gry w Unii Janikowo. Każdy może zostać Unitą.

Nawiązałeś do problemów zdrowotnych w trampkarzach. Są też one w pierwszej drużynie, czego Ty jesteś najlepszym przykładem…

- Wolałbym być najlepszym przykładem na boisku dla chłopaków niż od problemów zdrowotnych. Odnowiła mi się wcześniejsza kontuzja kolana... W poniedziałek do specjalisty... Nic tylko czekać...

Życzę zatem szybkiego powrotu na boisko. Dziękuję za rozmowę.

- Dzięki.


 

Najbliższe spotkanie

UNIA JANIKOWOOrlęta Aleksandrów Kujawski
UNIA JANIKOWO   Orlęta Aleksandrów Kujawski
2018-06-23, 17:00:00


Statystyki przedmeczowe »

Reklama

Ostatnie spotkanie

Sokół RadominUNIA JANIKOWO
Sokół Radomin 1:7 UNIA JANIKOWO
2018-06-16, 17:00:00
    relacja »

Najbliższa kolejka

Najbliższa kolejka 34
UNIA JANIKOWO - Orlęta Aleksandrów Kujawski
Lech Rypin - Polonia Bydgoszcz
Notecianka Pakość - Sokół Radomin
Start Warlubie - Lider Włocławek
Wisła Nowe - Naprzód Jabłonowo Pomorskie
Pogoń Mogilno - Kujawianka Izbica Kujawska
Kujawiak Kowal - Cuiavia Inowrocław
Sparta Brodnica - Chemik Bydgoszcz
Chełminianka Chełmno - Legia Chełmża

Wyniki

Ostatnia kolejka 33
Sokół Radomin 1:7 UNIA JANIKOWO
Legia Chełmża 2:0 Notecianka Pakość
Chemik Bydgoszcz 0:1 Chełminianka Chełmno
Cuiavia Inowrocław 1:0 Sparta Brodnica
Kujawianka Izbica Kujawska 9:2 Kujawiak Kowal
Naprzód Jabłonowo Pomorskie 2:5 Pogoń Mogilno
Lech Rypin 2:4 Wisła Nowe
Lider Włocławek 2:5 Polonia Bydgoszcz
Orlęta Aleksandrów Kujawski 2:3 Start Warlubie

Statystyki drużyny