ogółem: 1 880 094

Unia - Mień Lipno 2:0

• autor: Redakcja, 2016-04-16 17:24

Sześćdziesiąte zwycięstwo

Po ponad dziewięćdziesięciu minutach gry w bardzo niesprzyjających warunkach atmosferycznych spowodowanych silnymi opadami deszczu Unia pokonała goszczącą w dniu dzisiejszym w Janikowie Mień Lipno 2:0. Na listę strzelców dwukrotnie w pierwszej połowie wpisał się kapitan biało-niebieskich - Dominik Jelonek. Warto zaznaczyć, że po tym zwycięstwie przewaga podopiecznych trenera Jacka Łukomskiego nad trzecim zespołem w tabeli wzrosła do dwunastu punktów. Triumf nad Mienią był sześćdziesiątym wygranym meczem pierwszej drużyny Unii odkąd reaktywowano seniorski futbol w naszym mieście, a pięćdziesiątym odkąd szkoleniowcem jest Łukomski.

UNIA JANIKOWO - MIEŃ LIPNO 2:0 (2:0)

1:0 - 23' Dominik Jelonek
 2:0 - 39' Dominik Jelonek

UNIA: 12. Stodólski - 24. Brończyk, 2. Losik, 5. Wiśniewski, 15. Sirko - 16. Lewandowski (82' 9. Ojczenasz), 11. Zaleski, 7. Deresiewicz (66' 14. Nowicki), 30. Plewa - 10. Jelonek (71' 6. Kruszka), 21. Lewandowski (75' 22. Łabuszyński).

Rezerwowi - nie zagrali: 1. Woźniak, 18. Karpiński.

Unia: 5 celnych, 10 niecelnych
Mień: 4
celne, 6 niecelnych

FOTORELACJA

Kliknij na "więcej".

Mecz rozpoczął się z około dziesięciominutowym opóźnieniem ze względu na późny przyjazd zawodników Mieni Lipno. Od początku spotkania zaczął padać deszcz, który nie oszczędzał piłkarzy przez całe spotkanie.

Po kilku minutach gry na około dwudziestym metrze faulował Damian Brończyk, a strzał z rzutu wolnego zmierzający w okienko na rzut rożny sparował Krzysztof Stodólski. Po niemalże dziesięciu minutach spotkania i wyrzucie z autu Macieja Sirko, Dominik Jelonek wygrał walkę o główkę, a następnie tą samą częścią ciała piłkę odbił obrońca. Zmierzała ona w kierunku będącego na piątym metrze Dariusza Lewandowskiego, który wolejem uderzył zbyt wysoko. Następnie janikowianie przeprowadzili akcję wartą podziwu. Sirko wymieniał podania z Jelonkiem, który chybił zza pola karnego. W 12.minucie Jelonek wystawił piłkę z rzutu wolnego, a strzał Marcina Zaleskiego po ziemi nie znalazł drogi do bramki. Kolejnie lipinianie fatalnie posłali futbolówkę z dystansu. Stodólski mógł wzrokiem odprowadzić ją poza boisko. Po kwadransie i dośrodkowaniu z rzutu wolnego mogło być nerwowo w polu karnym Unii, ale jeden z rywali uderzył w kolegę z zespołu. W 20.minucie Brończyk posłał piłkę z prawej strony w szesnastkę, wybił ją obrońca, po czym przed polem karnym Zaleski uderzył niecelnie bez zastanowienie.

W 23.minucie Unia objęła prowadzenie 1:0. Jelonek otrzymał piłkę od Zaleskiego, który pressingiem naciskał zawodnika z Lipna, przebojem minął kilku rywali i płaskim, silnym strzałem z około osiemnastu metrów tuż przy słupku pokonał bramkarza.

Trzy minuty potem lipinianie mogli wyrównać. Jeden z rywali wystawił piłkę tuż przed pole karne drużynowemu koledze, który z pierwszej posłał ją tuż obok okienka janikowskiej bramki. W 29.minucie Jelonek wchodząc w pole karne mając przed sobą tylko golkipera trafił w słupek. Wydawało się, że mógł podawać lepiej ustawionemu Mikołajowi Plewie. Z dobitką pospieszył Dawid Deresiewicz, ale jego strzał został zablokowany przez obrońcę. Ręce kibiców same składały się do oklasków po akcji biało-niebieskich z 33.minuty. Zapoczątkował ją Damian Lewandowski, który podał Zaleskiemu. Środkowy pomocnik Unii natychmiast uruchomił Plewę, a ten obsłużył Jelonka. Kapitan Unii spudłował jednak wychodząc na czystą pozycję. Chwilę później strzał Deresiewicza z rzutu wolnego był zbyt wysoki, a następnie uderzenie jednego z rywali bez problemów złapał Stodólski.

W 39.minucie wynik zmienił się na 2:0 – ponownie za sprawą Jelonka. Jego partner z ataku – Lewandowski pressingiem wyprzedził zawodnika i pognał ile sił w nogach zagrywając w pole karne do prawoskrzydłowego Lewandowskiego. Ten z kolei również wyprzedził obrońcę i tuż sprzed linii końcowej dośrodkował w pole karne wprost na głowę Jelonka.

Tuż przed przerwą Deresiewicz nieprzepisowo zatrzymał groźnie zapowiadającą się kontrę, za co ukarany został żółtą kartką.

Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy z narożnika pola karnego z lewej strony niecelnie uderzał Sirko. Następnie soczysty strzał z dystansu nad poprzeczką oddał Zaleski. W 57.minucie z dośrodkowaniem w pole karne minął się jeden z napastników Mieni, który musnął piłkę głową. Minutę później wrzutkę z własnej połowy głową wykończył zawodnik z Lipna, ale na posterunku był Stodólski. Po godzinie gry, mocno uderzoną piłkę z kąta przez Brończyka, zmierzającą w bramkę, wypiąstkował golkiper przyjezdnych. Następnie Plewa zagrał Zaleskiemu, który z niemalże metra trafił w bramkarza. Moment później Dariusz Lewandowski podał Brończykowi w polu karnym, ale arbiter przerwał grę sygnalizując spalonego. Mimo, iż zawodnik Unii trafił w bramki, gol oczywiście nie mógł zostać zaliczony. W 64.minucie zawodnik Mieni otrzymał żółtą kartkę za wznowienie gry bez gwizdka. Ostatnie ponad dwadzieścia minut nie należało do porywających. Na kwadrans przed końcowym gwizdkiem sędziego, Martin Nowicki z narożnika pola karnego nieznacznie przestrzelił. Dwie minut później uderzenie z daleka wybronił Stodólski. W 81.minucie ósmą żółtą kartką w sezonie ukarany został Plewa (wybicie piłki po gwizdku), co oznacza jego pauzę w kolejnym meczu. W kolejnych minutach kontaktowego gola szukali goście. Najpierw uderzali niecelnie po akcji, a później z rzutu wolnego. Mogli także pokusić się o bramkę po kontrze, ale jeden z napastników spudłował z kilku metrów. W doliczonym czasie gry z daleka uderzał Plewa, ale bramkarz odprowadził piłkę wzrokiem.

CIEKAWOSTKI:
+ Gol Jelonka strzelony w 23.minucie był 290.bramką ligową dla Unii od 2013 roku.

+ Od 71.minuty po opuszczeniu boiska przez Dominika Jelonka, kapitanem Unii był Krzysztof Wiśniewski.

_______________________________________________________________________
Poza kadrą meczową: Sadecki (kontuzja), Wikarski (sprawy prywatne), Oczkowski, Szablewski, Prosiantowski, Radaszewski (mecz w juniorach).