Unia - Kujawiak Kowal 1:0

• autor: Redakcja, 2016-04-02 17:26

Złoty gol Lewandowskiego

Po bardzo emocjonującym meczu Unia pokonała na własnym boisku Kujawiaka Kowal 1:0 (0:0). Bramkę na wagę trzech punktów w 81.minucie zdobył Damian Lewandowski, który wszedł na murawę z ławki rezerwowych. Dzięki temu zwycięstwu i remisie Gopło Kruszwica z Dębem Barcin, janikowianie mają już pięć punktów przewagi nad wiceliderem oraz dziewięć oczek więcej niż dzisiejszy przeciwnik.

UNIA JANIKOWO - KUJAWIAK KOWAL 1:0 (0:0)

1:0 - 81' Damian Lewandowski

UNIA: 12. Stodólski - 24. Brończyk, 2. Losik, 5. Wiśniewski, 15. Sirko - 6. Kruszka (53' 16. Lewandowski), 11. Zaleski, 7. Deresiewicz, 14. Nowicki (85' 9. Ojczenasz) - 10. Jelonek (90+4' 19. Sadecki), 22. Łabuszyński (53' 30. Plewa).

Rezerwowi - nie zagrali: 93. Porszke, 18. Karpiński.

Unia: 6 celnych, 7 niecelnych
Kujawiak:
4 celne, 4 niecelne

Kliknij na "więcej".

W ciągu pierwszych dziesięciu minut Unici dwukrotnie zagrozili bramce rywali, ale za każdym razem strzały podopiecznych trenera Jacka Łukomskiego w polu karnym zostały zablokowane przez obrońców. Najpierw uderzał Martin Nowicki po wymianie podań z Dominikiem Jelonkiem, a później sam kapitan biało-niebieskich po zamieszaniu spowodowanym wyrzutem z autu przez Macieja Sirko. W 11.minucie strzał po rajdzie z piłką jednego z rywali z około czternastu metrów odbił się od zawodnika Unii i wyszedł na rzut rożny, który nie przyniósł zagrożenia pod naszą bramką. Następnie Jelonek zauważywszy wysuniętego bramkarza nieskutecznym lobem posłał piłkę nad poprzeczką. Po kwadransie gry Mikołaj Kruszka zacentrował w pole karne z prawej strony boiska, a strzał Nowickiego głową, instynktownie golkiper odbił przed siebie zażegnując prawdopodobieństwo utraty bramki. W 20.minucie po faulu na Dawidzie Deresiewiczu, Marcin Zaleski błyskawicznie podał z rzutu wolnego Jelonkowi, który odegrał mu, a ten uderzył zza pola karnego. Bramkarz stanął jednak na wysokości zadania i po raz kolejny uratował przyjezdnych przed stratą bramki. Najlepszą okazję do objęcia prowadzenia zmarnowali jednak goście, a było to w 22.minucie, kiedy Krzysztof Wiśniewski próbował podawać Deresiewiczowi, który poślizgnął się na murawie. Wskutek tego zdarzenia Kujawiak wyszedł z kontrą trzech na dwóch Unitów. Po szybkiej wymianie podań, Vitalij Shvets stanął oko w oko z janikowskim bramkarzem i fatalnie spudłował. W 29.minucie po aucie Sirko i zamieszaniu pod bramką piłkarzy z Kowala, piłkę przed polem karnym otrzymał Zaleski i uderzył bez zastanowienia minimalnie nad poprzeczką. Na trybunach rozległ się jęk zawodu, a po chwili liderzy piątej ligi stworzyli kolejną sytuację. Tym razem jeszcze bardziej zakotłowało się pod bramką przyjezdnych. Z bliskiej odległości piłkę od Piotra Łabuszyńskiego otrzymał Jelonek, którego strzał trafił w będącego tuż przed linią bramkową obrońcę. Ostatni kwadrans pierwszej połowy nie był porywający, a zagrożenia pojawiały się po rzutach wolnych odpowiednio w 43.i 45.minucie. Najpierw bezpośredni strzał Deresiewicza obronił bramkarz, a potem uderzenie tego samego zawodnika miało miejsce po wystawieniu piłki przez Zaleskiego, ale przeszło obok słupka.

Po wznowieniu gry, w 49.minucie zawodnicy z Kowala zmarnowali drugą wymarzoną sytuację do zdobycia bramki. Po składnej akcji jeden z rywali uderzył z około sześciu metrów, ale na wysokości zadania stanął Krzysztof Stodólski, który sparował piłkę poza boisko. Goście wykonywali zatem rzut rożny, po którym strzał z główki był niecelny. Stodólski skuteczną interwencją popisał się również w 57.minucie, kiedy to obronił płaskie uderzenie z dystansu – ponownie wybijając piłkę na korner. Minutę później rzut rożny wykonywali również gospodarze, ale Nowicki zamiast uderzać na bramkę z główki, postanowił poszukać lepiej ustawionego partnera, co nie przyniosło efektu. Kolejna akcja warta odnotowania miała miejsce dopiero w 72.minucie, gdy Sirko posłał piłkę wyrzutem z autu w szesnastkę Kujawiaka, Jelonek wystawił Damianowi Lewandowskiemu, ale jego uderzenie zza pola karnego było fatalne. Pięć minut później silny strzał z dystansu oddał Damian Brończyk, ale futbolówka nie znalazła drogi do bramki.

W 81.minucie złotą akcję przeprowadzili rezerwowi wprowadzeni do gry w pierwszym kwadransie drugiej połowy. Mikołaj Plewa podał Lewandowskiemu, który wszedł w pole karne prawą stroną i z bliskiej odległości oraz ostrego kąta uderzył po ziemi w krótszy róg bramki przyjezdnych. Gol na 1:0 sprawił, że w janikowskich szeregach zapanowała euforia!

Kujawiak marzył o natychmiastowym wyrównaniu, ale oddał niecelny strzał zaraz po wznowieniu gry z własnej połowy. W 83.minucie Unici mogli podwyższyć, ale gdy dośrodkowanie Deresiewicza z wolnego głową zgrał Nowicki, a Wiśniewski wpakował piłkę do bramki, arbiter odgwizdał spalonego i gol nie został uznany. Na trzy minuty, a później minutę przed końcem meczu strzały z rzutu wolnego pewnie obronił Stodólski. W doliczonym czasie gry w zamieszaniu podbramkowym uderzenie z główki Jelonka wybronił golkiper przyjezdnych. Warto dodać, że po zejściu z boiska Jelonka, obowiązki kapitana przejął Wiśniewski, a żółta kartka otrzymana przez Nowickiego eliminuje go z gry w kolejnym meczu, gdyż jest czwartą karą indywidualną w tym sezonie.
______________________________________________________________________________
Poza kadrą meczową: Tomasz Woźniak, Tomasz Oczkowski, Hubert Prosianowski, Paweł Radaszewski (juniorzy), Nataniel Wikarski (studia), Dariusz Lewandowski (grypa), Mariusz Szablewski.

Dariusz Lewandowski niedyspozycję zgłosił na kilka godzin przed meczem, ze względu na grypę.

Ze względu na obowiązki na studiach zabrakło Nataniela Wikarskiego, w związku z czym po raz ostatni w kadrze meczowej znalazł się Dawid Porszke. Bramkarzowi temu raz jeszcze dziękujemy za reprezentowanie barw Unii w latach 2013-2016 i życzymy powodzenia na obczyźnie.

UNIA JANIKOWOWisła Nowe
UNIA JANIKOWO   Wisła Nowe