ogółem: 4 362 620

Unia - Zjednoczeni Piotrków Kujawski 3:0

• autor: Redakcja, 2016-04-30 19:20

Pewne zwycięstwo

W meczu rozgrywek piątej ligi Unia pokonała pewnie na własnym boisku Zjednoczonych Piotrków Kujawski 3:0 (2:0). Na listę strzelców w dzisiejszym spotkaniu wpisali się: Piotr Łabuszyński (na zdjęciu moment strzelenia bramki), Dominik Jelonek oraz Damian Brończyk. Dzięki temu zwycięstwu, a także remisie Gopła Kruszwica z GKS Baruchowo, podopieczni trenera Jacka Łukomskiego zwiększyli przewagę nad wiceliderem do czterech punktów.

UNIA JANIKOWO – ZJEDNOCZENI PIOTRKÓW KUJAWSKI 3:0 (1:0)

1:0 – 28’ Piotr Łabuszyński
 2:0 – 67’ Dominik Jelonek
 3:0 – 87’ Damian Brończyk

UNIA: 12. Stodólski – 24. Brończyk, 2. Losik, 5. Wiśniewski, 14. Nowicki – 16. Lewandowski (76’ 9. Ojczenasz), 11. Zaleski (79’ 6. Kruszka), 7. Deresiewicz, 30. Plewa (83’ 17. Radaszewski) – 10. Jelonek, 22. Łabuszyński (72’ 21. Lewandowski).

Rezerwowi – nie zagrali: 31. Wikarski, 3. Oczkowski, 18. Karpiński.

Unia: 12 celnych, 12 niecelnych
Zjednoczeni: 2 celne, 6 niecelnych

FOTORELACJA

Kliknij na "więcej".

Czujność Krzysztofa Stodólskiego została sprawdzona przez przyjezdnych już w 4.minucie, ale nasz bramkarz bez problemu chwycił płaski strzał z dalszej odległości. Po dziesięciu minutach gry Mikołaj Plewa wślizgiem odebrał piłkę jednemu z obrońców, po czym uderzył zza pola karnego nad bramką. Unia prowadzenie mogła objąć po kwadransie, kiedy to Piotr Łabuszyński znalazł się w szesnastce gości, ale przegrał pojedynek z bramkarzem. Futbolówka trafiła jednak pod jego nogi, po czym minął on golkipera i zamiast strzelać zdecydował się na podanie do Martina Nowickiego, który z najbardziej możliwej bliskiej odległości zwlekał z oddaniem strzału, przez co obrońca skutecznie interweniował. W ostateczności sędzia odgwizdał spalonego i gra została przerwana. W 23.minucie Marcin Zaleski z narożnika pola karnego przeniósł piłkę nad poprzeczką, po tym jak otrzymał podanie od Plewy. Trzy minuty później niegroźny strzał z daleka bez problemów zatrzymał Stodólski. Następnie strzał Damiana Lewandowskiego z narożnika szesnastki na korner sparował bramkarz, a po dośrodkowaniu Plewy z rzutu rożnego Dominik Jelonek z pierwszej piłki trafił w golkipera.

W 28.minucie wynik meczu został otworzony – 1:0. Lewandowski posłał górne podanie za plecy obrońców, a Łabuszyński wyszedł na czystą pozycję i płaskim strzałem przy słupku pokonał bramkarza.

Kilka minut później po faulu Plewy, strzał z rzutu wolnego gości był zbyt wysoko. W 42.minucie Zaleski posłał piłkę głową w kierunku własnej bramki, po czym jeden z napastników wyprzedził obrońców, ale nie popisał się skutecznym lobem. Następnie strzał Zaleskiego z wolnego bramkarz sparował na korner. W 44.minucie uderzenie Dawida Deresiewicza również ze stałego fragmentu gry – z około dwudziestu metrów nie sprawiło problemów golkiperowi. W ostatniej minucie ostatni wymieniony w tekście zawodnik Unii fatalnie przestrzelił z dystansu.

Pięć minut po zmianie stron mogliśmy zobaczyć kuriozalną sytuację w wykonaniu naszych piłkarzy. Krzysztof Wiśniewski nieoczekiwanie posłał wysoką piłkę w kierunku naszego bramkarza, który nie sięgnął jej. Na szczęście opuściła ona pole gry tuż obok bramki, dzięki czemu kibice odetchnęli z ulgą. W 52.minucie Deresiewicz fatalnie uderzył zza pola karnego. Po niespełna godzinie gry, Damian Brończyk otrzymał podanie po krótko rozegranym rzucie rożnym, po czym silnie uderzył z narożnika pola karnego. Piłka trafiła w poprzeczkę! Z dobitką pośpieszył Deresiewicz, ale jego strzał został zablokowany. W 64.minucie Plewa z daleka próbował zaskoczyć bramkarza, ale jego próba również została zatrzymana przez jednego z defensorów.

W 67.minucie Zaleski wymienił podania z Łabuszyńskim, który wszedł w pole karne i z lewej strony podał wzdłuż linii pola bramkowego Jelonkowi. Kapitan biało-niebieskich dopełnił formalności strzelając do pustej bramki – 2:0.

Goście po wznowieniu gry oddali niecelny strzał z własnej połowy. W 70.minucie dośrodkowanie Deresiewicza z rzutu rożnego głową zamknął Nowicki, ale bramkarz nie dał się zaskoczyć. Minutę potem wrzutkę zawodnika Zjednoczonych z wolnego również głową wykończył jeden z rywali, ale niecelnie. Następnie uderzenie piłkarza z Piotrkowa Kujawskiego z dalszej odległości nie znalazło drogi do bramki. W 74.minucie akcję przeprowadził Jelonek z Brończykiem, który posłał piłkę w pole karne. W zamieszaniu najlepiej odnalazł się Zaleski, ale jego strzał nogą obronił bramkarz. Na kwadrans przed końcem meczu niecelnie uderzył prawoskrzydłowy Unii – Lewandowski. W 77.minucie Jelonek wychodząc na czystą pozycję wypatrzył Dariusza Lewandowskiego, ale wprowadzony do gry pięć minut wcześniej napastnik trafił wprost w bramkarza. W 80.minucie strzał Brończyka zza pola karnego został zablokowany, po czym janikowianie egzekwowali korner. Chwilę później w zamieszaniu spowodowanym rzutem rożnym, Jakub Losik zgrał Nowickiemu, po czym Lewandowski z bliska trafił w boczną siatkę. Na pięć minut przed końcem spotkania po rajdzie z piłką i wejściu w szesnastkę również w boczną siatkę uderzył Deresiewicz.

W 87.minucie wynik na 3:0 ustalił Brończyk. Prawy obrońca Unii otrzymał wsteczną piłkę od Lewandowskiego i uderzył z około dwudziestu metrów. Futbolówka rykoszetem od jednego z obrońców zmyliła bramkarza i wpadła do bramki.

Następnie niecelny strzał po ziemi zza pola karnego oddał Mikołaj Kruszka. W 90.minucie bramkarz obronił uderzenie Deresiewicza z rzutu wolnego, a w doliczonym czasie gry po kornerze, jeden z przeciwników posłał piłkę obok bramki strzeżonej przez Stodólskiego.
_________________________________________________________________________________

Nieobecni: Maciej Sirko (pauza za czerwoną kartkę), Marcin Sadecki (kontuzja), Tomasz Woźniak, Mariusz Szablewski, Hubert Prosianowski (juniorzy).