ogółem: 2 010 793

Wzgórze Raciążek - Unia 0:3

• autor: Redakcja, 2016-04-09 19:34

Wzgórze zdobyte

W dzisiejszym meczu dwudziestej kolejki rozgrywek piątoligowych, janikowianie pokonali na wyjeździe zespół Wzgórza Raciążek 3:0 (1:0). Do bramki rywali trafiali: Dominik Jelonek w 30.minucie, Dariusz Lewandowski w 80.minucie oraz Maciej Sirko z rzutu karnego na siedem minut przed końcowym gwizdkiem sędziego. Dzięki temu zwycięstwu, Unia powiększyła przewagę nad trzecim miejscem do jedenastu punktów. Warto jednak zaznaczyć, iż Kujawiak Kowal swoje spotkanie rozegra dopiero jutro, a co za tym idzie tuż za wiceliderem w tabeli znalazło się LTP Lubanie. Jako ciekawostkę należy również podać, że po tej kolejce biało-niebiescy poza największą liczbą strzelonych goli, mają także najmniej straconych spośród wszystkich drużyn. Wcześniej najlepszą defensywą mogło pochwalić się Gopło Kruszwica.

WZGÓRZE RACIĄŻEK – UNIA JANIKOWO 0:3 (0:1)

0:1 - 30' Dominik Jelonek
 0:2 - 80' Dariusz Lewandowski
 0:3 - 83' Maciej Sirko (rzut karny)

UNIA: 12. Stodólski – 24. Brończyk (56' 3. Oczkowski), 2. Losik, 5. Wiśniewski, 15. Sirko – 16. Lewandowski, 11. Zaleski, 7. Deresiewicz, 30. Plewa (88' 9. Ojczenasz) – 10. Jelonek (82' 6. Kruszka), 22. Łabuszyński (72' 21. Lewandowski).

Rezerwowi – nie zagrali: 31. Wikarski, 17. Radaszewski, 18. Karpiński.

Wzgórze: 3 celne, 7 niecelnych
Unia: 18
 celnych, 10 niecelnych

FOTORELACJA

Kliknij na "więcej".

Już od początku spotkania janikowianie udowodniali swoją wyższość nad przeciwnikiem. Po stu dwudziestu sekundach i wyrzucie z autu Macieja Sirko, Krzysztof Wiśniewski głową zgrał Piotrowi Łabuszyńskiemu, ale jego strzał z około piętnastu metrów został zablokowany, przez co mieliśmy pierwszy korner w tym meczu. W 4.minucie uderzenie z dystansu Dawida Deresiewicza obronił bramkarz. Golkiper gospodarzy w roli głównej był również chwilę później, kiedy Damian Lewandowski zmarnował prostopadłe podanie Marcina Zaleskiego. Strzał prawoskrzydłowego Unii z ostrego kąta został sparowany poza linię końcową. W 7.minucie z daleka niecelnie uderzał jeden z zawodników Wzgórza. Kolejnie Sirko dograł z rzutu wolnego Deresiewiczowi, który uruchomił Dominika Jelonka, ale jego strzał w polu karnym bramkarz sparował poza boisko. W 13.minucie dośrodkowanie Zaleskiego z rzutu rożnego sprawiło zamieszanie w polu karnym gospodarzy, po którym silne uderzenie Mikołaja Plewy z piętnastu metrów – golkiper w pięknym stylu odbił na korner. Następnie strzał Deresiewicza z wolnego z dość ostrego kąta trafił w mur. Po kwadransie gry strzał piłkarza z Raciążka z ponad dwudziestu metrów zablokował Jakub Losik. W 19.minucie przed szansą stanął Jelonek, ale jego uderzenie zza pola karnego w dogodniej okazji obronił bramkarz. Asystę w tej sytuacji mógłby zaliczyć Zaleski. W 23.minucie Deresiewicz otrzymał żółtą kartkę za faul na golkiperze Wzgórza. W następnej akcji Lewandowski przerzutem uruchomił Plewę, który z kąta w polu karnym posłał futbolówkę zbyt wysoko. W 27.minucie janikowianie przeprowadzili składną akcję: Lewandowski z prawej strony dograł Jelonkowi, który uderzył z pierwszej piłki z bliskiej odległości. Piękną interwencją popisał się bramkarz, a dobitka Łabuszyńskiego z pięciu metrów była za wysoka. Kolejnie Krzysztof Stodólski obronił strzał z rzutu wolnego.

W 30.minucie Unia objęła wyczekiwane prowadzenie 0:1. Plewa wszedł w pole karne, po czym podał wzdłuż pola bramkowego, a Jelonek z niemalże jednego metra nie miał problemów z ulokowaniem piłki w pustej bramce.

Siedem minut później niecelnie po ziemi zza pola karnego uderzał jeden z rywali. W 38.minucie Łabuszyński obsłużył Jelonka, a jego płaski strzał z szesnastu metrów golkiper sparował na róg. Pod bramką rywali najbardziej zagotowało się na pięć minut przed końcem pierwszej połowy. Najpierw bramkarz obronił wyborną okazję Łabuszyńskiego. Dobitki w polu karnym Zaleskiego i Lewandowskiego zostały zablokowane tuż przed linią bramkową, a „kropki na i” nie postawił również ten, kto tą akcję zaczynał, czyli sam Łabuszyński, którego strzał z bliska również trafił w defensora. Napastnik pozyskany zimą z Piasta Kołodziejewo mógł także podwyższyć prowadzenie w 42.minucie, ale przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem.

Dwie minuty po rozpoczęciu drugiej połowy Deresiewicz trafił w mur z rzutu wolnego. Chwilę potem strzał zza pola karnego po rykoszecie obronił Stodólski. W 48.minucie po podaniu Jelonka, uderzenie Lewandowskiego w polu karnym z linii bramkowej wybił obrońca. Następnie jeden z gospodarzy fatalnie przymierzył z daleka. W 56.minucie znakomitą okazję zmarnował Deresiewicz, którego strzał z kilku metrów bramkarz sparował na korner. Również w tym czasie z powodu kontuzji kostki, boisko opuścił Damian Brończyk, a jego miejsce zajął Tomasz Oczkowski. Po niemalże godzinie gry, Deresiewicz niecelnie przymierzył z dalszej odległości. Następnie strzał Lewandowskiego z rzutu wolnego wypiąstkował bramkarz, po czym w Wiśniewski zgrał Zaleskiemu, którego uderzenie było zbyt wysokie. Później prawą stroną popędził Łabuszyński, a następnie dograł w pole karne Plewie, który z bliskiej odległości z pierwszej piłki przestrzelił. W 67.i 70.minucie z daleka niecelnie uderzali gospodarze. Ich wyczyn sześćdziesiąt sekund później skopiował Deresiewicz. W 74.minucie po rzucie rożnym Wzgórza, jeden z zawodników nie trafił w światło bramki przewrotką.

W 80.minucie na boisku zameldował się Dariusz Lewandowski, który osiem minut wcześniej zmienił Łabuszyńskiego. Wprowadzony rezerwowy otrzymał prostopadłe podanie od prawoskrzydłowego Lewandowskiego i w sytuacji sam na sam pokonał brakarza płaskim strzałem – 0:2.

Trzy minut później w polu karnym sfaulowany został Plewa, a arbiter bez zastanowienia wskazał na „wapno”. Rzut karny wykorzystał Sirko, mimo iż bramkarz wyczuł jego zamiary. Futbolówka jednak przełamała mu palce i wpadła do bramki ustalając wynik na 0:3.

Na minutę przed końcowym gwizdkiem sędziego rzut wolny z kłopotami wybronił Stodólski, po czym gospodarze wykonywali korner. W doliczonym czasie gry z rzutu rożnego bezpośrednio bramkę zdobyć chciał Deresiewicz, ale przymierzył niecelnie.
______________________________________________________________________________

Poza kadrą meczową: Nowicki (pauza za kartki), Woźniak, Szablewski, Prosianowski, Sadecki.