Młodzieżowa wiosna

• autor: Uniafans, 2016-03-29 12:52

Co słychać u młodych Unitów?

Już od ponad miesiąca trwa piłkarska wiosna. Zaczynając od ekstraklasy, a kończąc na b-klasie, która swoje rozgrywki zainauguruje już w ten weekend czyli 01.04-02.04. Ale to nie chodzi przecież o nich. W kwietniu swoje piłkarskie potyczki rozpoczną drużyny młodzieżowe janikowskiej Unii. Zapowiadają się zatem niesamowite pojedynki i walka o trzy punkty do samego końca.

Kliknij na "więcej".

Jako pierwsi swoje rozgrywki rozpoczną juniorzy starsi. Na pierwszy swój mecz tej wiosny udadzą się do Aleksandrowa Kujawskiego, z którym zmierzą się 2 kwietnia. Ligę natomiast zakończą 25 czerwca, gdzie zmierzą się w Janikowie z Włocłavią Włocławek. Biało-niebiescy ostro przygotowywali się do tej rundy, poprzez rozgrywanie meczów towarzyskich m.in z b-klasowym Zootechnikiem Kołuda Wielka. Warto dodać, że w drużynie juniorów młodszych nadal występują zawodnicy zgłoszeni do rozgrywek w piątej lidze. Mowa tutaj o Hubercie Prosianowskim, Tomaszu Oczkowskim, Krzysztofie Stodólskim, Tomaszu Woźniaku, Mariuszu SzablewskimPawle Radaszewskim.

Tydzień później, tj. 9 kwietnia na boisko wybiegną juniorzy młodsi. Podopieczni trenera Dariusza Lewandowskiego mają za sobą równie pracowity okres przygotowawczy, co starsi koledzy. Na swój pierwszy pojedynek udadzą się do Lipna, gdzie zmierzą się z tamtejszą Mienią. Swoje rozgrywki natomiast zakończą na własnym boisku 12 czerwca, kiedy to zmierzą się z drużyną Sparty Brodnica.

Trampkarze na pierwszy gwizdek w lidze będą musieli czekać aż do 2 kwietnia, kiedy to właśnie wtedy zmierzą się na własnym boisku z Kujawianką Strzelno. Podopieczni trenera Dawida Deresiewicza bardzo solidnie przygotowali się na rundę wiosenną. Rozegrali kilka turniejów halowych, w których zajmowali dość wysokie lokaty. Piłkarskie potyczki zakończą natomiast 12 czerwca, gdzie w Janikowie podejmować będą Noteć Inowrocław.

Młodzicy natomiast na boisko wybiegną 9 kwietnia. Udadzą się oni do Dąbrowy Biskupiej, gdzie zmierzą się z Dębem Bąkowo. Ligę zakończą oni u siebie 18 czerwca w meczu z Jeziorami Wielkimi. Zawodnicy młodzików wraz z trenerem Arkadiuszem Zaleskim w ramach przygotowań do rundy wiosennej wzięli udział w kilku turniejach halowych m.in w Memoriale Alfreda Niedźwieckiego. Ponadto rozegrali też sparingi m.in ze Zjednoczonymi Trzemeszno.

Orlicy wiosnę zaczną meczem u siebie już 16 kwietnia. Zmierzą się z drugim zespołem mogileńskiej Pogoni. Finał ich rozgrywek natomiast będzie miał miejsce 11 czerwca, kiedy to o trzy punkty będą rywalizować z Piastem Kołodziejewo. Mimo młodego wieku ambitnie przygotowywali się do rundy wiosennej.Podopieczni trenera Marcina Zaleskiego za sobą mają również kilka turniejów halowych m.in Lider Winter Cup 2016, w których odnosili spore zwycięstwa.

Nasi najmłodsi zawodnicy - żacy najpóźniej zaczną swoje rozgrywki. Na pierwszy swój turniej będaą musieli czekać aż do 7 maja, gdzie udadzą się wtedy do Cekcyna, aby rozegrać jeden z pięciu turniejów. Ich zmagania zakończą się natomiast 4 czerwca, kiedy to w Janikowie rozegrają ostatni turniej. Podopieczni trenera Jana Plewy również brali udział w kilku turniejach halowych, w których zajęli wysokie lokaty.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA MECZE DRUŻYN MŁODZIEŻOWYCH!