ogółem: 4 389 453

Noteć Gębice - Unia 1:0

• autor: Redakcja, 2016-04-24 19:16

Pierwsza wiosenna porażka

Po serii ośmiu ligowych zwycięstw z rzędu, tym razem Unici doznali porażki z Notecią Gębice 0:1 (0:1). Warto dodać, że biało-niebiescy ten mecz kończyli w dziesiątkę, gdyż boisko z powodu czerwonej kartki już w 9.minucie opuścił jeden z obrońców - Maciej Sirko. Zwycięski gol dla gospodarzy miał miejsce na dwie minuty przed końcem pierwszej połowy, a zdobył go Piotr Pacia. W drugiej odsłonie janikowianie ze wszystkich sił próbowali wyrównać, ale obrona miejscowych okazała się zaporą nie do przejścia. Po 22.kolejce przewaga naszej drużyny nad drugim miejscem zmalała do dwóch punktów, z kolei nad trzecim do dziewięciu oczek.

NOTEĆ GĘBICE – UNIA JANIKOWO 1:0 (1:0)

1:0 – 43’ Piotr Pacia

UNIA: 12. Stodólski – 24. Brończyk, 2. Losik, 5. Wiśniewski, 15. Sirko [9’] – 16. Lewandowski, 11. Zaleski (90+3’ 18. Karpiński), 6. Kruszka (59’ 22. Łabuszyński), 14. Nowicki (86’ 17. Radaszewski) – 7. Deresiewicz, 10. Jelonek.

Rezerwowi – nie zagrali: 31. Wikarski, 9. Ojczenasz.

Noteć: 2 celne, 9 niecelnych
Unia: 2 celne, 8 niecelnych

Szczegółowy opis meczu w rozwinięciu...

Po kilku minutach gry Dawid Deresiewicz zacentrował w pole karne z prawej strony, a strzał głową Dominika Jelonka niezmierzający w światło bramki złapał golkiper. Chwilę później uderzenie z około szesnastu metrów jednego z gospodarzy zostało zablokowane przez obrońcę Unii. W 9.minucie mecz zakończył się dla Macieja Sirko, który niesportowo zachował się w stosunku do zawodnika gospodarzy, za co został ukarany bezpośrednią czerwoną kartką. Grających w osłabieniu podopiecznych trenera Jacka Łukomskiego czekało zatem ciężkie zadanie. Po kwadransie gry składna akcja Noteci zakończyła się zablokowanym strzałem. Następnie przez jakiś czas na boisku wiało nudą. Dopiero w 25.minucie nasi rywale przeprowadzili składną akcję, po której jeden z zawodników nieznacznie pomylił się uderzając z około szesnastu metrów. Biało-niebiescy prowadzenie mogli objąć minutę później po atomowym strzale Marcina Zaleskiego z ponad trzydziestu metrów. Piękną paradą popisał się jednak bramkarz i piłkę zmierzającą w okienko sparował na rzut rożny, po którym z podania Deresiewicza uderzenie Jelonka głową wybił obrońca, a zamieszanie nie przyniosło efektu bramkowego. W 28.minucie po faulu Krzysztofa Wiśniewskiego strzał z rzutu wolnego trafiło w mur Unii. Dwie minuty po pół godzinie gry, po dośrodkowaniu z kornera było niebezpiecznie w polu karnym janikowian, gdzie niepilnowany zawodnik z kąta nie trafił w bramkę. Następnie strzał Deresiewicza z wolnego złapał bramkarz. W 37.minucie wrzutkę z rzutu wolnego głową przeciął jeden z miejscowych, ale Krzysztof Stodólski nie musiał interweniować.

W 43.minucie Damian Brończyk rajdem z piłką minął kilku zawodników, jednak następnie na połowie rywala stracił piłkę, po czym gospodarze przeprowadzili szybką kontrę lewą stroną. Jeden z nich - Piotr Pacia niepilnowany znalazł się w polu karnym, otrzymał podanie i płaskim strzałem w długi róg pokonał Stodólskiego – 1:0.

Tuż po rozpoczęciu drugiej odsłony, zawodnik Noteci z szesnastu metrów przestrzelił. Chwilę później strzał Deresiewicza z daleka został zablokowany. W 50.minucie dośrodkowanie gospodarzy z prawej strony boiska głową zakończył jeden z napastników, ale uderzenie było minimalnie niecelne. Następnie po wrzucie z autu Martina Nowickiego i zamieszaniu w polu karnym zbyt wysoko z siedemnastu metrów strzelał Mikołaj Kruszka. W 55.minucie po faulu na Jelonku z rzutu wolnego w bramkę nie trafił Deresiewicz. Kolejnie, w 64.minucie z około pięćdziesięciu metrów zawodnik gospodarzy mocno uderzył z rzutu wolnego, a Stodólski paradą zażegnał niebezpieczeństwo wybijając poza boisko. Dwie minut później, również ze stałego fragmentu gry uderzenie Deresiewicza było niecelne. Na niespełna kwadrans przed końcem regulaminowego czasu gry po zamieszaniu w polu karnym Noteci po kornerze, Nowicki z piętnastu metrów znacznie przestrzelił. Podobnie uczynił Zaleski z dalszej odległości w 85.minucie. W ostatniej akcji wartej odnotowania niecelny strzał zza pola karnego oddał Pacia – najskuteczniejszy napastnik Noteci. Doliczony czas gry nie przyniósł żadnej z drużyn akcji mogącej spowodować zmianę wyniku.

Unia doznała pierwszej porażki od ośmiu kolejek, straciła bramkę od czterech i po raz pierwszy w meczu ligowym nie zdobyła gola.
____________________________________________________________________________
Poza kadrą meczową: Mikołaj Plewa (pauza za kartki), Dariusz Lewandowski, Marcin Sadecki (kontuzjowani), Tomasz Woźniak, Tomasz Oczkowski, Mariusz Szablewski, Hubert Prosianowski (rozegrali mecz w juniorach).