ogółem: 4 392 648

Sparing: Łokietek Brześć Kujawski - Unia 3:2

• autor: Redakcja, 2016-03-05 20:32

Sparingowa niemoc trwa

Za nami szósty sparing z rzędu, który nie zakończył się zwycięstwem Unii. W meczu kontrolnym rozegranym na boisku ze sztuczną nawierzchnią we Włocławku, biało-niebiescy przegrali z czwartoligowym Łokietkiem Brześć Kujawski 2:3 (1:3). Dwie bramki dla naszych rywali zdobył Kamil Bochat, a jedną - Hubert Szymczak. Z kolei trafienia dla podopiecznych trenera Jacka Łukomskiego były autorstwa Damiana Lewandowskiego (z rzutu karnego) i Dominika Jelonka. Warto odnotować, że w drugiej połowie rzut karny wybronił bramkarz Unii - Dawid Porszke.

ŁOKIETEK BRZEŚĆ KUJAWSKI – UNIA JANIKOWO 3:2 (3:1)

1:0 – 14’ Kamil Bochat
 1:1 – 18’ Damian Lewandowski (rzut karny)
 2:1 – 31’ Kamil Bochat
 3:1 – 35’ Hubert Szymczak
 3:2 – 68’ Dominik Jelonek

UNIA: 12. Stodólski (46’ 93. Porszke) – 24. Brończyk, 2. Losik (72’ 3. Oczkowski), 5. Wiśniewski (72’ 18. Karpiński), 15. Sirko – 16. Lewandowski (74’ 14. Nowicki), 11. Zaleski, 20. Prosianowski (46’ 17. Radaszewski), 14. Nowicki (46’ 22. Łabuszyński) – 10. Jelonek (46’ 6. Kruszka), 21. Lewandowski (60’ 10. Jelonek).

W 66.minucie Dawid Porszke obronił rzut karny wykonywany przez zawodnika Łokietka.

Łokietek: 8 celnych, 9 niecelnych

Unia: 5 celnych, 5 niecelnych

Szczegółowa relacja z meczu w rozwinięciu...

W kadrze meczowej zabrakło następujących zawodników: Dawida Deresiewicza (kontuzja), Mikołaja Plewy (kurs trenerski), Nataniela Wikarskiego (praca) oraz Tomasza Woźniaka, Mariusza Szablewskiego, Damiana Ojczenasza i Marcina Sadeckigo. Ponadto na liście nieobecnych znaleźli się: Patryk Straszewski, który nie wznowił treningów, a także będący w trakcie załatwiania Łukasz Kowalski.

Po dwóch minutach gry znacznie niecelny strzał z dalszej odległości oddał Dariusz Lewandowski. Następnie również zza pola karnego, tyle, że technicznie uderzył Dominik Jelonek. Strzał kapitana Unii był jednak zbyt lekki i nie sprawił kłopotów bramkarzowi. W 8.minucie Jelonek zdecydował się na indywidualną akcję, po której przymierzył z osiemnastu metrów, ale golkiper nadal był bezbłędny. Minutę później czwartoligowcy oddali pierwszy strzał z dystansu, ale nie zmusił on do interwencji Krzysztofa Stodólskiego, gdyż był niecelny.

W 14.minucie po dośrodkowaniu z lewej strony w polu karnym strzałem z pierwszej piłki z woleja wykończył Kamil Bochat, który umieścił piłkę pod poprzeczką otwierając wynik meczu na 1:0.

Odpowiedź Unii była błyskawiczna. W 18.minucie Damian Lewandowski wrzucił futbolówkę z prawego skrzydła, a w polu karnym sfaulowany został Martin Nowicki. Wspomniany wcześniej Lewandowski pewnym strzałem z rzutu karnego zdobył wyrównującego gola – 1:1.

Po dwudziestu minutach i dośrodkowaniu z lewej strony, strzał z pierwszej piłki z bliskiej odległości jednego z rywali był niecelny. Chwilę później Jelonek wychodząc sam na sam z bramkarzem źle opanował futbolówkę, którą przechwycił bramkarz. W 23.minucie przeciwnicy znowu zagrozili Unii akcję lewą stroną boiska, ale Bochat z kilku metrów trafił w boczną siatkę. W „szesnastce” janikowian zagotowało się również pięć minut potem, kiedy to silny strzał został zablokowany, po czym wyszedł poza boisko. Po pół godzinie gry uderzenie z ostrego kąta z około dziesięciu metrów Bartosza Gralewskiego minęło dalszy słupek.

W 31.minucie Bochat zdobył bramkę na 2:1 dla Łokietka. Po akcji i dośrodkowaniu w pole karne, w zamieszaniu podbramkowym Stodólski wyciągnął się jak struna broniąc intuicyjny strzał jednego z zawodników Łokietka. Przy dobitce Bochata z ostrego kąta w dalszy słupek był już bezradny.

Unia mogła natychmiast wyrównać po trójkowej akcji Nowicki – Jelonek – Damian Lewandowski. Lewoskrzydłowy zagrał naszemu kapitanowi, który wypatrzył na prawej stronie stojącego samotnie Lewandowskiego. Niestety jego uderzenie zostało zablokowane i musieliśmy się zadowolić tylko kornerem.

W 35.minucie niewykorzystana sytuacja się zemściła. Otóż po długim podaniu ze środkowej strefy boiska na lewą stronę Hubert Szymczak wyszedł na czystą pozycję i nie miał problemów z umieszczeniem piłki w bramce – 3:1.

Kolejnie bramkarz Unii obronił uderzenie z rzutu wolnego, Jelonek z dystansu uderzył fatalnie, a strzał zawodnika z Brześcia Kujawskiego z dalszej odległości również był niecelny. Kilka minut przed przerwą po zamieszaniu po rzucie rożnym Łokietka strzał zza pola karnego nie znalazł drogi do bramki.

Początek drugiej połowy nie był porywający. Pierwsza sytuacja warta odnotowania miała miejsce dopiero w 64.minucie, kiedy to Bochat niepilnowany w polu karnym Unii otrzymał podanie z prawej strony i niespodziewanie przestrzelił.

W 66.minucie Jakub Losik sfaulował w polu karnym jednego z rywali. Dawid Porszke obronił strzał z „jedenastki” i w ostatniej chwili wybiciem na róg zażegnał niebezpieczeństwo przed ewentualną dobitką. Po szybko rozegranym kornerze, Billy Abbott uderzył z ostrego kąta, ale bramkarz Unii nie dał się zaskoczyć.

Kolejnie dzięki pressingowi Macieja Sirko, Jelonek wychodząc na czystą pozycję oddał strzał, który wyłapał bramkarz.

W 68.minucie Jelonek po podaniu Mikołaja Kruszki popędził za piłką i będąc w polu karnym przelobował wychodzącego bramkarza ustalając wynik meczu na 3:2.

Następnie strzał Abbotta z rzutu wolnego nie sprawił kłopotu Proszke. Kwadrans przed zakończeniem meczu, Sirko wycofał piłkę podając bramkarzowi, który źle wybił ją, po czym zawodnik Łokietka z dalszej odległości niemalże na pustą bramkę trafił w boczną siatkę. W 76.minucie Nowicki dograł Kruszce, który z prawej strony posłał piłkę w pole karne, gdzie Jelonek dostrzegł Marcina Zaleskiego. Środkowy pomocnik Unii mógł zdecydować się na strzał, jednak piłkę zdołał wybić obrońca. Dopadł do niej Sirko i z dystansu uderzył zbyt wysoko. W 81.minucie po faulu na Zaleskim, rzut wolny wykonywany przez Jelonka chwycił golkiper. Była to ostatnia sytuacja warta odnotowania.

Kary minutowe zawodników Unii:
54’ Dariusz Lewandowski (2 min.)
79’ Piotr Łabuszyński (2 min.)
87’ Martin Nowicki (3 min.)