ogółem: 2 178 761

Unia - Szubinianka Szubin 4:1

• autor: Redakcja, 2016-03-19 15:09

Wygrana na początek wiosny

W dzisiejszym meczu rozgrywanym w ramach rozgrywek piątej ligi zespół Unii pokonał na własnym boisku drużynę Szubinianki Szubin 4:1 (2:0). Bramki dla podopiecznych trenera Jacka Łukomskiego zdobyli: Mikołaj Plewa bezpośrednio z rzutu wolnego, Krzysztof Wiśniewski, Michał Jaworski za sprawą samobójczego trafienia oraz debiutujący w naszym Klubie – Piotr Łabuszyński. Z kolei honorowe trafienie dla rywali janikowian zaliczył Kamil Zajdlewicz. Było to pięćdziesiąte ligowe spotkanie Unii pod wodzą trenera Łukomskiego.

UNIA JANIKOWO – SZUBINIANKA SZUBIN 4:1 (2:0)

1:0 – 43’ Mikołaj Plewa (rzut wolny)
 2:0 – 45+1’ Krzysztof Wiśniewski
 3:0 – 53’ Michał Jaworski (samobójcza)
 3:1 – 64’ Kamil Zajdlewicz
 4:1 – 90+3’ Piotr Łabuszyński

UNIA: 12. Stodólski – 24. Brończyk, 2. Losik, 5. Wiśniewski, 15. Sirko – 16. Lewandowski (46’ 7. Deresiewicz), 11. Zaleski, 30. Plewa, 14. Nowicki (60’ 22. Łabuszyński) – 10. Jelonek (86’ 17. Radaszewski), 21. Lewandowski (60’ 6. Kruszka).

Rezerwowi – nie zagrali: 31. Wikarski, 9. Ojczenasz, 18. Karpiński.

Unia: 6 celnych, 5 niecelnych
Szubinianka: 4 celne, 5 niecelnych

FOTORELACJA

Szczegółowa relacja z rozwinięciu newsa...

Mimo, iż na początku spotkania przewagę miała Unia, to Szubinianka dwukrotnie zagroziła bramce naszej drużyny. Najpierw w 10.minucie jeden z przyjezdnych oddał niecelny strzał z około czterdziestu metrów, a trzy minuty później po faulu Mikołaja Plewy, uderzenie z ponad dwudziestu metrów z rzutu wolnego również minęło słupek. Janikowianie na pierwszy strzał zdecydowali się w 25.minucie, ale Dariusz Lewandowski z dalszej odległości niespodziewanie posłał piłkę na aut. Chwilę później dośrodkowanie Plewy z rzutu rożnego głową Dominikowi Jelonkowi zgrał Krzysztof Wiśniewski. Kapitan Unii wycofał piłkę przed pole karne, a Damian Lewandowski uderzył zbyt wysoko. W 29.minucie wrzutkę z rzutu wolnego głową wykończył zawodnik Szubinianki, ale Krzysztof Stodólski sparował piłkę na górną siatkę zażegnując niebezpieczeństwo. Pięć minut potem zakotłowało się pod bramką gości, kiedy to Marcin Zaleski posłał silnie uderzoną piłkę w pole karne, po czym grający jako napastnik Lewandowski nie sięgnął jej wślizgiem. Jeszcze lepszą okazję do objęcia prowadzenia zmarnowali szubinianie w 39.minucie. Po zamieszaniu w polu karnym spowodowanym dośrodkowaniem z kornera, jeden z zawodników przyjezdnych zgrał głową koledze z drużyny, który z kilku metrów popisał się niecelną przewrotką.

W 43.minucie na około dwudziestym metrze w okolicy prawego narożnika pola karnego faulowany był Zaleski. Do rzutu wolnego podszedł Plewa, który popisał się pięknym strzałem pod poprzeczkę otwierając wynik na 1:0.

Na początku doliczonego czasu gry pierwszej połowy Unici podwyższyli na 2:0. Tym razem Plewa dośrodkował z rzutu rożnego, a Wiśniewski celną główką pokonał bramkarza Szubinianki.

W przerwie meczu w szatni z powodu kontuzji prawego oka został Lewandowski, a jego miejsce na boisku zajął Dawid Deresiewicz.

W pierwszej akcji drugiej połowy do bramki rywali trafił Jelonek, ale wcześniej w polu karnym przyjmował piłkę ręką, przez co arbiter nie mógł uznać gola. Przysłowie głosi jednak, że co się odwlecze, to nie uciecze i tak właśnie stało się…

w 53.minucie, kiedy to Lewandowski popędził prawą stroną podając wzdłuż bramki podając Martinowi Nowickiemu, który nieczysto trafił w piłkę. Odbiła się ona jednak o Michała Jaworskiego i zaskoczyła bramkarza Szubinianki. W ten oto sposób obrońca gości zdobył samobójczego gola na 3:1 dla Unii.

Po godzinie gry przyjezdni egzekwowali rzut wolny po faulu Zaleskiego. Po dośrodkowaniu w pole karne i zamieszaniu, jeden z rywali oddał strzał główką, który odbił się od poprzeczki oraz linii bramkowej. W tej sytuacji janikowianie mogli mówić o sporym szczęściu.

W 64.minucie po wyrzucie z autu piłkę otrzymał Robert Jurek, który dośrodkował z lewej strony w pole karne, gdzie strzał oddał Kamil Zajdalewicz. Piłka odbiła się rykoszetem od Jakuba Losika i przelobowała Stodólskiego - 3:1.

Chwilę później jego wyczyn skopiować chciał Deresiewicz, ale uderzył niecelnie. Kolejnie ten sam zawodnik Unii strzelił kąśliwie zza pola karnego, jednak również nie znalazł drogi do bramki. W 73.minucie za faul żółtą kartkę ujrzał Losik, a po dośrodkowaniu z rzutu wolnego strzał głową wyłapał Stodólski. Na kwadrans przed końcem meczu przed kolejną szansą znalazł się Deresiewicz, ale będąc w polu karnym uderzył zbyt lekko, co nie sprawiło kłopotów bramkarzowi. W 83.minucie Piotr Łabuszyński niecelną podcinką otworzył drogę do bramki Deresiewiczowi i Jelonkowi, ale obaj niefortunnie się zderzyli tuż przed linią końcową. Dwie minuty później stuprocentową okazję zmarnował Mikołaj Kruszka. Wprowadzony do gry środkowy pomocnik Unii z kilku metrów trafił wprost w bramkarza. W 86.minucie za zbyt długie przekazywanie opaski kapitańskiej Wiśniewskiemu, żółtą kartką ukarany został Jelonek, którego zastąpił Paweł Radaszewski. Sto dwadzieścia sekund później taka sama kara spotkała Kruszkę, który w ferworze walki nogą zahaczył o głowę jednego z rywali. W 90.minucie po rzucie rożnym, strzał głową zawodnika Szubinianki trafił w słupek. Następnie po trójkowej akcji Deresiewicz-Plewa-Łabuszyński, ten ostatni przestrzelił z kilku metrów.

W trzeciej minucie doliczonego czasu gry Radaszewski posłał długie podanie, do którego doszedł Łabuszyński. Nowy zawodnik Unii minął bramkarza i nie miał problemów z umieszczeniem futbolówki w bramce, mimo próby interwencji obrońcy – 4:1.

Następnie strzał z dwudziestu metrów obronił Stodólski, a w ostatniej akcji pojedynek z bramkarzem przegrał Deresiewicz.
_____________________________________________________________________________
Poza kadrą meczową: Woźniak, Porszke, Oczkowski, Szablewski, Prosianowski, Sadecki.