Wizyta prezesa w TV Jan-Sat

• autor: Redakcja, 2016-03-10 10:40

Prezes Marcin Reczkowski w TV Jan-Sat

W poniedziałkowym programie lokalnej stacji TV Jan-Sat gościem był prezes KS Unia Janikowo – Marcin Reczkowski. Postanowiliśmy przybliżyć wspomniany odcinek specjalnie dla tych, którzy nie mieli możliwości go obejrzeć. Zapraszamy do lektury.

Kliknij na "więcej".

Na początku prezes Marcin Reczkowski odpowiedział o organizacji pracy w Klubie, a także przygotowaniach do rudy wiosennej, które rozpoczęły się  styczniu. Kolejnie włodarz biało-niebieskich wspomniał o turniejach halowych dla zespołów młodzieżowych, a także turnieju dla dzikich drużyn. Ma nadzieję, że poprzez to wydarzenie uzupełnione zostaną oba juniorskie zespoły.

Prezes jest zadowolony z faktu, że w pierwszej drużynie pojawia się coraz więcej młodzieżowców, a także z tego powodu, iż w najmłodszych zespołach Unii Zarząd może liczyć na ogromne wsparcie od rodziców młodych adeptów. Wracając do sparingów drużyny trenera Jacka Łukomskiego, cieszy się, że przez ich pryzmat juniorzy ogrywają się grając z trzecioligowcami lub czwartoligowcami – w zależności od sparingpartnera.

Prezes Reczkowski nawiązał również do transferów. Przypomniał o odejściu Adriana Wysockiego, który wyjechał do Niemiec do pracy i wypożyczeniu do Cuiavii Inowrocław – Kacpra Kumora. Zawodnik ten wdrożył się w zespół z Inowrocławia i strzela bramki w sparingach. Prezes ma nadzieję, że po ewentualnym powrocie z wypożyczenia pomoże naszej drużynie. Ponadto włodarz Unii wspomniał o Patryku Straszewskim, który nie wznowił treningów. Prezes jest po rozmowach z jego ojcem – Krzysztofem Straszewskim i jest szansa, że napastnik ten wróci do treningów.

Jeżeli chodzi o transfery do Klubu, prezes poinformował o wypożyczeniu na rundę wiosenną Piotra Łabuszyńskiego z Piasta Kołodziejewo. Po sezonie decyzję o jego pozostaniu w Unii ma podjąć sztab szkoleniowy. Poza tym, prezes powiedział, iż w trakcie załatwiana jest pozyskanie Łukasza Kowalskiego z Kujaw Markowice. Zdaniem prezesa Reczkowskiego są szansę, żeby zawodnik ten grał u nas, ale w chwili obecnej są pewne rozbieżności w rozmowach obu klubów. Ze względu na zainteresowanie tym graczem ze strony trenera Łukomskiego, ma nadzieję, że rozmowy te zakończą się powodzeniem.

Zarząd, sztab i zawodnicy robią wszystko aby awansować – powiedział prezes, który zaprasza wszystkich kibiców na ostatni sparing z Włocłavią Włocławek. Zostanie on rozegrany na głównej płycie Stadionu Miejskiego (sobota, godzina 12:00), gdyż drużyna musi oswoić się z boiskiem, na którym będzie grać mecze ligowe.

Prezes patrząc na wyniki sparingów zimowych jest spokojny, bo wie, że nikt z drużyny nie odda żadnego meczu bez walki i każdy włoży swoje serce. Prezes Reczkowski wspomniał także o karnetach, które są w cenie 30 zł i biletach w cenie 5 zł. Specjalnie dla kibiców od wiosny na meczach pojawi się stoisko z grillem, gdyż zgłosiła się do nas zewnętrzna firma.

W chwili obecnej Zarząd nie wie, jakim budżetem będzie dysponował na dany rok. Klub czeka za dotacją, ale nie ma problemów finansowych, a wszystkie pozyskane obecnie środki są przekazane na działalność bieżącą. Są to środki z lokalnych firm: Classic, Rem-Bis, Piastowski Bank Spółdzielczy. Prezes podziękował także za wsparcie od firm Opoka Bujak, firma pana Jana Sirko i Polo-Market.

Klub najwięcej pieniędzy przeznacza na drużyny młodzieżowe. Każdy z zawodników jest traktowany tak samo i wyposażony w sprzęt sportowy. Dzięki temu mały kroczek, który zaplanowaliśmy przed startem Klubu został wykonany, z czego się cieszymy.